загрузка...
§ 60. Найбільші держави Європи - Україна, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія - 21 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 21 » § 60. Найбільші держави Європи - Україна, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія
20:37
§ 60. Найбільші держави Європи - Україна, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія

1. Чи знаєш ти, якими мовами розмовляють мешканці материка?
2. Чи знаєш ти, які релігії сповідують мешканці Євразії?
Україна. Здається, що в інших країнах зима тепліша, і сонце світить яскравіше, і культура є цікавішою, люди - привітніші. Та народна мудрість застерігає: «Добре там, де...».
За даними статистики іноземці все частіше відвідують нашу країну. Щось їх сюди приваблює (мал. 334)1
Україна - типова рівнинна країна з найбільшою площею в Європі. Такий рельєф і родючі землі спричинили зменшення недоторканих ділянок природи. В усіх природних зонах і гірських регіонах з метою збереження природи створено природоохоронні території заповідники: Карпатський, Шацький, «Синевир», Азо-во-Сиваський, «Подільські Товтри». Надбанням всього людства є біосферний заповідник «Асканія-Нова» в Херсонській області, створений у 1898 р.
Населення країни формувалося впродовж багатьох віків під впливом ріних історичних подій. Хто тільки не створював на території сучасної України свої держави - кіммерійці, скіфи, сармати, греки, слов'яни... Мабуть тому населення країни є багатонаціональним.
У XX столітті стало відомим, що надра України мають найбільші в світі запаси самородної сірки, запаси кіноварі (ртутної руди) - друге місце. Найбільшими в Європі є запаси кам'яного вугілля, залізної та марганцевої руди, кам'яної солі.
Багато в Україні історичних пам'яток: фортеці і замки XIII-XVI ст. у Мукачевому, Хотині, Збаражі, Луцьку, Кам'янці-Подільському, Білгород-Дністровському, Ужгороді. На жаль Україні є сотні зруйнованих замків, монастирів і фортець, які чекають своєї відбудови.
Які цікаві міста України відвідав ти? Поділись своїми враженням з однокласниками.
Німеччина - країна в якій у 1881 році було відкрито першу трамвайну лінію, а у 1931 році проведено першу телевізійну трансляцію. Сьогодні країна має найбільш розвинену економіку в Європі, найвищу в світі продуктивність праці, високоякісне медичне обслуговування, високий рівень життя населення.
Історія країни є багатою і насиченою подіями, якими німці справедливо пишаються, і подіями, за які їм соромно. Але це вже історія, а не географія.
Природа країни надзвичайно багата і різноманітна. Тут є гори, найвища точка - гора Цугшпітце (2963 м), просторі рівнини, Балтійське море, повноводні річки - Рейн, Ельба, Дунай, Одер, Везер, ліси, серед яких один з найбільших лісових масивів Європи - Баварський ліс.
У країні небагато великих міст із хмарочосами та шумними проспектами. Німці віддають перевагу невеликим містечкам, які зовні виглядають іграшковими, з маленькими будиночками, чистенькими вулицями, які влітку потопають у квітах (мал. 335).
Друга за територією країна Європи - Франція. Її природа - багата і різноманітна. На сході розкинулися Альпи з найвищою їх вершиною - горою Монблан (4807 м), на кордоні з Іспанією - Піренеї з найвищою їх вершиною - пік де Новель (3091 м), в центрі країни розкинувся невисокий Центральний Французький гірський масив з конусами згаслих вулканів заввишки до 1886 м, У Франції багато річок - Рона, Сена, Гаронна, найдовша з них має красиве ім'я - Луара.
Розкажи, що ти чув, читав чи бачив по телевізору про Францію?
Територія країни має комфортний клімат, у центрі - континентальний, на півдні - середземноморський, на заході - м'який морський. Тут рідко буває дуже спекотно або вкрай холодно. В горах узимку випадає сніг і приваблює любителів гірськолижного спорту. На узбережжі Середземного моря літо і зима є найтеплішими. Тут багато туристів протягом усього року. 
Але найбільше приваблює туристів столиця країни - Париж, з його відомим усьому світу собором на острові Сіте, в центрі міста, з якого і починався Париж. До речі, сам собор був збудований на місці стародавнього римського храму Юпітера (мал. 336).
Природа Франції зазнала значних змін під впливом господарської діяльності людини. Недоторкані колись ліси і степи сьогодні - вирубані і розорані. Зараз на них росте запашна лаванда, дозріває виноград, цвітуть абрикосові сади, наливається зерно, пасуться численні стада корів та отари овець. Країна повністю забезпечує себе сільськогосподарською продукцією. Крім того Франція відома в світі як виробник автомобілів, літаків, парфумів тощо.
Велика Британія - країна, якою править справжня королева, де з'явився хлопчик-чаклун Гаррі Поттер, «народився» перший в світі клон ягняти Доллі і побудовано перший у світі метрополітен (1863 рік).
Клімат країни помірний океанічний, тут рідко взимку буває менше 0*С, а влітку вище + 25°С, часто ідуть дощі і бувають густі тумани. Погода змінюється за п'ять хвилин кілька разів.
Країна поділяється на Високу й Низьку Британію. Пагорбисті рівнини переважають на півдні та південному сході, невисокі нагір'я - на півночі. Найвища точка країни пік Бен-Невіс (1344 м) знаходиться на Північно-Шотландському нагір'ї. Річки - невеликі з численними порогами та мальовничими водоспадами.
У давнину тут жили племена піктів, а за ними кельти та брити. Підкорити Британію намагалися римські легіонери. Після них з'явилися германські племена англів, ютів, саксів, пізніше вікінгів. Саме вони склали основу сучасної англійської нації. У наш час Велика Британія є багатонаціональною адже з розпадом її величезних колоніальних володінь в країну-метрополію поринув потік іммігрантів з колишніх колоній.
Велика Британія - одна з найрозвиненіших країн світу має найвищий науково-технічний потенціал в Європі. Вона входить до переліку світових лідерів за запасами енергоресурсів, випуском літаків і ліків, верстатів і вантажних машин. Лондон має титул «фінансової столиці» планети через безліч вітчизняних і іноземних банків.
Велика Британія має значні доходи від обслуговування іноземного туризму - понад 8 млрд доларів на рік! Люди з усього світу їдуть сюди аби познайомитися з пам'ятками архітектури, історії та природи світового значення. Зокрема, такими є руїни замка Карлеон в Уельсі. За однією з версій, його назва була Камелот і він належав легендарному королю Артуру Пендрагону.
Мабуть немає в світі людини, яка б не чула про університети Оксфорд і Кембридж. Оксфордський університет є найстарішим. Його засновано у XII столітті. Плата за навчання іноземців у цих та інших престижних вузах також надходить у скарбницю королівства (мал. 337).
Італія. Спагеті, піца, «Феррарі», «Ламборджині», Армані... Ці та інші слова прийшли в наше життя з Італії. Країна також відома в світі як виробник побутової техніки, взуття, одягу, хімічної продукції, автомобілів, фруктів, овочів, оливкової та ефірної олії, макаронів, сиру, вина тощо.
Історія країни бере початок з давнини. Задовго до Різдва Христового люди жили на Апеннінському півострові. І це не дивно, адже природа тут чарівна. Дві могутні гірські системи - Альпи та Апенніни є природним бар'єром, що зберігає субтропічний клімат від впливу на нього помірних повітряних мас з півночі та заходу. Італійський «чобіток» з трьох боків омивається водами Адріатичного, Іонічного, Тірренського та Лігурійського морів. Країна розташована в сейсмічно активній зоні. Тому тут часто відбуваються землетруси, є діючі вулкани - Етна (найвищій діючий вулкан Європи - 3340 м), Везувій (єдиний діючий вулкан континентальної Європи) (мал. 338) та Стромболі (який ніколи не спить).
Колись майже усю Падан-ську рівнину і Апеннінський півострів вкривали ліси але починаючи з епохи Стародавнього Риму, їх винищили викорис-тавщи на паливо і будівництво. Тепер вони є лише в горах і на пагорбах. Італія була б ще більш безлісою, якби не лісопосадки, що ведуться понад 200 років. Рівнини Італії є густо населеними і позбавлені дикої рослинності. Тут вирощують цитрусові, оливи, мигдаль, гранат, інжир, корковий дуб (мал. 339).
У горах Італії чітко простежується висотна поясність. На висоті 500-800 м у Апеннінах вічнозелена субтропічна рослинність змінюється невеликими острівцями листопадних широколистих лісів. У Альпах вони є нижнім рослинним поясом. Ліси з дуба, каштана, граба, ясена, буку перемежаються з садами, виноградниками та ріллею. Далі починається пояс хвойно-букових лісів, потім хвойних лісів із сосни, ялини, модрини, ялиці. Вище розкинулися субальпійські високотравні, а потім альпійські луги, і, нарешті, до самих вершин або льодовиків йдуть схили, покриті мохами і лишайниками.
Знайди та підпиши па контурній карті країни, з якими ми познайомилися, вкажи їх столиці та кордони.
ТУ Європі розташовані чотири із семи найбільш розвинутих країн світу, які мають високорозвинену промисловість та сільське господарство.
Населення Європи за тисячоліття свого існування змінило природу до невпізнанності. Ліси та степи перетворилися на сади, виноградники, пасовища та ріллю.
Людські цивілізації створили в Європі чимало пам'яток історії та архітектури, які приваблюють численних туристів, створюють нові робочі місця та приносять прибуток державам.
1. Назви країни, які, крім описаних в підручнику, є в Європі.
2. Як господарська діяльність людини змінила природу країн Європи?
3. Які особливості природи притягують туристів з усього світу в країни Європи?
4. Які міста Європи ти хотів би відвідати разом зі своїми рідними?
5. Чи є у вас вдома товари, виготовлені в країнах Європи? Які саме і в яких країнах вони виготовлені?

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва, німецької мови, інформатики
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови, історії України, геометрії


Категория:
2015
| Просмотров: 447 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть