загрузка...
§ 61. Найбільші держави Азії - Китай, Індія, Японія - 21 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 21 » § 61. Найбільші держави Азії - Китай, Індія, Японія
20:44
§ 61. Найбільші держави Азії - Китай, Індія, Японія

1. 3 якими країнами Азії ти познайомився на уроках історії?
2. Які речі прийшли до нас із країн Азії?
Китайська цивілізація, одна з найбільш прадавніх на Землі, стоїть в одному ряду з шумерською та єгипетською. Упродовж майже 6 000 років тут народжувалися та існували різні культури і держави. Сьогодні є дві держави, які використовують у своїй назві слово «Китай». Ми поговоримо про одну з них - Китайську Народну Республіку (так званий материковий Китай).
Цим багата ця країна? Тут існує одна з найстаріших та найскладніших систем письма, винаходи тутешніх вчених - компас, порох, сірники, годинник, друкарство і папір - змінили долю людства. Саме з Китаю до нас прийшли шовк, зубна щітка, парасолька, порцеляна, парашут і багато іншого.
Сьогодні економіка КНР, одна з найпотужніших у світі, є лідером в Азії.
Природа Китаю різноманітна: від засніжених гірських вершин до розпечених пустель. На заході переважають гори і плато, на сході і південному сході - низовини.
Назви гірські системи, рівнини та западини, що розташовані в Китаї.
Даний рельєф вплинув на напрямок, характер і режим річок, які течуть з гір на схід, отримуючи багато води гірських льодовиків та мусонних вітрів з Тихого океану.
Узбережжя Жовтого та Східно-Китайського морів є щільно заселеними. Більшість орних земель розташовані в долинах Хуанхе (Жовта ріка) та Янц-зи (Блакитна ріка). На частку Китаю припадає близько 7% орних земель планети, які годують понад 20% населення Землі. Не забуваймо, що в Китаї мешкає 1 338 613 000 осіб! Майже кожної секунди тут народжується немовля (мал. 340)1 Звичайно, сільське господарство відіграє в країні провідну роль. Тут вирощують близько 60 видів садових, 80 видів овочевих, 50 видів зернових культур, 40% світового поголів'я свиней.
Через посухи та недосконале господарювання навесні трапляються пилові бурі. Вітер розносить пил у східному напрямку до Тайваню, Японії, інколи аж до західного узбережжя СІЛА. Повені, ерозія ґрунтів, забруднення навколишнього середовища Китаю переростають із внутрішніх у міжнародні проблеми.
Індія географічно поділяється на три частини - гірські системи Гімалаїв та Каракорума з найвищою точкою г. Нангапар-бат (8126 м), плоскогір'я Декан, що розташоване на півдні країни, та Індо-Гангська низовина, яка простяглася між ними.
Кліматичні умови Індії є надзвичайно різноманітними. Від холодних, покритих вічними снігами високогірних районів на півночі до тропічних та мусонних районів зі спекою та опадами, що перевищують 12 000 мм на рік. Основні центри зледеніння розташовані в горах на висоті понад 4 500 метрів. Сніги живлять, особливо активно влітку, річки яких в країні багато. Та не дивлячись на це, тут відчувається значний дефіцит води.
Назви найбільші річки Індії. В якому напрямку вони течуть? Поясни чому.
Майже чверть території країни вкрита лісами з різноманітною флорою та фауною. Тут можна зустріти носорогів, тигрів, гімалайських ведмедів, снігових барсів, крокодилів тощо. Взагалі країна належить до таких що мають найбільше біологічне різноманіття (мал. 341).
За чисельністю населення (1 277 000 000) Індія, поки що, трохи відстає від Китаю, але слід враховувати, що воно зростає тут майже вдвічі швидше, ніж в Китаї. Значна чисельність та висока щільність населення країни призвели до збіднення тваринного світу. Тому, починаючи з 1935 року, тут почали створювати заповідники.
Знайди показники площі Індії та Китаю. Розрахуй та порівняй щільність населення цих країн. Зроби висновки.
Історія заселення та освоєння сучасної території Індії - довга, складна і насичена різноманітними подіями. Десь у ПІ тисячолітті до н. є. тут виникла перша Харрапська цивілізація. Які тільки племена і народи не приходили на ці території потім. Тут були і арійські цивілізації і мусульманські султанати. З XV по XX століття Індія була колонією Великої Британії і отримала незалежність лише в 1947 році. Річка Інд, яка дала назву країні після розподілу Британської імперії, знаходиться переважно на території Пакистану.
Індія залишається країною суперечливих контрастів, хоча і входить до першої десятки країн світу за обсягами промислового виробництва.
В її надрах є величезні поклади корисних копалин, які вона успішно розробляє. Тут будують космічні ракети та випускають комп'ютери, виготовляють ювелірні вироби. Індія є найбільшим у світі виробником чаю, кави, цукрової тростини, бавовни, хутра та шкіри і при цьому близько 2/3 її мешканців - бідняки, які живуть в нетрях, голодують, не вміють писати, не мають води та електрики.
Японія багато чого запозичила в Китаю - писемність, релігію тощо. На відміну від більшості країн Азії зима в Японії така ж, як у нас - холодна і сніжна, а літо, зазвичай, довге і тепле. Тут немає великих річок і просторих ланів, але японці майже повністю забезпечують себе сільськогосподарською продукцією, зазвичай це рис, овочі, фрукти і молочні продукти. А ще країна є світовим лідером за виловом риби та морепродуктів (мал. 342).
На відміну від попередніх країн які ми вивчали Японія не має ані родовищ корисних копалин, ані родючих ґрунтів. Працелюбні японці зробили ставку на наукоємні галузі господарства і світ побачив так зване «японське чудо» або «економічне диво». Небагато знайдеться в світі людей, які б не чули таких назв: «Ніссан», «Міцубісі», «Тойота», «Хонда», «Соні», «Сей-ко», «Коніка» та інші. Країна - лідер з виробництва суден, ві-део- та аудіоапаратури, шовкових тканин тощо.
Японці, в буквальному сенсі, живуть на вулканах у сейсмічно-активній зоні. Час від часу деякі з вулканів просинаються і завдають чимало клопоту, а про землетруси й говорити марно, японців «трусить» в середньому по 4-5 разів на день.
Як називаються острови, на яких розташована країна?
Країна є світовим лідером за довголіттям. Чоловіки живуть тут в середньому 80, а жінки - 87 років. Із 40 мешканців планети, яким понад 110 років, половина мешкає в Японії. 
Японці мають неповторну культуру, літературу, традиції та звичаї. Японець годинами може споглядати квітучу сакуру - вид місцевих вишень. Це дійство навіть має спеціальну назву - «ханамі» - милування квітами вишні, а ще тут є «юкі-мі» - милування снігом, «цу-кімі» - милування Місяцем, «момідзимі» - милування червоним листям кленів.
Зв'язки України з країнами Європи та Азії. Ми вже розповідали, що в Євразії розташовано 93 країни. Україна підтримує торгівельні зв'язки з 81 країною (40 європейськими, та 41 азійською країнами). Головні партнери України в Азії - Китай, Японія та Південна Корея, в Європі - Росія, країни Балтії та Німеччина.
Розбудова стосунків України із західноєвропейськими державами є головною умовою для відновлення колишніх політичних, економічних, культурних, духовних зв'язків України з європейською цивілізацією.
Росте співпраця між містами України та їх побратимами у Європі та Азії: Київ - Пекін, Маріуполь - Салоніки, Харків - Болонья, Одеса - Марсель тощо. Ці зв'язки дають можливість познайомитися з традиціями та культурою народів, господарством, науковими та технічними розробками тощо. Окрім того, в країнах Євразії мешкає численна українська діаспора (Росія, Казахстан, Польща та ін.), яка не втрачає зв'язок з історичною батьківкиною та підтримує її. <*А* Країни Азії мають стародавню історію та унікальну неJ повторну культуру. Різноманітні природні умови та ресурси цього регіону сформували специфіку культури та господарства країн.
Країни Азії мають значні проблеми, пов'язані з перенаселенням їх територій: зростання чисельності міського населення, проблема забезпеченості продовольством, екологічні проблеми тощо.
Найбільша кількість представників української діаспори мешкає в сусідніх з Україною державах та інших країнах материка.
1. Схарактеризуйте географічне положення Японії. Як воно впливає на формування клімату країни?
2. Поясніть, чому Китай має найбільш різноманітні природні умови та ресурси серед країн Азії?
3. Які природні об'єкти країн Азії ви б хотіли побачити? Поясніть, чому?
4. Підготуйте повідомлення про один з природоохоронних об'єктів Азії.

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва, німецької мови
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови, історії України


Категория:
2015
| Просмотров: 398 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть