загрузка...
§ 62. Об'єкти Євразії - 21 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 21 » § 62. Об'єкти Євразії
20:49
§ 62. Об'єкти Євразії

1. Як ти вважає, які об'єктів культурної чи природної спадщини більше на материку?
Євразія не лише є найбільшим за площею материком світу. На цьому материку ще й знаходиться найбагатша природна і культурна спадщини людства. Це пов'язано як з розмаїттям природних умов і ресурсів, так і з тим, що саме в Євразії тисячоліттями виникали і гинули великі цивілізації, які зробили вирішальний внесок у розвиток всього людства. Тому тут незрівнянно більша, порівняно з іншими материками кількість об'єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО (понад 600). В Азії їх є понад 200 і в Європі - 425.
Спадщина ЮНЕСКО в Україні. Україна, як найбільша за площею європейська держава, має заглиблену в тисячоліття історію. Впродовж тисячоліть на території сучасної України виникали цивілізації та держави: Трипільська культура, Велика Скіфія, Велика Сарматія, Антія, Київська Русь, Козацька держава й українська держава. Всі ці цивілізації залишили по собі видатні культурні пам'ятки. Наприклад, керамічні вироби Трипільської цивілізації, яким понад 7,5 тис. років, чи знамените скіфське золото (мал. 344).
Світову славу Україні принесли знамениті Змійові і Траянові вали, а також подвійні, майже 40 км вали стародавнього міста Гелон на межі Полтавської та Сумської областей. Тисячі років тому це було найбільше місто світу.
Найбільше об'єктів культурної спадщини світового значення знаходяться у трьох містах України - Києві, Львові, Кам'янці-Подільському. Найбільше храмів ХІ-ХП ст. збереглося в Києві і Чернігові. У столиці - це Софійський собор XI ст., усипальниця Ярослава Мудрого. Тоді ж було збудовано і Михайлівський Золотоверхий собор (усипальниця одразу 5 українських князів), церква Богородиці Пирогощі, Києво-Печерська лавра, ансамбль Видубицького монастиря, Золоті ворота.
У Львові до світового культурного надбання належать: Старе місто, численні храми, арсенал, собор Св. Юра (XIV-XV ст.) (мал. 345).
Є в Україні й об'єкти, які чекають на світове визнання. Це фортеця у Камянці-Подільсько-му та ансамбль церков ХІ-ХІІ століття у Чернігові: Спасо-Преображенський, Успенський, Бо-рисоглібський собори, церква Параскеви П'ятниці.
За допомогою додаткової літератури склади список Шг об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні. Запиши його в робочий зошит.
Спадщина ЮНЕСКО в країнах Європи. Найбільша кількість об'єктів природної і культурної спадщини Європи розташована в Італії (48), Іспанії (44), Франції (38), Німеччині (37) та Великобританії (28).
По всій країні Італії розкидані національні парки, численні природні резервати і заказники. Однак, славу країні принесла не природна, а культурна спадщина, зокрема, періоду розквіту Римської імперії.
У Римі побудовано безліч мурів, храмів, мавзолеїв римської доби. Найвідомішими з них є: Колізей, тріумфальні арки, тріумфальна колона Марка Аврелія тощо. Збереглося чимало вілл і палаців періоду середньовіччя. Велика кількість у Римі різних музеїв.
Світовим культурним надбанням людства є місто Венеція, що розкинулося на 122 островах, має 170 каналів і 400 мостів. Виділяються своєю витонченою красою палац дожів і собор Сан-Марко (мал. 346).
Мілан відомий своїм оперним театром Ла-Скала та церквою Санта-Марія делле Граціє зі знаменитим розписом Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря».
Національним і світовим природним надбанням у Німеччині є Баварський ліс, гори Гарц, Шварцвальд, понад 1500 природних парків та резерватів. Ця густозаселена, невелика за площею країна має багато найрізноманітніших заповідників.
По берегах головної річки країни Рейну розкинулись середньовічні замки, які добре збережені, відбудовані і доглянуті.
Світовим надбанням вважаються і одні з найбагатших у світі музейних колекцій. Всес-вітньовідомим є собор у Кельні (мал. 347). Ця пам'ятка готичної архітектури має два шпилі висотою 157 м.
Берлін, Гамбург, Дрезден та багато інших міст Німеччини під час Другої світової війни були вщент зруйновані. Але німці відбудували пам'ятки історії та архітектури своєї держави. В Дрездені знаходиться знаменита Дрезденська картинна галерея з однією з найбагатших художніх колекцій світу.
Мюнхен - це столиця Баварії і третє за величиною місто Німеччини. Там виділяється свою архітектурою площа Марієн платц, де зосереджена значна кількість художніх галерей світового масштабу.
У надзвичайно густо заселеній Великій Британії знаходиться багато національних природних резерватів і національних рекреаційних парків. Взагалі, британці дуже люблять природу, вивчають і оберігають її. Не можна уявити собі корінного британця, який би викидав сміття в найближчому лісі чи лісопосадці, як це роблять в Україні.
Країну іноді називають музеєм під відкритим небом, тому що тут збережено сотні замків лордів, які майстерно «вписані» у місцеву природу і ствоврюють з нею єдиний чудовий ансамбль. В Лондоні знаходиться знаменитий Тауер, замок Вільгельма Завойовника (мал. 348). Вестмінстерське абатство є усипальницею англійських королів. Всесвітнім надбанням є будинок парламенту, Букінгемський палац, Трафальгарська площа тощо. Відкрито безліч музеїв, серед яких виділяються Британський, Музей воскових фігур мадам Тюссо, Національна галерея. Всесвітньовідомими є астрономічна обсерваторія в Гринвічі та мегалітичний комплекс Стоунгендж поблизу м. Солсбері.
У додатковій літературі знайди список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Франції та Іспанії. Підготуй повідомлення про один з них.
Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в країнах Азії. Найбільше об'єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО розташовано в Китаї (47) (мал. 349) та в Індії.
В Китаї існує 21 природний резерват, де представлено всі природні особливості цієї, третьої за величиною, країни світу. Серед об'єктів культурної спадщини, безумовно, виділяється Велика Китайська стіна - єдиний створений людиною об'єкт, який чітко видно з Космосу. Протяжність усієї кам'яної стіни понад 5 тис. км. її висота становить 6,6 м, ширина - 10 м. Верхня частина стіни використовувалася в минулому як шлях.
Восьмим дивом світу називають 8 тис. теракотових фігур солдатів натурального розміру, похованих разом з імператором майже 2000 р. тому. Кожна фігура має власне обличчя, яке жодного разу не повторюється.
В Індії є крім природних (мал. 350)> багато історичних, релігійних і архітектурних пам'яток. Найвідоміший з них - знаменитий мавзолей Тадж-Махал в м. Агрі. В Амритсарі знаходиться всесвітньо відомий Золотий храм. Не поступається йому красою та величчю і Золотий храм Шиви у м. Вара-насі.
В Японії є багато національних, природних парків, резерватів, заповідників і заказників, навіть, підводні парки. Взагалі, японська нація побожно ставиться до власної природної спадщини.
В Японії - величезна кількість музеїв, адже японці дуже допитливі і жадібні до нових знань. Найцікавішими архітектурними об'єктами країни є імператорські палаци в Токіо (мал. 351) і стародавній столиці країни - Кіото.
На контурній карті підпиши країни з найбільшою кіль-Ч кістю об'єктів світової спадщини.
Всесвітня спадщина Росії. Росія є найбільшою за площею державою світу з величезними природними ресурсами і різноманітними природними умовами. Природа тут охороняється в 25 природних національних парках і 85-ти заповідниках. Природною перлиною Росії світового значення є озеро Байкал.
Найбільше культурних пам'яток зосереджено в столиці країни Москві і навколо неї, а також в колишній столиці - місті Санкт-Петербурзі. В Москві - це Червона площа, Кремль, Третьяковська художня галерея, Російський музей. Цікаві історичні пам'ятки мають міста так званого, «Золотого кільця», а також Новгорода та Пскова.
У Санкт-Петербурзі знаходиться слановзвісний Ермітаж, який належить до найбільших музеїв світу. Літній сад, Ісакі-ївський собор. Поблизу міста розташований неповторний Пе-тродворець з його музеями і унікальними фонтанами. Необхідно згадати також Музей дерев'яної архітектури в Кіжах (мал. 352).
На материку Євразія розташовано більше половини об'єктів світової культурної та природної спадщини людства.
Найбільшу кількість об'єктів світової спадщини мають Італія, Іспанія та Китай.
Відвідуючи пам'ятки природи та архітектури світового значення необхідно обов'язково дотримуватися правил поведінки у суспільних місцях та на природі.
1. Чому в межах Євразії переважають пам'ятки культурної спадщини?
2. Які об'єкти культурної спадщини України вам відомі? Які з них ви відвідали чи плануєте це зробити з рідними?
3. За допомогою ілюстрацій підручника встанови причину відмінності об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО в Європі та в Азії.
4. Розкажи про одну з пам'яток природи чи культури материка, яка тобі більше до вподоби.
5. Назви правила поведінки у суспільних місцях та на природі. Поясни, чому їх треба всім дотримуватися.
- Аби довести чистоту води австрійських озер, щороку навесні, коли тане крига, мер головного курортного міста Фельдена привселюдно випиває склянку води з найбільшого озера «озерної країни» Вертерзеє.
- Одну з найбільш відсталих країн Європи - Албанію дійсно можна назвати «країною контрастів». Перша залізниця з'явилася тут у 1947 році, перша висотна будівля - 15-ти поверховий готель «Tirana International» - була споруджена у 1979 році, а міжнародний театральний фестиваль, який проводиться тут влітку, відбувається на сцені старовинного амфітеатру, якому вже понад 2 000 років.
- 10 млн туристів щороку відвідує крихітне князівство Андорра. З 1950 року князівство стало вільною торговельною зоною без податків на додану вартість. У князівстві немає армії, працюють лише 100 поліцейських, але кожен мешканець країни має право носити зброю.
- Болгарія раніше вважалася «городом Європи», адже тут уло надзвичайно розвинене рослинництво. Ще до 1996 року, протягом 55 років, тут приймала страждальців практично з усього світу унікальна людина, феномен якої ще й досі не розгаданий, Ванга (Вангелія Пандева Гуштева, 1911-1996 pp.).
- Греція відома на увесь світ як батьківщина демократії, Олімпійських ігор, православ'я. Це «колиска європейської цивілізації». Тут народилися «батько філософії» Аристотель, «батько медицини» Гіппократ, «батько історії» Геродот.
- Щодня в світі з'являється в середньому 33 нових вироби, 13 з яких - іграшки. Але є в світі іграшка, якій не загрожує ніяка конкуренція - це конструктор «Лего», батьківщиною якого є Данія. Оле Крік Крістіансен, датський тесля, у 30-х роках минулого століття зробив у своїй майстерні дерев'яний кубик, який назвав «лего». Першу пластмасову деталь конструктора виготовили в 1949 році. З того часу компанія «Лего» виготовила понад 390 млрд елементів цієї знаменитої іграшки. Набір «Лего» продається в світі кожні сім секунд. У 1968 році в невеличкому містечку Біллунд, у Данії, з'явився перший леголенд. Від складається із 45 млн «цеглинок» «Лего»!
- Єдиною в світі державою, яка не має виходу в море, але має власний флот є Швейцарія.
- Середня тривалість життя в Ісландії - 80 років! І це не дивно, в країні немає залізниць, а на 1000 жителів припадає менше 500 автомобілів, 94% електроенергії дають гідроелектростанції.
- Найчистішим місцем на планеті визнано «Північну Венецію» - Стокгольм - столицю Швеції. Саме тут у міській ратуші проходить одна з ключових подій не тільки в суспільному житті Швеції, а й усього світу - вручення Нобелівської премії - найзнаме-нитішої і найпочеснішої нагороди.
- Найвищі в світі податки сплачують шведи - майже третину доходів, але завдяки податкам в країні утримується дуже високий рівень життя. Тут безкоштовна освіта, в тому числі і вища, медичне обслуговування, кожна сім'я отримує допомогу на виховання дітей віком до 16 років.

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва, німецької мови
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови, історії України


Категория:
2015
| Просмотров: 827 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть