загрузка...
§ 64. Океан і людина - 21 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 21 » § 64. Океан і людина
21:50
§ 64. Океан і людина

1. Наведіть приклади використання людиною ресурсів Світового океану.
2. Чому природа Світового океану вивчена недостатньо?
Океан і людина. Вчені вважають, що приблизно 4 млрд років тому в океані зародилося життя. Особливі властивості води мали і мають величезний вплив на еволюцію людини і досі створюють умови для існування життя на нашій планеті. Людина здавна використовувала моря як шляхи торгівлі і сполучення. Плаваючи морями, людина здійснювала відкриття, зверталася до моря у пошуках їжі, енергії, матеріальних ресурсів, здобуття душевного спокою, фізичного здоров'я і творчого натхнення.
Наведи приклади, коли море надає людині душевний спокій, фізичне здоров'я і творче натхнення.
Роль Світового океану в житті і діяльності людини. Світовий океан - це велика частина водної оболонки Землі, безперервний простір, який омиває материки і прилеглі до них острови. Це зосередження всіх сторін життєдіяльності людини. Тому першочерговим завданням для збереження життя на планеті є раціональне використання його ресурсів. Деякі різновиди цих ресурсів здатні самовідтворюватися, але для цього необхідний час і дбайливе ставлення з боку людей. Лише за таких умов можна розраховувати на постійне поповнення запасів океану і рішення за рахунок цього багатьох питань, які стоять перед усіма країнами (мал. 360).
Ресурси Світового океану підрозділяються на енергетичні, біологічні та мінеральні. Вони містяться в товщі води і на дні океану. Світовий океан є багатим на залізну руду, вугілля, газу, сірку, нафту, алмази, марганець та інші копалини. Ресурси Світового океану включають також пісок, гравій і черепашник (мал. 361).
Мінеральні ресурси Світового океану відрізняються великою різноманітністю. Основним ресурсом є вода, з якої видобувають близько 75 хімічних елементів. Видобувають бром, магній, натрій, хлор тощо. Крім того, вода ще й опрійснюється.
Поясни, як можна використовувати усі ці ресурси.
Біологічні ресурси в свою чергу ділять на тваринні і рослинні організми, які живуть у водах Світового океану. Найбільш затребуваними з біологічних ресурсів є тварини, які мешкають у великій кількості в товщі води. Крім того, у великих масштабах відбувається видобуток водоростей. їх застосовують в промисловості для виробництва паперу, клею, тканини, ліків, харчових продуктів для людей та корму для тварин і багато чого іншого.
Води океану знаходяться в постійному русі, впливають на клімат і кругообіг води в природі і є джерелом енергетичних ресурсів.
Ресурси Світового океану використовуються людиною в різних сферах діяльності. В якості джерела продуктів харчування води океану служили місцем видобутку риби та інших організмів. Роль ресурсів Світового океану згодна з розвитком видобувної, хімічної промисловості, енергетики тощо.
Останнім часом все більшого значення набули рекреаційні ресурси океану. Поясни зміст поняття «рекреаційні ресурси». Назви та покажи на карті райони океану, які мають важливі запаси цих ресурсів.
Світовий океан є сферою і політичного життя. Розподіл і завоювання сфер впливу цієї частини планети відбувається постійно. При цьому ресурси Світового океану і доступ до їх безпосереднього видобутку є головним об'єктом цих відносин.
Дослідження океану часто підрозділяють на морську геологію і геофізику, фізичну та хімічну океанографію, морську метеорологію, біологію океану та інженерну океанографію. У більшості країн, що мають вихід до океану, ведуться океанографічні дослідження.
До найбільш впливових організацій, що займаються вивченням морів і океанів належить Міжурядова океанографічна комісія Організації Об'єднаних Націй.
Одним з найбільш відданих океану дослідників був князь крихітної європейської держави Монако Альбер І, який мав прізвисько «князь-мореплавець». У 1889 році він заснував Океанографічний музей Монако - найвизначнішу культурну та наукову установу князівства. Директором музею з 1957 року був відомий дослідник океану Жак-Ів Кусто (мал. 362, 363).
У музеї містяться колекції різноманітних видів морської фауни у формі опудал і скелетів, значна кількість різноманітних об'єктів, що мають відношення до моря і морської справи, таких, як моделі кораблів, морські інструменти, зброя тощо.
У підвальній частині будівлі розташований акваріум, який дозволяє відвідувачам познайомитися з живими екземплярами близько 4000 видів риб і близько 200 видів безхребетних.
Ресурси Світового океану, їх кількість і різноманіття можуть забезпечити людей всім необхідним для життєдіяльності і мають велику роль для людства.
Раціональне використання цих ресурсів дозволить вирішити багато проблем, які пов'язані з нестачею прісної води, промислової сировини та продуктів харчування.
Особливі властивості води мали і сьогодні мають величезний вплив на еволюцію людини, створюють умови для існування життя на планеті. Учені вважають, що саме океан є колискою життя на Землі.
1. Схарактеризуйте зв'язок людини з океаном.
2. Чому наукові дослідження в океані тривають і тепер?
3. Джерелом яких ресурсів є океан? Наведіть приклади практичного використання цих ресурсів.
4. Якщо ресурси Світового океану значні та здатні самовідтворювати-ся, чому їх треба використовувати раціонально?

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва, німецької мови
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови, історії України


Категория:
2015
| Просмотров: 483 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть