загрузка...
6. Малювання екстер'єру - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 6. Малювання екстер'єру
18:42
6. Малювання екстер'єру

В образотворчому мистецтві під екстер'єром розуміють зовнішній вигляд архітектурних споруд та їхніх комплексів в оточуючому середовищі.
Основна мета зображення екстер'єру полягає в закріпленні й розвитку зображувальних навичок малювання різних архітектурних об'єктів і споруд в оточуючому просторовому середовищі.
Малювання екстер'єру - захоплююче і корисне заняття не лише для художників. Воно потребує хороших знань законів перспективи і технічних прийомів зображення, вміння обирати найбільш виразну точку зору.
Правильний вибір точки зору означає не тільки місце, а й висоту горизонту щодо зображуваного об'єкта, зумовлює вдале вирішення композиційних задач. Наприклад, при низькому горизонті зображуваний об'єкт викликає відчуття грандіозності і величі. При високому горизонті таке відчуття щезає. Отже, його використовують під час малювання невеликих споруд. Вибір точки зору передбачає і вибір відстані до об'єкта. Близька відстань дає великі перспективні зміни, а далека - передбачає помірне скорочення. У зв'язку з цим під час зображення простору в малюнку екстер'єру можливе використання двох горизонтів і двох точок сходження.
Побудову зображень міського ансамблю проводять за тими ж самими правилами і законами перспективи, що й побудову рисунків геометричних тіл, інтер'єрів та інших складних форм у просторі. Відповідно до цих законів, визначається взаємозв'язок просторових планів із горизонтом і точкою сходження та предметами, що знаходяться у просторі.
Екстер'єрні рисунки дозволяють більш вільно і широко вирішувати просторове середовище на картинній площині, отже, виникає необхідність у передачі повітряної перспективи. В малюванні екстер'єру мають бути малюнки як довготривалого характеру, так і побіжні контурні замальовки з подальшим легким тональним проробленням. Бажано, щоб колір, тон, фактура паперу відповідали характеру й образу зображуваних об'єктів.
Те саме стосується й вибору рисувальних матеріалів (олівець, туш, перо, сангіна, пастель, соус, вугіль, крейда, палички тощо).
В малюванні екстер'єру важливою є підготовча робота над ескізом, під час якої уважно вивчається конструктивно-художня структура споруди, її місце і зв'язок з оточуючим середовищем. Це потрібно для того, щоб краще розібратися в розташуванні різних предметів простору, а також для визначення композиційного положення даного об'єкта.
Для вдосконалення навичок малювання екстер'єру дуже корисно виконувати замальовки з натури і побіжні начерки архітектурних об'єктів та їхнього просторового середовища. Надзвичайно важливим є малювання по пам'яті та за уявою.
Розроби екстер'єр будинку.
Сучасні архитектори перед тим, як приступати до розробки проекту будинку, виконують невеликі замальовки, в яких намагаються передати його майбутній зовнішній вигляд. Нерідко робота виконується спершу на папері, а потім - на компьютері. Сучасні технології дозволяють створити проекти будинків майже фотографічної якості, однак спочатку вони розробляются на папері у серії нарисів та ескізів.
У творчу годину
Походи по рідному місту, подивись на будинки та виконай замальовки з натури.
Тематичний перегляд
В своїх графічних роботах художниця Федорович Богдана розповідає про улюблене місто та пам'ятки української народної архітектури. А що 6 ти бажав розповісти про своє рідне місто?

Підручники 7 клас основи здоров'я, інформатика
Відповіді 7 клас алгебра, українська мова


Категория:
2015
| Просмотров: 579 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть