загрузка...
§ 6. Рух і загартовування - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 6. Рух і загартовування
12:54
§ 6. Рух і загартовування

Що таке гіподинамія
Гіподинамія — це малорухливий спосіб життя. У давнину люди докладали багато зусиль, щоб добути собі їжу і захиститися від небезпек. Сучасні люди мають багато побутових приладів, які звільняють їх від фізичної праці. Натомість вони дедалі більше часу проводять за робочим столом або відпочивають перед телевізором. Тому гіподинамію називають хворобою цивілізації.
Назвіть кілька побутових приладів і поясніть, від якої фізичної праці вони звільнять людей. Наприклад, електричний обігрівач замінює піч і звільняє від потреби рубати дрова.
Гіподинамія і здоров'я
Неправильне харчування у поєднанні з гіпо динамією призводить до стрімкого збільшення маси тіла та ожиріння. Від цього страждають усі органи і системи: печінка, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинна система. Через це поступово зменшується сила та витривалість, навіть легка фізична активність стає непосильною.
Виникає замкнене коло: недостатня фізична активність породжує багато проблем зі здоров'ям. Це послаблює фізичні можливості організму, що спричиняє ще більшу гіподинамію. Наприклад, таке поширене у сучасному світі захворювання, як цукровий діабет, найчастіше вражає огрядних людей, які ведуть малорухливий спосіб життя.
Гіподинамія негативно впливає на здоров'я.
Як запобігти гіподинамії
Запобігти негативним наслідкам гіподинамії доволі просто. Слід щоранку робити зарядку, регулярно виконувати фізичні вправи і надавати перевагу активним видам відпочинку.
Станьте в коло і по черзі покажіть пантомімою один із видів рухової активності (біг, прибирання в оселі, прогулянка з собакою тощо). Інші діти повторюють цей рух і відгадують, що ви показали.
Сила, спритність, витривалість
Заняття фізичною культурою — найкраща «зброя* проти гіподинамії. Вони гартують волю, покращують настрій, розвивають силу, спритність і витривалість.
Сила — це здатність напружувати м'язи для піднімання або штовхання ваги. Стати сильнішим тобі допоможуть віджимання, підтягування, вправи з гантелями.
Спритність — це швидкість реакції, точність і координація рухів. Найкраще розвивають спритність східні єдиноборства, усі види тенісу, фехтування, танці.
Витривалість — це здатність тривалий час витримувати помірні навантаження. Витривалість залежить від того, як серце і легені забезпечують організм киснем. Аеробіка, біг, плавання найкраще розвивають витривалість.
Об'єднайтесь у 3 групи («сила», «спритність» і «витривалість»). Підготуйте і продемонструйте
однокласникам рухливу гру, яка найкраще розвиває відповідний показник фізичної форми.
Принципи загартовування
Ти вже знаєш, що процедури загартовування зміцнюють імунітет і захищають від хвороб. Однак, щоб загартовування принесло користь, а не шкоду, слід дотримуватися трьох важливих правил (принципів): поступовість, систематичність, дозованість.
Поступовість означає, що не слід починати загартовуватися з обливання крижаною водою чи пірнання в ополонку. Треба, щоб організм поступово звик до низької температури, а екстремальні види загартовування не підходять для дітей.
Систематичність означає, що загартовуватися треба регулярно, а не час від часу. Якщо через хворобу або з інших причин процедури довелося припинити, слід починати усе з початку.
Дозованість означає, що процедури загартовування мають бути нетривалими, такими, щоб збадьоритися, але не змерзнути.
Запишіть на дошці 10 процедур загартування (провітрювати кімнату, гуляти на свіжому повітрі, купатися у водоймі тощо).
Пронумеруйте їх цифрами від 1 до 10, починаючи з найменш екстремальних.
Поступове, систематичне і дозоване загартовування вбереже тебе від застуд.
Горе-гарту вання
Петрик в книжці прочитав: «Щоб загартуватись, 
слід холодною водою вранці обливатись».
Хлопець довго не вагався, проявив старання, 
і негайно приступив до загартування.
Вікна настіж відчинив, (хоч зима надворі), 
і зубами цокотів в шортах в коридорі.
Щоб підсилити ефект, вмить загартуватись, 
Петрик вирішив водою в ванні обливатись.
Після горе-гартування, — правду ніде діти, — 
довелось гірку мікстуру дві неділі пити.
Леся Вознюк
По черзі дайте поради Петрикові шодо процедур загартовування.
Разом із дорослими склади свій план загартовування і щодня виконуй заплановані процедури.
Рухливі ігри на свіжому повітрі — найкращі процедури загартовування для школярів.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 978 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть