загрузка...
§ 72. Міжнародне співробітництво у розв'язанні екологічних проблем - 21 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 21 » § 72. Міжнародне співробітництво у розв'язанні екологічних проблем
22:27
§ 72. Міжнародне співробітництво у розв'язанні екологічних проблем

1. Що таке «міжнародна організація»?
2. Для чого створюються міжнародні організації?
Міжнародне співробітництво в розв'язанні екологічних проблем. Поступово людство усвідомило, що без об'єднання зусиль усіх народів вирішити екологічні проблеми неможливо. Так почали виникати міжнародні урядові й громадські організації, які ставили за мету своєї діяльності охорону довкілля й боротьбу за прийняття суворих законів проти забруднення природи.
Значний вплив на рівень і характер забруднення тієї чи іншої території в світі мають і особливості законодавства країн певного регіону та ефективність дії різних природоохоронних організацій. У розвинутих країнах діють жорсткі санкції проти підприємств і організацій, які порушують природоохоронне законодавство. Звичайно, в цих країнах рівень забрудненості довкілля невпинно зменшується.
У зв'язку з цим слід зауважити, що все частіше підприємства, які дуже забруднюють навколишнє середовище, з висо-корозвинутих країн переносяться в країни з відносно низьким рівнем розвитку, яких багато в Латинській Америці, Африці та Азії. Але все ж і донині найбільші забруднювачі довкілля знаходяться в Китаї, США, Європі, Японії, Росії тощо (мал. 401). У розвинутих країнах потреби людей все більше зростають і перевищують життєво-необхідний мінімум. Люди мають змогу купувати багато спеціально упакованої їжі, одягу, взуття, різних побутових товарів, декілька автомобілів на родину тощо. Споживання зростає з кожним роком. Утворюється безліч відходів людської життєдіяльності. Виникають величезні звалища отруйних речовин, які не встигають переробляти. Вони займають все більшу площу. Це стає однією з найбільших проблем охорони довкілля в розвинутих країнах. У країнах Африки, між іншим, ця проблема також стає актуальною {мал. 402).
Міжнародні організації з охорони природи. Враховуючи той факт, що все більше екологічних проблем набувають світового, глобального характеру, координатором міжнародних зусиль у справі охорони довкілля стала Організація Об'єднаних Націй, про діяльність якої ми вже говорили.
Створюється міжнародне природоохоронне законодавство. Початком широкого міжнародного співробітництва з охорони природи і раціонального використання природних ресурсів можна вважати 1972 рік. Тоді в столиці Швеції Стокгольмі почала роботу Конференція ООН із проблем охорони довкілля. Там прийняли Декларацію, в якій проаналізовано глобальні екологічні проблеми і накреслено шляхи їх подолання спільними зусиллями світового співтовариства. Упродовж наступних років ООН та її різні підрозділи, зокрема, ЮНЕП - міжнародна урядова організація з навколишнього середовища, розробили міжнародні правові норми використання Світового океану, повітряного басейну, космосу (мал. 403).
Для того, щоб здійснювати ефективні міжнародні заходи з охорони природного довкілля, необхідно постійно проводити наукові дослідження нашої планети. Тому виникли міжнародні наукові організації, які оцінюють стан довкілля і пропонують свої шляхи вирішення екологічних проблем. До них належать: Інститут всесвітніх спостережень, який видає щорічник «Стан світу», Міжнародна рада наукових спілок із програмою «Глобальні зміни», Міжнародний географічний союз тощо.
Значний внесок в охорону природи Землі робить Міжнародний союз охорони природи. Він здійснює широкі наукові дослідження і розробляє практичні програми збереження природи в різних куточках планети. До нього входять як урядові, так і громадські організації десятків країн світу. У справі врятування всього живого на Землі нині дуже активними є незалежні від урядів держав міжнародні громадські рухи й організації. Найвідомішою серед них є організація «Зелений світ» («Грін-піс»). Засновники «Грінпіс» - Бен Меткаф і Девід Фрейзер Мак Таггарт. їх називали «першими воїнами зеленого воїнства». Організація відома в усьому світі своїми конкретними справами. її осередки існують і в Україні, яка все активніше бере участь у міжнародному природоохоронному співробітництві (мал. 404). Екологічна ситуація в Україні є кризовою. Вона особливо загострилась після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Значні території стали непридатними для життя людей. Жителі покинули ці землі, але життя продовжується в умовах, яких ще не знала наша планета. Тому вчені проводять у Чорнобильській зоні відчуження постійні спостереження й дослідження. В них беруть участь і їхні зарубіжні колеги. В Україні також створено біосферні заповідники, які є природоохоронними науково-дослідними установами з міжнародним статусом.
Знайди на карті України та запиши в зошиті назви біосферних заповідників України та області, в яких вони розташовані.
Україна разом із сусідніми державами Словаччиною й Польщею вперше у світі створила новий тип природоохоронної території. На прикордонних частинах трьох держав виник міжнародний біосферний заповідник «Східні Карпати». Міжнародне природоохоронне співробітництво буде і надалі розширюватися й поглиблюватися. Це пов'язано з подальшою глобалізацією екологічних проблем.
Усвідомлення того, що без об'єднання зусиль усіх народів вирішити екологічні проблеми неможливо, призвело до створення міжнародних урядових й громадських організацій з охорони довкілля й боротьби за прийняття законів проти забруднення природи.
Координатором міжнародних зусиль у справі охорони довкілля є Організація Об'єднаних Націй.
Міжнародні наукові організації оцінюють стан довкілля і пропонують шляхи вирішення екологічних проблем.
З метою збереження природи створюються природоохоронні науково-дослідні установи з міжнародним статусом - біосферні заповідники.
1. Навіщо потрібне міжнародне співробітництво у справі захисту й збереження природного середовища?
2. Яка міжнародна організація і чому стала координатором зусиль людства з питань охорони природного довкілля?
3. Коли і чому почалося широке міжнародне співробітництво з охорони природи?
4. Назвіть основні міжнародні організації, метою діяльності яких є охорона природи.
5. Яку участь приймає Україна в міжнародному природоохоронному співробітництві?
- Близько 1 000 дітей помирають в Індії щодня від діареї та інших хвороб, що розвиваються від вживання забрудненої води.
- Священна для кожного індуса річка Ганг є однією з найза-брудненіших у світі. її забруднюють каналізаційні стоки, сміття, залишки їжі і останки тварин. У деяких місцях Гангом пливуть наполовину кремовані тіла дорослих та загорнуті в покривала тіла померлих дітей.
- Річка Міссісіпі приносить в Мексиканську затоку близько 1,5 мільйонів кубометрів нітратів на рік. Кожне літо вона створює в затоці «мертву зону», яка за розмірами дорівнює штату Нью-Джерсі.
- Американці купують понад 29 мільйонів пластикових пляшок води в рік. З цих пляшок тільки 13% переробляється. Знадобляться віки, щоб пластикові відходи розкласлися, а якщо їх спалити, то важко уявити, скільки шкідливих речовин буде викинуто в повітря.
- У США щодня викидається приблизно 13О тисяч комп'ютерів, і більше 100 мільйонів мобільних телефонів щороку.
- Плавучий острів завдовжки в 70 миль з будинків, пластика, машин і радіоактивних відходів утворився після цунамі в Японії в 2011 році. Він дрейфує в Тихому океані. За розрахунками вчених через два роки він досягне Гаваїв, а ще через рік - західного узбережжя США.
- Після цунамі 2011 року японський уряд допустив скидання в Тихий океан близько 11 мільйонів літрів радіоактивної води. Через кілька днів у 80 кілометрах від берега почали виловлювати заражену радіацією рибу.
- 7 мільярдів кілограмів сміття, в основному пластика, викидається у світовий океан щорічно.
- Одним з найбільш поширених і небезпечних забрудників довкілля є кадмій, який вбиває статеві клітини людських ембріонів. Кадмій поширився в довкіллі настільки, що він є присутнім практично у всьому, що ми їмо і п'ємо.
- Стіни древнього грецького Акрополя за останні 40 років через кислотні дощі зруйнувалися більше, ніж за всі попередні 2,5 тисячі років існування.
- У Ботсвані живе всього 2 мільйони чоловік, але ця країна займає друге місце в світі за забрудненістю. Основними джерелами забруднення є гірничодобувна промисловість і лісові пожежі.
- Найбільший у світі комплекс з виплавки важких металів знаходиться в сибірському місті Норильськ. Очікувана середня тривалість життя тут на 10 років нижче, ніж в інших російських містах.
- Автомобілі 1985 року виробництва викидають в атмосферу приблизно в 38 разів більше чадного газу, ніж моделі 2001 року. Автомобілі з меншою витратою палива забруднюють атмосферу менше.
- Середня сім'я в Північній Америці, Європі і Австралії викидає більше 1 тонни сміття щорічно.

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови


Категория:
2015
| Просмотров: 343 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть