загрузка...
7. Монументальне мистецтво - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 7. Монументальне мистецтво
15:17
7. Монументальне мистецтво

Часто архітектура й живопис утворюють синтез. Основна мета такого союзу - розкрити зміст, призначення, образ архітектурної споруди засобами образотворчого мистецтва. Художник виконує твори для стін, підлоги, стелі, вікон певної споруди, тому їх розмір, форма, композиція й кольори підпорядковуються архітектурі, зливаються з нею. Народжується нове мистецтво - монументально-декоративне. З одного боку, його твори масштабні, величні, з іншого - яскраві й декоративні.
• Розгляньте твори монументально-декоративного мистецтва. В інтер'єрах яких громадських споруд вони будуть доречні (будинок культури, театр, церква, школа тощо)?
До творів монументально-декоративного мистецтва належать фреска, вітраж, мозаїка, панно.
Фреска - це живопис по вогкій свіжій штукатурці. Ця давня техніка популярна в багатьох країнах світу.
Мозаїка - зображення чи візерунок, виконані з однорідних або відмінних за матеріалом твердих частинок (кубиків смальти, кольорових камінчиків, керамічної плитки), які закріплені на площині стіни чи підлоги. Наприклад, в оформленні київського Софійського собору використані і мозаїки, і фрески.
Вітраж - орнаментальна або сюжетна декоративна композиція (у вікні, дверях, ширмах) на склі або іншому світлопроникному матеріалі.
• Оскільки люди споглядають вітражі здаля, митці уникають дрібних деталей. Визначте прийоми стилізації форми й кольору.
Творче завдання
Виконайте імітацію вітражу в техніці кольорової витинанки.
Орієнтовні теми: орнамент, емблема, пейзаж, сюжет. Матеріали: кольоровий папір, картон, калька.
Словник
Панно - декоративний твір, призначений для оздоблення стіни чи стелі. Підпорядковується архітектурному ансамблю.
Запитання та завдання
Прогулюючись вулицями міста, відшукайте на стінах будинків панно, мозаїки. У церквах і соборах зверніть увагу на фрески та вітражі.
Мистецька подорож
Техніка Тіффані
Американець Луї Комфорт Тіффані (1848-1933) винайшов спосіб з'єднання маленьких шматочків скла за допомогою мідної фольги. Цю техніку використовують у всьому світі для створення вітражів, лампових абажурів та інших творів із кольорового скла.
Л. К. Тіффані використовував смужки мідної фольги, які приклеювалися воском до скла, потім їх між собою спаювали оловом. Завдяки цьому стало можливим з'єднання дуже дрібних шматочків скла та створення складних об'ємних форм. Спочатку технікою мідної фольги він створював лампові абажури, а вже потім вітражі. 
У наш час стиль Тіффані - це яскраві лампи класичних форм із рослинними мотивами, а також вітражі Із зображенням природи, пейзажів.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 332 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть