загрузка...
7. Перспектива вулиці - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 7. Перспектива вулиці
18:45
7. Перспектива вулиці

Вийди рано-вранці на вулицю і придивись: імла розвіялась, повітря сповнене мерехтінням ранішніх барв, сонце ніжить місто (село) ясними промінцями. Світанкове небо переливається незчисленними відтінками зеленуватих, ніжно-жовтих і тепло-рожевих тонів; будинки, на які ти щодня не звертаєш ніякої уваги, раптом світлішають і наче самі починають світитись теплим, радісним світлом, а знайомі з дитинства вулиці немов оновлюються.
Саме такі незвичайні, чудові миттєвості художники різних епох утілювали в своїх картинах.
Взяти, наприклад, старі квартали міст... У них стільки забутої, справді первісної краси, яку з кожним роком все трудніше знайти. Недарма туристи, перебуваючи в різних країнах, намагаються ознайомитись з архітектурою старовинних районів міста, доторкнутись до вічного мистецтва, відчути духовну належність до світової культури. Такі осередки іноді зберігаються лише на картинах майстрів свого часу. Завдяки ним ми продовжуємо милуватись і сільським околом, і маленькими будиночками в тіні розкидистих старих дерев, і альтанкою в міському парку, величними соборами й стародавніми храмами, від яких нині залишились лише фундаменти та рештки стін. Для нас це неоціненне джерело знань про культуру й спосіб життя, одяг і побут людей різних історичних епох, а буває це єдине, за допомогою чого можна реконструювати пам'ятки архітектури.
Вулиці є частиною міста, його «обличчям». Вони можуть розповісти багато цікавого про саме місто і про його мешканців. Для того щоб навчитись їх малювати, потрібно вміти бачити і розрізняти стильові і конструктивні особливості будинків, з яких вони складаються.
Велике значення має вибір точки зору, з якої ти малюватимеш вулицю. Адже вона обумовлює розміщення лінії горизонту, від якої залежить виразність малюнка: одна й та сама вулиця виглядатиме по-різному і буде створювати різне враження.
Малювання вулиці, яка розташована на рівному місті
Коли ми дивимось уздовж вулиці, яка розташована на рівному місті, ми бачимо, як усі горизонтальні лінії сходяться в точку сходу, яка лежить на лінії горизонту. Границі карнизів, вікон і тротуарів, які перпендикулярні до основного напрямку вулиці, зображують у фронтальному положенні, тобто паралельно основі картинної площини.
Малювання вулиці, яка має підйом угору
Рисуючи скеровану вглибину вулицю з підйомом угору, треба пам'ятати, що всі лінії карнизів і вікон сходяться в точці сходу на лінії горизонту, а границі основи будинків - у повітряних точках сходження, які поміщаються тим вище, чим крутіший підйом вулиці.
У тих випадках, коли під час зображення будівель використано земні або повітряні точки сходження границь тротуарів, вони знаходяться на вертикалі, проведеній з точки сходження горизонтальних прямих границь карнизів і вікон.
Малювання вулиці, яка має спуск униз
Малювання вулиці, яка має спуск униз відбувається по тому ж принципу, що й малювання вулиці, яка має підйом угору.
Під час зображення вулиці, яка має спуск униз, лінії карнизів і вікон, що віддаляються в глибину, скеровані в точку сходження на лінії горизонту.
Границі основи будинків при цьому мають земні точки сходження і знаходяться тим далі від лінії горизонту, чим є крутішим спуск вулиці, однак усі вони знаходяться на вертикалі, яка проведена з точки сходження горизонтальних ліній.
Малювання вулиці з поворотом
Щоб намалювати вулицю з поворотом, слід відзначити кілька точок сходження на лінії горизонту для різних будинків залежно від їхнього положення щодо картинної площини. В той же час карнизи і вікна бічних сторін будинків мають інші точки сходження на лінії горизонту.
Якщо така точка однієї зі стін знаходиться близько від центральної точки, то для іншої стіни вона відстоїть на великій відстані за картинною площиною.
Розташування цих точок залежить від напрямку вулиці. Якщо вулиця має поворот наліво, то й точки сходження для фасадів будуть з лівого боку від центральної точки. Якщо вулиця має поворот направо, то й точки сходження для фасадів будуть з правого боку від центральної точки.
Намалюй вулицю свого міста (села).
Спробуй передати на малюнку особливості будинків та їх оздоблення, людей, які поспішають на роботу чи просто прогулюються. Передай погодні умови і час доби.
При побудові вулиці користуйся абеткою майстерності.
Не забувай про правила лінійної і повітряної перспектив.
Нижче наведено поетапне виконання малюнку вулиці, якак розташована на рівному місті
1. Визнач лінію горизонту і точку сходу.
2. Наміть габаритні розміри будинків, які розташовані на вулиці.
3. Наміть важливі конструктивні елементи будівель, великі елементи, вікна та двері.
4. Побудуй вікна та двері на будинках.
5. Наміть лінії сходу та побудуй декоративні да другорядні конструктивні елементи на будинках.
У творчу годину
Тривалі спостереження за явищами лінійної і повітряної перспектив на вулицях міста (села) дадуть зрозуміти й опанувати прийоми реалістичного зображення міських (сільських) пейзажів, навчать вирішувати просторове середовище картинної площини.
Найдоцільніше починати малювання вулиць із начерків нашвидкуруч з натури і по пам'яті.
Проаналізуй розташування окремих будівель у просторі стосовно одне одного. Це вимагає знань основних законів зображення: вибір точки зору та свідомого о6мех<ення простору, врахування явищ лінійної і повітряної перспектив, відтворення особливостей будови будинків.
Тематичний перегляд
Подивись на репродукції картин художників, на яких зображені вулиці міст. Зверни увагу, як вікористані закони лінійної та повітряної перспективи.

Підручники 7 клас основи здоров'я, інформатика
Відповіді 7 клас алгебра, українська мова


Категория:
2015
| Просмотров: 726 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть