загрузка...
§ 7. Профілактика порушень зору, слуху, постави - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 7. Профілактика порушень зору, слуху, постави
12:54
§ 7. Профілактика порушень зору, слуху, постави

Органи чуття
Органи чуття: зір, слух, нюх, смак і дотик — забезпечують нас інформацією про навколишній світ (мал. 4). Деякі з них є особливо важливими. Більшу частину інформації ми отримуємо через зір і слух. То\гу втрата зору або слуху суттєво обмежує наші можливості. У цьму випадку інші органи чуття починають посилено працювати у посиленому режимі, щоб компенсувати втрачене.
Попросіть учителя загорнути в  кілька шарів паперу будь-який предмет.
•    По черзі спробуйте на дотик розпізнати, який предмет загорнуто, і намалювати його.
•    Порівняйте свої малюнки з оригіналом.
•    Розкажіть, що вам допомогало чи заважало виконувати це завдання.
Органи чуття забезпечують нас інформацією про навколишній світ.
Як зберегти зір
Майже 90% інформації людина отримує завдяки зору. Очима ми розпізнаємо відстань до предметів, їх колір, розмір і форму. Тому надзичайно важливо оберігати очі від травм, а також зниження гостроти зору.
Назвіть ситуації, в яких можна травмувати очі чи занести в них інфекцію (бігати з гострим олівцем, терти очі брудними руками, необережно користуватися побутовою хімією...).
Вдягай сонцезахисні окуляри при:
засмаганні; прогулянках у човні; катанні на лижах, санчатах; іграх у сніг.
Чи знаєш ти, що очі (як і шкіра), можуть постраждати від сонячних опіків? Щоб цього не сталося, в сонячну погоду носи сонцезахисні окуляри.
Якщо в очі потрапила порошинка, попроси когось із дорослих видалити її шматочком мокрої вати або звернися до лікаря, і він безболісно видалить порош инку.
Для запобігання зниження гостроти зору через кожні 20-30 хвилин занять слід робити перерви, а також обмежити час перебування перед телевізором і за комп'ютером. Не читай у темряві, транспорті, лежачи або тримаючи книжку ближче ніж за ЗО см від очей.
Перевір освітлення на своем)' робочому місці. Світло має падати зліва, якщо ти пишеш правою рукою, або справа — якщо лівою.
Бережи зір — найцінніше джерело інформації!
Як доглядати за вухами
Дехто з дітей годинами слухає гучну музику або занадто голосно вмикає телевізор. Але ти маєш знати, що з часом від цього потовщується барабанна перетинка і поступово знижується гострота слуху.
Барабанну перетинку можна ушкодити і механічно, встромляючи у слуховий прохід тверді предмети (олівець, сірник). Навіть вушними паличками чистять лише вушні раковини, а не слуховий прохід. Якщо в слуховому проході утворилася сірчана пробка, слід звернутися до лікаря, щоб безпечно видалити її.
Під час купання стеж, щоб вода не потрапляла в середину вуха. Якщо це сталося, нахили голову у бік вуха, в яке потрапила вода, і пострибай або потруси головою, щоб вона витекла (мал. 5).
Коли у тебе нежить, сильно не сякайся, тому що інфекція з носової порожнин може потрапити у вуха і спричинити запалення. У тебе заболіло вухо — не терпи, одразу скажи про це дорослим.
Помічаєш зниження гостроти зору чи слуху — повідом про це дорослих.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Багатогодішні заняття у школі та вдома можуть спричинити так звані «шкільні» хвороби — порушення зору, постави, плоскостопість. Запобігти їм допоможуть фізичні вправи та рухливі ігри.
Об'єднайтесь у 3 групи. Прочитайте інформацію у рамочці та підготуйте пантоміми про види рухової активності, які допоможуть уникнути «шкільних хвороб»:
група 1: порушення зору;
група 2: порушення постави;
група 3: плоскостопості.
По черзі продемонтруйте свої пантоміми у класі. Решта учнів мають здогадатися, що саме ви показали.
Чи знаєш ти, що...
Бадмінтон, пінг-понг, теніс є дуже ефективними для профілактики порушень зору. Щоб зберегти гострий зір, достатньо трьох 40-хвилинних занять на тиждень.
Діти, які займаються плаванням, гімнастикою, акробатикою, танцями, обов'язково матимуть гарну поставу.
Для профілактики плоскостопості найкращими є ходіння босоніж, катання на велосипеді, роликовій дошці, лижах, ковзанах, сноуборді, які розвивають м'язи стопи.
Фізичні вправи допоможуть запобігти «шкільним хворобам».

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 800 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть