загрузка...
§ 8. Гігієна порожнини рота - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 8. Гігієна порожнини рота
12:54
§ 8. Гігієна порожнини рота

Захворювання ротової порожнини
Поверхня зубів вкрита зубною емаллю. Це найтвердіша тканина в людському тілі, вона захищає зуби від ушкоджень і проникнення бактерій. Та коли розгризати зубами тверді предмети, можна ушкодити зубну емаль і навіть зламати зуб.
Головний ворог зубів — карієс (руйнування тканини зуба). У того, хто вживає багато солодощів і забуває вчасно чистити зуби, в роті починають розмножуватися мікроби. Вони спричиняють карієс зубів. Карієс виникає на місці ушкодження зубної емалі (мал. 6).
А от запалення ясен нерідко спричиняє втрату навіть здорових зубів. Про запалення ясен свідчить поява крові під час чищення зубів.
Пригадайте, чи доводилося вам лікувати зуби. По черзі поділіться своїми враженнями від відвідування стоматолога.
Карієс зубів, запалення ясен і механічні травми зубів є найпоширенішими дитячими захворюваннями.
Групи зубів
За життя у людини два комплекти зубів — тимчасові (молочні) і постійні.
Діти дошкільного віку мають 20 молочних зубів — по 10 на верхній і нижній щелепі. З 5—6 років, молочні зуби поступово починають випадати. У дорослої людини вже 32 постійні зуби — по 16 на верхній і нижній щелепі.
За призначенням зуби поділяються на 4 групи.
Об'єднайтесь у 4 групи («різці», «ікла», «малі кутні», «великі кутні»). За допомогою таблиці 4 підготуйте і презентуйте повідомлення про призначення кожної групи зубів та їхню
кількість серед молочних і постійних.
Харчування і здоров'я зубів та ясен
Деякі  продукти  сприяють  зміцненню  зубів,  інші-навпаки, спричиняють захворювання зубів і ясен.
Об'єднайтесь у 2 групи («корисне» і «шкідливо). За допомогою таблиці 5 визначте, які продукти корисні для зубів та ясен, а які — шкідливі. Підготуйте про це короткі презентації та продемонструйте їх у класі.
Догляд за порожниною рота
У твоему віці треба не лише регулярно відвідувати стоматолога, а й навчитися самостійно стежити за здоров'ям ротової порожнини. Це можна зробити з допомогою простого дзеркальця. Здорові ясна — рівномірного блідо-рожевого кольору, не кровоточать під час чищення, на здорових зубах не повинно бути плям і зубного каменю.
Для запобігання карієсу і запалення ясен, найкраще користуватися зубними пастами, що містять фтор. Якщо на зубі з'явилася чорна цяточка, це може бути ознакою карієсу. За будь-яких ознак карієсу чи запалення ясен якнайшвидше звернись до лікаря, адже, зволікаючи можеш втратити зуби.
Прикус — це положення верхніх і нижніх зубів при їх змиканні. Деякі звички — неправильна постава, підпирання щоки рукою, смоктання пальців, олівців можуть зашкодити формуванню правильного прикусу.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Ви вже знаєте основні правила догляду за порожниною рота. Складіть пам'ятку про це для молодших школярів. Не забудьте зазначити у ній:
•    скільки разів на день треба чистити зуби;
•    скільки хвилин це треба робити;
•    як часто слід міняти зубну щітку, відвідувати стоматолога.
Для запобігання карієсу і запалення ясен, найкраще користуватися зубними пастами, що містять фтор.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 374 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть