загрузка...
§ 9. Гігієна оселі - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 9. Гігієна оселі
12:56
§ 9. Гігієна оселі

Що таке гігієна оселі
Більшу частину свого життя сучасні люди перебувають у приміщенні. Тут вони сплять, їдять, працюють, навчаються і відпочивають. Тому приміщення повинні відповідати певним гігієнічним вимогам: бути просторими, теплими, сухими і світлими.
•    Пригадайте значення слова «гігієна».
•    Які процедури особистої гігієни ви знаєте?
•    Що таке гігієна одягу?
•    Що таке, на вашу думку, гігієна оселі?
Склад атмосферного повітря
Поверхня нашої планети вкрита повітрям, як прозорим покривалом. У повітрі містяться дрібні краплинки води і порошинки. Нерідко повітря забруднюється сажею і небезпечними для здоров'я газами.
Розгляньте малюнок 7 і назвіть основні забруднювачі атмосферного повітря.
Важливим чинником здоров'я є мікроклімат приміщення: свіжість повітря, його температура, вологість і забрудненість.
Свіжість повітря. У результаті дихання, пітіння, інших процесів, які відбуваються в людському організмі, у приміщенні може виникнути задуха, що може спричинити головний біль і навіть запаморочення.
Температура повітря. Пайкомфортніша температура у приміщенні — 20-24° С. Тому в холодну пору року вмикають опалення, а в спекотну — кондиціонери.
Вологість повітря. Якщо повітря у приміщенні надмірно сухе — виникають проблеми з диханням, пересихає шкіра і знижується імунітет. В холодну пору року атмосферне повітря мітить менше вологи, і це призводить до поширення застудних захворювань. Щоб уникнути цього, варто частіше робити вологе прибирання або встановити зволожувач повітря. Однак і надто вологе повітря також небезпечне, тому на кухні й у ванних приміщеннях роблять вентиляційні отвори, або встановлюють витяжки.
Забрудненість повітря. Пайнебезпечнішим для життя і здоров'я людей є витікання побутового або чадного газу внаслідок неправильного користування печами і газовими приладами. Це може спричинити отруєння, а у випадку з побутовим газом — ще й вибух або пожежу.
Які ви знаєте види опалювання?
Як можна розпізнати витікання газу?
Що треба робити в такому випадку?
Дітям до 14 років заборонено самостійно користуватися печами і камінами.
Як підтримувати сприятливий мікроклімат
Для підтримування сприятливого мікроклімату у приміщенні, треба вчасно провітрювати його та підтримувати чистоту, регулярно робити вологе прибирання.
Щоб не здіймати порох в повітря, підмітай підлог}7 вологим віником, протирай меблі вологою ганчіркою, а не рідше як один раз на тиждень слід обов'язково робити вологе прибирання підлоги.
Під час прибирання відчиняй кватирку, у теплу пору року — вікно.
Складіть пам'ятку, як ви можете підтримувати сприятливий мікроклімат у вашому класі
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Ти і твої однокласники вже достатньо дорослі, щоб відповідати за чистоту у власній кімнаті та допомагати дорослим у хатніх справах.
Склади  графік  підтримання  чистоти  у  своїй кімнаті й у вашій оселі за наведеним зразком.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 1570 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть