загрузка...
§ 9. Способи виконання в'язаного полотна гачком - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » § 9. Способи виконання в'язаного полотна гачком
11:39
§ 9. Способи виконання в'язаного полотна гачком

Опорні поняття: в'язання рядами, в'язання по колу, в 'язання по спіралі, в 'язання мотивами, філейне в 'язання.
В'язані вироби складаються з однієї, двох або кількох деталей. Форма деталей може бути різною. Пласкі деталі геометричної форми - це прямокутник, круг, квадрат, трикутник, многокутник тощо. Об'ємні деталі - циліндр, конус, трапеція, куля та ін. Змінюючи кількість і форму петель, послідовність їх виконання, отримують різні види в'язаного полотна.
З малюнка 41,а бачимо, що пласкі деталі у формі квадрата, прямокутника тощо в'яжуть ряд за рядом (пров'язавши один ряд, повертають деталь і в'яжуть наступний) або по колу від центра. Пласкі деталі, які мають форму круга, многокутника, прямокутника в'яжуть по колу, починаючи з центра деталі. Об'ємні деталі в'яжуть по спіралі (мал. 41, б).
В'язання рядами. Ти вже знаєш, що в'язати рядами починають з вив'язування ланцюжка потрібної довжини. Наступний ряд вив'язують півстовпчиками, щоб край полотна був щільний і рівний. Після закінчення кожного ряду - роботу повертають. На початку кожного нового ряду виконують петлі підйому (крайні петлі, петлі повороту) (мал. 42).
Полотно, в'язане рядами, - двобічне: має однаковий вигляд з лицьового і виворітного боків. Таким способом в'яжуть наволочки, занавіски, пледи, деталі одягу тощо.
В'язання по колу дає змогу створювати полотно різної форми: кругле, квадратне, овальне, трикутне, п'ятикутне, шестикутне тощо (мал. 43). Форма деталі при в'язанні по колу залежить від способу добавляння петель в ряду. Кожний новий ряд по колу починається з повітряних петель і закінчується півстовпчиком у верхню петлю підйому на початку ряду.
Для в'язання по колу спочатку вив'язують ланцюжок з кількох петель. Потім з'єднують останню петлю з першою півстовпчиком (мал. 44). Але в цьому разі в центрі деталі залишається отвір.
Коли є потреба вив'язати деталь без отвору в центрі, починають в'язання з петлі із нитки. На гачок з петлею роблять накид і протягують через них робочу нитку (мал. 45). Потім роблять одну повітряну петлю і вив'язують перше коло круга стовпчиками без накиду, затягуючи і вв'язуючи в нього кінець нитки, що звисає.
Пласке рівномірне коло вив'язують, поступово збільшуючи його діаметр добавлянням певної кількості петель. У схемі або описі для в'язання гачком конкретного виробу вказується, яку кількість петель треба додати в кожному ряду.
В'язанням по колу створюють безшовні вироби (мал. 46). Також цим способом вив'язують деталі сферичної форми, що дає змогу виготовляти безліч прикрас для декорування готових виробів.
В'язання по спіралі. Щоб утворити в'язане полотно по спіралі, не треба робити петлі підйому і з'єднувальні стовпчики (мал. 47).
В'язання мотивами. Нині популярним серед рукодільниць є ірландське в'язання - техніка створення виробів гачком з окремих в'язаних мотивів. В'язаний мотив - це окремий елемент в'язаного виробу. Це особливий вид в'язання, при якому в'язані вироби формуються з окремо вив'язаних елементів (мал. 48), зазвичай, різної геометричної форми: трикутники, квадрати, кола, частини кола, багатокутники тощо.
З'єднують мотиви за допомогою голки або гачка, утворюючи полотно необхідних розмірів і форми. Особливістю мотивів є те, що вони двобічні, тобто мають однаковий вигляд з лицьового і виворітного боків.
Запам'ятай
Якщо в'язаний мотив треба отримати меншого розміру, то можна використати менший номер гачка, ніж той, яким він був вив'язаний, якщо ж навпаки - більшого розміру: на номер чи півномера більший.
Філейне в'язання дає багато можливостей для створення різноманітних візерунчастих в'язаних полотен. При цьому треба пам'ятати: що тонша нитка, то витонченіший вигляд матиме виріб. Завдяки цій техніці в'яжуть красиві серветки, скатертини, штори, літні кофтини, ажурні шарфики тощо. Часто в цій техніці в'яжуть аксесуари, сувеніри, квіти та інші сюжети (мал. 49).
В'язати цією технікою легко й цікаво. Філейне в'язання виконується на основі двох елементів: повітряної петлі і стовпчика з накидом. За їх допомогою в'яжеться філейна сітка. А візерунок складається залежно від щільності заповнення сітки стовпчиками з накидом.
Зазвичай порожня клітинка складається з одного стовпчика з накидом і двох повітряних петель (мал. 50). А для того щоб отримати візерунок, клітинки за схемою заповнюють двома стовпчиками з накидом.
На схемі філейного візерунка для в'язання гачком порожні клітинки - це клітинки філейної сітки, заповнені клітинки - клітинки візерунка. На зображеній схемі кружечки це 2 стовпчики з накидом (мал. 51).
Назви способи виконання в'язаного полотна. Якої форми в'яжуть деталі виробів гачком? Проаналізуй форми в'язаних гачком мотивів, зображених на малюнках.
1. Назви способи виконання в'язаного полотна.
2. Якої форми в'яжуть деталі виробів гачком?
3. Проаналізуй форми в'язаних гачком мотивів, зображених на малюнках.
4. У чому відмінність в'язання рядами від в'язання по колу?
5. Визнач, на якому малюнку зображено деталь, вив'язану по спіралі.
6. Що станеться з деталлю, якщо при в'язанні по колу не додавати петель?
7. На якому малюнку зображено фрагмент в'язання рядами?
8. Яка із зображених схем призначена для в'язання гачком по колу?
9. Укажи схему для в'язання зображеного візерунка.
10. Укажи схему для філейного в'язання.
11. Які способи в'язання використано у в'язанні зображених виробів?
Скарбничка мудрості
«За все береться, та не все вдається».
Нові підручники для 7 класу (2015)

ГДЗ 7 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 715 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть