загрузка...
Антарктида - найхолодніший материк - 21 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 21 » Антарктида - найхолодніший материк
16:06
Антарктида - найхолодніший материк

Знайди на карті материк Антарктида. Що ти знаєш про нього?
Антарктида — найпівденніший материк планети Земля. її називають крижаною пустелею (мал. 87). Кригою вкрито 99,97 % поверхні Антарктиди.
Антарктика. Материк Антарктида разом з прилеглими до неї ділянками Атлантичного, Індійського і Тихого океанів утворюють Південну полярну область Землі - Антарктику (мал. 88).
Датою відкриття Антарктиди вважають 28 січня 1820 року, коли очолювана Т.Ф. Беллінсгаузеном експедиція побачила крижану пустелю. Із цього часу Антарктиду відвідують дослідні судна з різних країн. На материку здійснюють наукові дослідження майже 40 міжнародних станцій, на яких перебувають 2-3 тис. осіб. Серед них є й українська науково-дослідна станція «Академік Вернадський». Знайди на карті атласу.
Природа Антарктиди. Материк не має чітко окреслених меж, оскільки вкритий товщею криги, що «спаяна»  з кригою океану.  Товщина крижаного покриву становить майже 2000 м, а в деяких місцях - понад 4000 м (мал. 89). Тому Антарктида найвища серед інших материків. В антарктичних льодах знаходиться приблизно 80 % усієї прісної води планети Земля.
Незважаючи на товщу криги, в Антарктиді існують озера, а в літній час — і річки. У надрах містяться корисні копалини: кам'яне вугілля, залізна руда, слюда, мідь, свинець, цинк, графіт тощо. На материку заборонено господарську діяльність і видобуток корисних копалин. Антарктида не належить жодній державі світу.
Погодні умови Антарктиди надзвичайно суворі. Тут зареєстровано найнижчу (-89,2 °С) температуру повітря па Землі. Цей район дістав назву Полюс холоду Землі. Найвища температура у прибережній зоні -11,6 °С. Температура -40 °С може протриматися впродовж усього року. Опади випадають лише у вигляді снігу. Дощ - украй рідкісне явище. Для Антарктиди характерні вітри, що іноді набувають ураганної сили, тобто 80  90 м/с.
Постійного населення на материку немає. Подумай чому. Антарктиду відвідують лише туристи і співробітники наукових експедицій.
Словничок: Антарктида, Антарктика.
Перевір себе
1.  Доведи, що материк Антарктида дійсно «крижана пустеля».
2.  Опиши клімат Антарктиди. Як ти думаєш, чи існує там життя?
3.  Яку територію називають Арктикою? Що більше за площею: Арктика чи Антарктида? Чому?
4.  Чи є в Антарктиді постійне населення?
5.  Чи є країни на материку Антарктида?
6. Чи хотілося б тобі побувати в Антарктиді? Що тебе найбільше приваблює?
Ги Робота в парі. Запишіть слова з префіксом «най», які характеризують Антарктиду. Порівняйте, у кого більше слів.
Бібліотечка природодослідника
Найсухіше місце на Землі - не Сахара або інша пустеля, а територія в Антарктиді під назвою Сухі долини. Ці долини майже не вкриті кригою і снігом, оскільки волога випаровується під дією найпотужніших вітрів, що сягають швидкості 320 км/год. На деяких ділянках цієї території дощів не було вже 2 млн років. Учені вважають, що ці природні умови наближені до умов Марса. Тому Сухі долини місце для тренувань космонавтів.
Висновки
Антарктида - найхолодніший материк Землі. Разом з прилеглими до неї ділянками Атлантичного, Індійського і Тихого океанів утворює Південну полярну область Землі - Антарктику. Антарктида вкрита товщею криги. Температура на материку не піднімається вище від 0 °С. Антарктида не належить жодній державі. Постійного населення на материку немає.

 


Категория:
ДПА 2015
| Просмотров: 1136 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть