загрузка...
Архітектурні пам'ятки України - 11 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 11 » Архітектурні пам'ятки України
15:43
Архітектурні пам'ятки України

В історії України багато славних сторінок - героїчних і трагічних. Це історія краю, народ якого змушений був здавна виборювати свою незалежність і стверджувати державність. Та навіть у найбу-ремншгі роки українці розвивали власну культуру, яка завжди була правдивим відображенням їхньої поетичної душі.
Високі творчі злети українських митців залишили нам, нащадкам, чимало шедеврів світового значення у різних видах мистецтва. Та особливе місце в історії культури України займають її численні архітектурні пам'ятки. І в наш час вони вражають розмаїттям форм, адже зводили їх у різні епохи, під впливом різних стильових традицій.
Роботи Сергія Кроповинсько-го надзвичайно цікаві за стилем. Вони ніби виходять за межі полотна, квітнуть улюбленими українськими кольорами. Художник є автором живописних серій «Великі фортеці України» та «Золота Україна».
Дякую, Богдане! Представлені тобою роботи .здатні викликати справжнє захоплення славним історичним минулим України.
Друзі, перед виконанням художньої творчої роботи пропоную проаналізувати одну з визначних пам'яток України - церкву Покрови Пресвятої Богородиці, що в селі Сутківці Ярмолинецького району Хмельницької області.
Для цього потрібно пригадати особливості аналізу архітектурних творів, з якими ми ознайомилися на попередніх уроках.
Друзі! Для узагальнення вивченого пропоную створити ескіз архітектурної споруди в стилістиці однієї з відомих архітектурних памяток рідного краю.
ПІДСУМОВУЄМО ВИВЧЕНЕ
1. Визнач, на якому з поданих зображень бачимо кутовий, а на якому - фронтальний вигляд будівлі.
2. До якого з видів архітектури належить кожна із цих споруд? Аргументуй свою відповідь.
Мистецтво виникло ще в доісторичні часи, коли людині щоденно доводилось боротися за своє існування. Саме мистецтво допомогло нашим далеким пращурам осмислити дійсність, зрозуміти своє місце у такому суворому і складному світі. Первісне мистецтво відображало релігійні уявлення давніх людей і мало виразний обереговий характер, коли зображення, спів, пантоміма мали містичне значення і повинні були забезпечити вдале полювання, вберегти життя. Тож творячи і сприймаючи художні образи, люди розвивалися емоційно, естетично та розумово, а отже, ставали сильнішими.
Вже тоді людина захоплювалася красою і прагнула прикрасити своє помешкання. Художнє прикрашання предметів побуту і стає основою декоративно-прикладного мистецтва.
Декоративно-прикладне (ужиткове) мистецтво - це мистецтво, головною метою якого є створення та оздоблення художніх виробів, що мають практичне призначення у побуті.
Основою будь-якого виду мистецтва є народна творчість. Найвиразніше риси народного мистецтва відображено в декоративно-прикладному, адже воно завжди поруч з людиною в її побуті та є найдоступнішим. Саме тому найяскравіші враження про особливості характеру кожного народу дає нам його ужиткове мистецтво. У ньому сконцентровані прадавні традиції, вірування, естетичні та моральні ідеали, а отже - душа народна.
Народне мистецтво - художня колективна творча діяльність народу, що відображає його життя, світогляд і морально-естетичні ідеали.
Ужиткове декоративно-прикладне мистецтво тісно пов'язане з ремеслами, що формували матеріальну культуру кожного народу.
Таким чином, видовий поділ у декоративно-прикладному мистецтві рясніє назвами різноманітних видів діяльності народних майстрів.
Для розмаїття видів декоративно-прикладного мистецтва характерними є три основні засоби виразності: стилізація, контраст і символізм.
Стилізація - процес спрощення предмета (в зображенні) за формою та кольором на основі відбору найвиразніших його рис.
Важливим етапом стилізації зображення є декоративний принцип добору кольорів: їх обмежена кількість, яскравість і контраст.
Контраст - яскраво виражена протилежність будь-яких якостей і властивостей.
Контрастним вважається поєднання світлих і темних, теплих і холодних, легких і важких кольорів.
Символ - знак, що позначає сутність певного поняття.
Символізм у декоративно-прикладному мистецтві досягається використанням зображень, що є важливими знаками-символами, традиційними для культури певного народу чи людства в цілому.
Друзі! Думаю, варто використати знання про декоративно-прикладне мистецтво та його виражальні засоби під час проведення аналізу твору ужиткового мистецтва за таким планом:
1. Визначте, до якого виду декоративно-прикладного мистецтва належить цей виріб.
2. Які виражальні засоби декоративно-прикладного мистецтва використав народний майстер? Аргументуйте власну думку.
3. Яке естетичне враження справив на вас цей твір декоративно-прикладного мистецтва?
А тепер, друзі, пропоную вам знайти ключове слово мистецького кросворда з теми «Види декоративно-прикладного мистецтва».
1. Вид декоративно-прикладного мистецтва, зображення в якому виконується за допомогою голки та ниток.
2. Знак, що позначає сутність певного поняття.
3. Контрастний до теплого.
4. Контрастний до темного.
5. Вид декоративно-прикладного мистецтва, зображення в кому наносять на яйце писачком.
6. Вид декоративно-прикладного мистецтва, коли зображення створюється в процесі ажурного вирізання з паперу.
7. Сюжети або орнаментні композиції, виконані фарбами на поверхні стін, стелі чи виробах декоративно-прикладного мистецтва.
8. Вид декоративно-прикладного мистецтва, коли вироби виготовляються з лози.
ВИКОНАЙ УДОМА
У вільний час переглянь у книжках і журналах, на Інтернет-сай-тах зображення народних декоративних розписів різних регіонів України. Поміркуй, які виражальні засоби використали в них народні майстри.

Підручники 7 клас англійська мова, фізика, біологія, алгебра
Відповіді 7 клас геометрія, українська мова, хімія, інформатика


Категория:
2015
| Просмотров: 414 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть