загрузка...
Безпека руху пішоходів - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Безпека руху пішоходів
18:07
Безпека руху пішоходів

Щоденно ти стаєш учасником дорожнього руху як пішохід. Бути пішоходами дуже відповідально, бо і від їхніх дій залежить безпека на дорозі. Досить часто винуватцями дорожньо-транспортних пригод є саме пішоходи, які переходять дорогу на червоне світло світлофора або в недозволеному місці тощо. Деякі навіть забувають під час переходу проїзної частини подивитися в обидва боки і впевнитись, що рухатися безпечно. Тому для уникнення небезпечних ситуацій на дорозі кожна людина повинна чітко знати й виконувати правила для пішоходів.
• Пішоходи мають рухатися тротуарами або пішохідними доріжками, тримаючись правого боку.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Якщо відсутні тротуари, пішохідні доріжки або пересуватися ними неможливо, пішоходи можуть рухатися:
—  велосипедними доріжками. При цьому вони повинні триматися правого боку і не ускладнювати рух на велосипедах;
—  в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше. У разі його відсутності або неможливості рухатися ним - по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. Водночас треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
• У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе. Для цього можна прикріпити на одяг або до сумки чи рюкзака світловід-бивальні елементи.
• Пішоходи повинні переходити проїзну частину пішохідними переходами, у тому числі підземними й надземними.
Нерегульовані пішохідні переходи позначають відповідними знаками й дорожньою розміткою, яку, як ти вже знаєш, називають «зеброю».
Знаки «Підземний пішохідний перехід» і «Надземний пішохідний перехід» повідомляють про наявність підземного або надземного пішохідного переходу на небезпечних ділянках доріг або на ділянках дороги з інтенсивним рухом.
У разі відсутності пішохідних переходів проїзну частину можна переходити на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.
• Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, дозволено переходити дорогу під прямим кутом до краю проїзної частини, якщо вона має не більше ніж три смуги руху для обох його напрямків. Переходити таку дорогу можна в місцях, де її добре видно в обидва боки, та після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.
• Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, і будь-яких предметів, які обмежують оглядовість, пішоходи мають упевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
• Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні — на узбіччі.
• У місцях, де рух регулюється, пішоходи мають керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
У таких місцях пішоходи, які не встигли закінчити перехід проїзної частини дороги одного напрямку, повинні чекати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків. У разі їх відсутності — на середині проїзної частини. Продовжити перехід можна тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника і пішоходи переконаються в безпеці подальшого руху.
• У разі наближення спеціальних автомобілів, наприклад «швидкої медичної допомоги», пожежних та міліцейських машин тощо з увімкненими маячками та звуковими сигналами, слід утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
• У місцях, де здійснюють ремонт дороги, слід бути особливо обережними. Дивитися, щоб ненароком не потрапити у викопану яму, під каток, бульдозер та іншу будівельну техніку, не перечепитися за предмети, що лежать на шляху. Такі місця позначають відповідними знаками, огорожею тощо.
Щоб унеможливити нещасні випадки, у місцях виконання ремонтних робіт можуть встановлювати безпечні маршрути руху пішоходів. їх позначають спеціальними вказівними знаками.
• У разі несприятливих погодних умов пішоходи мають бути дуже уважними. Якщо надворі дощ, сніг чи туман, то видимість дороги для водія погіршується в кілька разів, і він може не помітити пішохода на дорозі.
Крім того, відстань, необхідна для зупинки автомобіля на мокрій дорозі або дорозі, укритій ожеледицею, збільшується порівняно із сухою дорогою. Тому, лише переконавшись у повній безпеці, розпочинай перехід проїзної частини.
Пам'ятай: автомобіль не можна зупинити миттєво!
Пішоходам заборонено:
•   Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху.
•   Раптово виходити або вибігати на проїзну частину, у тому числі на пішохідний перехід.
•   Переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири й більше смуг для руху в обох напрямках. А також у місцях, де встановлено огородження.
•   Затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано з гарантуванням безпеки дорожнього руху.
Пам'ятай: від твоєї дисципліни на дорозі залежить твоя безпека й безпека людей, які тебе оточують!
Відгадай загадки
Ти рушай зі мною в ногу. Перейдемо вдвох дорогу: Під землею проведу, На той бік переведу.
Леся Вознюк
Килимок-помічничок, Посмугований бочок. На дорозі примостився. Пішоходові згодився.
Леся Вознюк
Тротуаром йдуть малята, Жваві хлопчики й дівчата. Не кричать і не пустують -Дуже ввічливо крокують. Симпатичні всі на вроду Наші діти — ... .
1. Розглянь малюнки. Де пішоходи порушують Правила дорожнього руху?
2.  Для чого потрібно дотримуватися Правил дорожнього руху?
3.  Розкажи, як слід переходити дорогу.
4.  Що не можна робити під час переходу проїзної частини?
5.  Обговори з батьками, де у твоєму мікрорайоні є місця, що потребують підвищеної уваги при переході вулиці (наприклад, перехрестя).

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 385 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть