загрузка...
Безпека життєдіяльності. Ризики і небезпеки - 6 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 6 » Безпека життєдіяльності. Ризики і небезпеки
15:47
Безпека життєдіяльності. Ризики і небезпеки

Дізнаєшся, що таке безпека життєдіяльності; які навички сприяють здоров'ю; про види и чинники ризиків і небезпек
Пригадай
Що таке безпека й небезпека? Від чого залежить здоров'я людини?
Безпека життєдіяльності
Усе, що тебе оточує, — навколишнє середовище, або довкілля. Виділяють природне, техногенне й соціальне середовища. Змінюючи навколишнє середовище, люди водночас залежать від нього.
Навколишнє середовище — середовище твого життя
У давнину люди потерпали здебільшого від природних небезпек. Тепер діяльність самої людини іноді становить не меншу небезпеку для здоров'я, ніж природні лиха. Через інтенсивне використання природних ресурсів постала проблема захисту довкілля і самої людини від наслідків її діяльності. Люди мають передбачати можливі негативні наслідки своєї діяльності для довкілля та убезпечити себе від негативного впливу на здоров'я. Вони повинні дбати не тільки про безпеку життя, а й про безпеку життєдіяльності.
Безпека життєдіяльності — це створення умов безпечного Існування і діяльності людини у взаємозв'язку з навколишнім середовищем.
Кожна людина щодня перебуває в багатьох місцях: надворі, у транспорті, у приміщенні. Усі ці місця безпечні, проте за певних обставин там можна наразитися на небезпеку. Електроприлади, газове обладнання, система водопостачання в разі порушення правил користування ними можуть зашкодити здоров'ю. Автотранспортом швидко можна дістатися в будь-яке місце, проте вихлопні гази шкідливі для здоров'я. Порушення Правил дорожнього руху може призвести до травмування. Граючись у рухливі ігри у дворі, можна вдаритися. Отже, щодня людина перебуває в середовищі, де існують можливі небезпеки. Щоб зберегти власне здоров'я і здоров'я Інших, слід набувати вмінь і навичок безпечної поведінки.
Здоров'я і благополуччя
Кожна людина хоче мати друзів, бути здоровою, займатися улюбленою справою, відпочивати, досягати успіху в навчанні і праці, спілкуватися. Отже, кожен прагне жити благополучно. Благополуччя це відчуття задоволення життям. Деякі обставини людина не може змінити. Але часто благополуччя залежить від поведінки самої людини. Від того, як вчишся, спілкуєшся, дбаєш про інших, долаєш невдачі, поводишся в різних ситуаціях, залежить твоє здоров'я і благополуччя. Долати труднощі життя, передбачати небезпеки й уникати їх допомагатимуть навички, що сприяють здоров'ю.
Людина щодня потрапляє в ситуації, що пов'язані з ризиком. Ризик — можлива небезпека.
Будь-яка ситуація, пов'язана з ризиком, має певні наслідки. За наслідками оцінюють рівень ризику. Так, перебігати дорогу на червоне світло світлофора — значно вищий ризик, ніж ризик запізнитися на урок. Відмова від пропозиції покурити сигарету — значно нижчий ризик, ніж ризик небезпеки куріння для здоров'я. Щоб здобути авторитет серед ровесників, підлітки іноді схильні до невиправданих ризиків. Проте завжди поважають того, хто вміє аналізувати життєві ситуації, оцінює ризики, відповідально поводиться.
Екстремальні і надзвичайні ситуації
Екстремальні і надзвичайні ситуації загрожують здоров'ю і життю людей.
В екстремальній ситуації небезпека загрожує окремій людині або групі людей.
У надзвичайній ситуації небезпека загрожує   великій кількості людей на окремій території. Під час надзвичайних ситуацій людям, які опинилися на території, що постраждала, слід виконувати розпорядження рятувальних служб. У сучасному житті безпека життєдіяльності — основа благополучного життя і здоров'я. Ризики і небезпеки — частина щоденного життя людини. Слід уникати невиправданих ризиків і небезпек. Навчитися діяти в екстремальних ситуаціях. Здоров'я і благополуччя залежать від поведінки людини, від набутих навичок, що сприяють здоров'ю.
КД Завдання
1.  Розкажи, що таке безпека життєдіяльності.
2.  Наведи приклади навичок, що сприяють здоров'ю.
3.  Наведи приклади виправданих і невиправданих ризиків.
4.  За малюнками (с. 7) назви ризики та небезпеки, що можуть трапитися щодня.
5.  Наведи приклади екстремальних і надзвичайних ситуацій. Чим вони схожі? Чим різняться?
6.  Поясни, як діяти в екстремальних ситуаціях.
7.  Поясни, як ти розумієш приказку «Якби людина наперед все знала, то й нещастя жодного не мала б».
8.  Чому, вітаючи людей зі святом, бажають здоров'я і благополуччя?
Моделюй — набувай життєвих навичок
Склади алгоритм дій для групи підлітків, які потрапили в екстремальну ситуацію, заблукавши в лісі. Пригадай матеріал підручника 5 класу про дії в автономній ситуації та про підручні засоби захисту.

 


Категория:
2014
| Просмотров: 2162 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть