загрузка...
Біологія 6 клас. Урок 10. Органели клітини - 31 Декабря 2014
Главная » 2014 » Декабрь » 31 » Біологія 6 клас. Урок 10. Органели клітини
12:50
Біологія 6 клас. Урок 10. Органели клітини

Мета: Біологія 6 клас. Органели клітини
- продовжити вивчення будови рослинної клітини, ознайомити з особливостями будови І функцій її основних органел: мітохондрій та пластид, будовою вакуоль, продовжити формування уявлення про взаємозв'язок їх будови і функцій; ознайомити учнів з типами пластид, їх перетворенням, значенням у житті клітини;
- формувати на матеріалі уроку в учнів наукові погляди і переконання в можливостях пізнання будови дрібних структур живого і їх функції, значення знань про них для розуміння процесів життєдіяльності організмів;
- продовжити формувати загальнонавчальні вміння і навички працювати з малюнками І текстом підручника, знаходити в тексті відповіді на поставлені запитання, уміння аналізувати матеріал, установлювати взаємозв'язки між будовою і функціями органел клітини.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Методи та методичні прийоми: інформаційно-рецептивний.
Тип уроку: урок формування нових знань.
Наочність ти обладнання: таблиці "Нудова рослинної клітини", "Будов» тваринної клітини", колекції електронних зображень клітин рослин і тварин, натуральні об'єкти: коренеплоди моркви, буряку, бульби картоплі, цибулина, плоди калини, журавлини, горобини, колекція осіннього листя рослин з різним забарвленням «Вярви осені», саморобна таблиця - зразок поступової зміни забарвлення жнетків від зеленого кольору до кольорів осені; репродукції картин «Золота осінь», електронні колекції зображень клітин різних типів ти їх структур, комп'ютер, мультимедійний проектор.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення тими і завдань уроку. Продовжимо екскурсію в уже добре вияйоме нам місто - клітину. Ми знаємо, що цитоплазма, яче повітря міста, заповнюс вось простір клітини, об'єднує всі оргапели І забезпечує їхню взаємодію, що в свою чергу авбозпочус життєдіяльність клітини. Що потрібно для життєдіяльності клітини, для того щоб місто-клітина, або біохімічна лабораторія, працювали Ідеально? Насамперед енергія. Ви добре знаєте, що без енергії не може працювати жоден при-ляд, жоден живий організм, жодна клітина. Звідки клітина отримує енергію? Які мешканці міста її виробляють, перепорюють 1 як використовують? Багато важливих 1 цікавих яалитань. Треба знайти на них відповіді.
Завдання уроку.
1.  Визначити будову І функції основних органел клітини.
2.  Ознайомитися з видами пластид рослинної клітини, їх жярактернимн особливостями.
3.  Визначити особливості будови І функцій вакуоль.
П. Вивчення нового матеріалу.
1. Мітохондрії - "електричні станції" клітини, їх будова, кількість у клітинах різного типу, залежність числа мітохон-дрій від активності клітини, функції мітохондрій - розповідь, робота з мал. 40 (с. 44), таблицями, фотографіями, колекціями електронних зображень клітин різних типів І мітохондрій.
2.  Пластиди рослинних клітин; хлоропласти, особливості! їх будови, функції, наявність у хлоропластах зеленого пігмеяту хлорофілу, його роль у процесі фотосинтезу; характеристика процесів утворення, використання і запасання органічних речовин; - розповідь, робота з мал. 41 (с. 40), таблицями, фотографіями, колекціями електронних зображень рослинних клітин І хлоропластів.
3.  Типи пластид рослинних клітин: хромопласти, лейкопласти, їх забарвлення, склад, функції, особливості перетво-j рення пластид одного типу на іншій, закономірності цього перетворення - розповідь з елементами бесіди, демонстрація; колекції «Барви осені», саморобного гербарного аркуша з колекцією листків з поступовою зміною їх забарвлення, бульб картоплі, цибулини, яскраво забарвлених плодів, таблиць* фотографій, колекцій електронних зображень листків з рівним осіннім забарвленням; репродукції картин І. Левітака. В. Полєнова "Золота осінь".                                                      
4. Вакуолі рослинних клітин, особливості їх будови і розвитку - зміна розмірів, функції в клітині, наявність пігментів.
А. Розповідь з елементами бесіди з використанням мал. 43 (с. 41), демонстрація яскраво забарвлених плодів, коренеплодів, таблиць, картин, фотографій, колекцій електронних зображень рослин з різними типами вакуоль.
Б. Робота з підручником за завданням: прочитайте текст підручника на с. 41, роздивіться мал. 43 і підготуйте відповіді на запитання: 1. Що таке вакуолі рослинних клітин? 2. Яку вони мають будову? 3. Чим вони заповнені? 4. Чому. клітини плодів вишні, пелюстки квіток, коренеплоди, мяодя багатьох рослий мають різне забарвлення? 5. Як змінюються] розміри вакуоль? Чому?
III.  Закріплення матеріалу, вивченого на уроці.
А. Бесіда за запитаннями: 1. Яку будову мають мітохоя-дрії? 2. Які функції вони виконують? 3. Назвіть типи пластид. 4. Які з них беруть участь у фотосинтезі? б. Яку будову мають хлоропласти? 6. Що таке хлорофіл? 7. Яка його роль у процесі фотосинтезу? 8. Чим лейкопласти і хромопласти відрізняються від хлоропластів? 9. Які перетворення можуть відбуватися э пластидами? 10. Яка будова 1 функції вакуоль?
Б. Робота з тестовими завданнями на с 42.
IV.  Узагальнення та систематизація знань. Обговорення питань: 1. Мітохонлрії і хлоропласти відіграють важливу роль у постачанні клітини енергією. Чим різняться функції цих органел? 2. Чому зеленіють бульби картоплі, які тривалий час перебували на світлі?
V.  Підбиття підсумків уроку, оцінювання роботи учнів.
VI.  Рефлексія. 
Біологія 6 клас. Органели клітини
VII.  Повідомлення домашнього завдання: опрацювати текст і малюнки § 10, підготувати відповіді на запитаним підручника (с. 43). Повторити з § в «Правила користування мікроскопом», з § 7«Правила виготовлення тимчасових мікропрепаратів».


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 814 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть