загрузка...
Будь спокійним! - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Будь спокійним!
12:16
Будь спокійним!
Щоб зняти втому, фізичне та емоційне напруження, застосовують різні способи релаксації, або розслаблення. Розслабитися допомагає спілкування з природою, домашніми тваринами, слухання музики, малювання, відвідування театру, виставок, зоопарку та виконання спеціальних вправ. Наприклад, вправи «Лимон», «Бурулька», «Повітряна кулька» та інші. Ці вправи краще виконувати під спокійну тиху музику.
Сядь зручно: руки поклади на коліна долонями вгору. Плечі та голова опущені, очі заплющені. Уяви собі, що в тебе у правій руці лимон. Починай повільно його стискати доти, доки не відчуєш, що «вичавив увесь сік». Розслабся. Запам’ятай свої відчуття.
Тепер уяви, що лимон знаходиться в лівій руці. Повтори вправу. Знову розслабся і запам’ятай свої відчуття. Після цього виконай вправу одночасно обома руками. Розслабся. Ти - заспокоївся!
Вправа  «Бурулька»
Стань, заплющ очі, руки підніми вгору. Уяви перед собою бурульку. Напруж усі м’язи свого тіла. Запам’ятай це відчуття. Замри в цій позі на деякий час (від декількох секунд до 1 хвилини). Потім уяви, що під дією со¬нячного тепла бурулька поволі тане. Тобі стає тепло, і ти починаєш поступово розслабляти кисті рук, потім -м’язи плечей, шиї, корпуса, ніг тощо. Запам’ятай свої відчуття у стані розслаблення. Виконати вправу можна декілька разів, поки не відчуєш заспокоєння.
Цю вправу також можна виконувати, лежачи на килимку на підлозі.
Вправа «Повітряна кулька»
Стань, заплющ очі. Руки підніми вгору, набери повітря в легені. Уяви, що перед тобою велика повітряна куля, наповнена повітрям. Напружуючи всі м’язи тіла, замри і стій у такій позі деякий час (від декількох секунд до 1 хвилини). Потім уяви, що повітряна куля поступово здувається. Повільно починай випускати повітря, одночасно розслаблюючи м’язи тіла: кисті рук, потім - м’язи плечей, шиї, корпуса, ніг тощо. Запам’ятай свої відчуття у стані розслаблення. Виконувати вправу можна декілька разів, поки не відчуєш заспокоєння.
Ще під час сильного напруження можна виконати фізичні вправи: 20-30 присідань або 15-20 стрибків на місці, зі скакалкою чи без неї. Це дасть змогу позбу¬тися напруження, що виникло. Такий метод зняття напруження широко використовують спортсмени, артисти перед відповідальними виступами тощо.
Добре допомагають розслабитися і дихальні вправи. Їх бажано виконувати на свіжому повітрі або в добре провітреному приміщенні.
Дихальні вправи
Вправа 1
Випинаючи живіт уперед, зробити глибокий вдих. Тепер трохи повільніше видихувати повітря, втягуючи живіт. При цьому уявляти, що ти вдихаєш цілющий кисень, а видихаєш з вуглекислим газом своє хвилювання.
Повторити 6-8 разів. Ти відчуєш, що хвилювання минуло.
Вправа 2
Встати, ноги поставити нарізно. Повільно підняти обидві руки над головою, зробити глибокий вдих і на декілька секунд затримати дихання. Після цього, різко опускаючи руки вниз, нахилитися вперед і видихнути якомога більше повітря.
Виконувати вправу 6-8 разів. Ти відчуєш, як зменшується хвилювання і поступово поновлюється впевненість у собі.
1. Чи робиш ти перерви, виконуючи домашнє завдання?
2. Покажи, які вправи ти виконуєш під час перепочинку.
3. Вивчи вправи для релаксації. Навчися їх виконувати.


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 582 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть