загрузка...
Будова речовин - 21 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 21 » Будова речовин
16:25
Будова речовин

Наведи приклади речовин.
Учені довели, що речовини складаються з дуже дрібних частинок, які не можна побачити неозброєним оком. Як переконатися, що ці частинки існують? Проведемо дослід.
Візьмемо тіло, що складається з однієї речовини, - грудочку цукру (мал. 148). Покладемо її у склянку з водою, перемішаємо ложкою. Спочатку цукор добре помітний, потім стає невидимим. Спробуємо рідину на смак. Вона солодка. Отже, цукор не зник. Чому ж ми не бачимо його? Грудочка цукру розпалася на дуже дрібні частинки, з яких складалася. Ці частинки переміталися (розчинилися) із частинками води.
Дослід доводить, що речовини, а отже й тіла, складаються з дуже дрібних частинок. Ці частинки дістали назву молекули. їх розміри дуже малі. Лише за допомогою електронного мікроскопа (мал. 149) вчені побачили і сфотографували найбільші молекули.
Кожна речовина складається з молекул, які за розмірами і формою відрізняються від молекул іншої речовини. Учені з'ясували, що між молекулами є проміжки. У твердих речовинах ці проміжки дуже малі, у рідинах - більші, а в газах - ще більші. У будь-якій речовині молекули постійно рухаються.
Із чого складаються молекули? Молекули речовин відрізняються одна від одної частинками, з яких складаються, тобто атомами. Атоми такі маленькі, що їх   не  можна  побачити  навіть  в електронний мікроскоп.
Словничок: молекула, атом.
Перевір себе
1.  Із чого складається речовина? Як це довести?
2.  Що таке молекула? Що ти знаєш про молекули?
3.  З яких частинок складаються молекули?
Висновки
Речовини складаються з дуже дрібних, невидимих неозброєним оком частинок — атомів і молекул. Молекули складаються з атомів.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 353 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть