загрузка...
Центральне тіло Сонячної системи - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » Центральне тіло Сонячної системи
10:54
Центральне тіло Сонячної системи

Що ти знаєш про Сонце? Чому його називають зорею?
Значення Сонця. Сонце - це денне світило, від якого залежить життя на Землі. Наше існування тісно пов'язане із сонячною енергією. Ми користуємося нею не лише тоді, коли засмагаємо, а й коли споживаємо їжу, спалюємо пальне, тому що і в їжі, і в природних видах палива сконцентровано перетворену енергію Сонця.
Яке ще значення має Сонце для життя на Землі?
Свою залежність від Сонця люди збагнули з давніх-давен. Вони не знали його природи, але розуміли, що без нього не може бути життя.
Сонце — найближча до нас зоря. Сонце - центр нашої Сонячної системи. На небі воно здається завбільшки з повний Місяць. Але насправді його діаметр приблизно в 400 разів більший за діаметр Місяця і в 109 разів більший за діаметр Землі. Маса Сонця в 750 разів перевищує масу всіх разом узятих планет, які рухаються навколо нього.
Сонце - це величезна розжарена газова куля жовтого кольору. Температура на його поверхні сягає
6000 °С, а в центрі - аж 15 млн °С! Напевно, ти знаєш, що будь-яке розпечене тіло яскраво світить і випромінює тепло. Це властиво і Сонцю. Його проміння поширюється навсібіч, освітлюючи й нагріваючи інші небесні тіла. На Землю потрапляє лише незначна кількість сонячного проміння, а решта розсіюється в космосі. Проте цього достатньо, щоб запустити на Землі складні процеси: колообіг води, рух повітря, утворення ураганів і штормів тощо. Найголовніше: без сонячного світла й тепла не могли б існувати жодні організми.
Сонце перебуває на дуже великій відстані від Землі. Світло Сонця сягає Землі за 8,5 хв.
Будова Сонця. Сонце складається з кількох шарів (мал. 6). У нього немає твердої поверхні. Під час затемнення Сонця добре видно його зовнішню частину -сонячну корону (мал. 7).
На світлій поверхні Сонця можна побачити темні ділянки - сонячні плями. їх кількість час від часу змінюється: то збільшується, то зменшується. Такі зміни відбуваються приблизно через кожні 11 років.
Сонце, як і Земля, обертається навколо своєї осі із заходу на схід. Учені ретельно вивчають його. Ці знання дають змогу зрозуміти природу далеких зір. Також це допомагає більше дізнатися про вплив Сонця на нашу планету й життя організмів.
Словничок: сонячна корона, сонячні плями.
Перевір себе
1.  Поясни, чому Сонце вважають основою життя на Землі.
2.  Які розміри має Сонце?
3.  Схематично зобрази будову Сонця. На малюнку зазнач, де найвища температура.
Щоб отримати наочне уявлення про порівнянні розміри Землі та Сонця, намалюй Землю у вигляді крапки діаметром 1 мм. Тоді Сонце потрібно зобразити у вигляді круга діаметром 109 мм. Порівняй малюнки.
Бібліотечка природодослідника
Учені довго не могли пояснити появу сонячних плям. Зазвичай сонячні плями виникають групами й існують кілька місяців. Вони здаються темними, оскільки їхня температура нижча від температури навколишньої поверхні. На сонячному диску може з'являтися багато сонячних плям, а може і зовсім не бути.
Висновки
Сонце - найближча до нас зоря. Воно перебуває на дуже великій відстані від Землі і в 109 разів більше за Землю. Сонце - це розпечене тіло, що яскраво світить і випромінює тепло. Воно складається з кількох шарів. Верхній шар називають сонячною короною. Темні ділянки на Сонці дістали назву сонячних плям.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 456 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть