загрузка...
Чарівники звуків і барв - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Чарівники звуків і барв
15:49
Чарівники звуків і барв
У світі мистецтва є багато загадкового і чарівного, іноді незрозумілого з першого знайомства, але все одно красивого і неповторного.
Існують твори мистецтва - музичні, художні, поетичні, сценічні, - які творяться без попередньої підготовки, у процесі безпосереднього виконання. В. Кандинський.  Це  композиції  з  прекрасних  звуків, імпровізація мелодій, акордів,  кольорових   плям, ліній тощо. Часто до них важко підібрати програму, на¬зву. Називають їх імпровізаціями.
Створи імпровізації до віршика Олега Орача.
Сім братів-малярів в королівстві кольорів. Кожен маляр королює, в королівстві малярує.
Розглянь художні твори, які мають назву «імпровізація». Поімпровізуй кольорами та тембрами інструментів за «Ко¬льоровим віршиком» Євгенії Горевої.
Кульбабка тиха при стежиніться сама собі. А у волошки очі сині, а в неба очі голубі. Зелені клени стали колом побіля нашого двора,  А ген за тихим жов   им полем
О. Лісовська. Гітара. імпровізація червоне сонце догора.
Орган
Мессіан. Органні імпровізації.
Звучала музика у виконанні органа. Які твої враження? Якими кольорами можна було б передати цю музику?
Для вдосконалення техніки гри на інструменті вико¬нуються етюди. У видатних композиторів музика етю¬дів - це щось більше ніж просто красиві співзвуччя. Як у польського композитора Фридеріка Шопена.
Ф. Шопен. етюд №1 До-мажор.
Як розвивається музика етюду?
Етюд п’єса для вдосконалення техніки виконавця виконаний з натури твір, деталь майбутньої картини 
Що нового ти дізнався про чари звуків і барв? У живопису є картини, на яких художники не зображують рослин, тварин, людей, гір, річок або якихось предметів. На таких полотнах панують кольорові форми, плями, лінії і навіть крапки. Ці композиції називають безпредметними.
Щоб створити безпредметну композицію, художник має вирішити, де саме розмістити кожну з деталей майбутньої картини, щоб утворилося цілісне зображення. Така композиція має певний ритм, акценти і виражає задум художника.
У живопису головним засобом виразності є колір.
Колірне коло
Розглянь колірне коло і скажи, які кольори є основними. Назви по-хідні кольори і поясни, як їх мож-на утворити на палітрі? Які кольори та їхні відтінки утворюють холодну кольорову гаму, а які –  теплу? Для чого художники вико¬ристовують у безпредметних композиціях контрастні кольори?
Колір ще може бути насиченим і менш насиченим. Насичені кольори «соковиті», глибокі, а менш насичені - приглушені й більше наближені до сірого кольору. Послабити насиченість будь-якого кольору можна, до¬давши до нього білої, сірої або чорної фарби.
Створи безпредметну композицію, яка б у барвах відтворила музику Ф. шопена або О. Мессіана (акварель, гуаш, ниткографія, штампування, інші техніки).
Поміркуй, яку роль в безпредметній композиції відіграють лінії, крапки, плями. 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 616 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть