загрузка...
Діалог музики та живопису - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Діалог музики та живопису
15:47
Діалог музики та живопису
Мистецтво – це країна чарівників, які володіють зву¬ками, кольорами, лініями, пластикою. А ще вони дуже працьовиті і дружні. Виконай пісню у відповідному настрої. Розкажи, які почуття викликає у тебе живописна композиція про короля і дитину. уяви себе на місці героя картини. Про що тобі хотілося б запитати старого мудрого короля? Є багато картин і скульптур із зображенням музикантів, які грають на різних інструментах. А от відтворити звучання музики в живопису вдалося небагатьом митцям. Одним з найвідоміших у світі художників-му-зикантів був Мікалоюс Чюрльоніс.
М. Чюрльоніс. Фуга
Коли дивишся на його картини, виникає відчуття, ніби звучить музика. Наприклад, картина «Фуга». У музиці фуга - це багатоголосний музичний твір, де основна тема по черзі звучить у різних голосах. Голоси між собою гармонійно переплітаються, створюючи чарівне «музичне мереживо».
На картині «Фуга» художник цікаво розташував ялинки: то ближче, чіткіше, то - далі, ніби в тумані. Образ ялинки - це ніби музична тема, яка розвивається в різних голосах, подібно до справжньої музичної фуги. На картині це передається різними планами.М. Чюрльоніс. Фуга.
Зверни увагу, як рух багатьох голосів утворює музичне «мереживо», на тлі якого виділяється звучання однієї і тієї самої теми. Вступ основної теми покажи підняттям руки. Порівняй живописну і музичну фуги.
Розкажи про діалог музики і живопису.
Фантастичні картини художника Мікалоюса Чюрльо-ніса звучать ніжними барвами, дивними лініями, незвич¬ною композицією. Світ для художника - це симфонія, а все, що його населяє, - це ноти. Багато картин М. Чюрльо-ніса так і називаються: «фуга»   «симфонія», «прелюдія».
Поміркуй і скажи, якого кольору може бути тиша. Яким ко-льором ти зможеш передати безперервний шум машин? Яким ти бачиш шурхотіння густого лапатого снігу?
Яскравий колір часто порівнюють з гучним звучан¬ням музики; насичений колір ніби відтворює чистий звук, а колорит відображає гармонійне поєднання темб¬рів інструментів.
У картинах художника звучить музика Добра і Світла, гармонія космосу, а дерева, скелі й зірки ніби пере¬творюються на фантастичних живих істот.
Є художники, які чують музику не лише у вигаданому, фантазійному світі, а й у природі, що нас оточує. Надзвичайного вигляду набуває зимова природа в про¬менях вранішнього або вечірнього сонця.
Як сонця вечірнього промінь рожевий На ліс нерухомий впаде, На мить підрум’янить сніги і дерева І на ніч спочити піде.
Чому художник саме так назвав свої картини? Якими кольорами переливається сніг, освітлений променями сонця?
У кожному пейзажі відчувається глибина простору, яку художники передають за допомогою планів: перед¬нього, середнього і дальнього. Зверни увагу на те, що при віддаленні всі об’єкти набувають холодних відтінків.
Намалюй красу зимового лісу. Поміркуй, чому художники інколи називають свої твори «музичними» назвами.

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 951 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть