загрузка...
Додаток 1 - 11 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 11 » Додаток 1
20:13
Додаток 1

Поради щодо самоконтролю
Інколи ти не можеш керувати своїми емоціями, перестаєш контролювати свої вчинки. Ось поради, які допоможуть тобі володіти собою, запобігти негативному впливу стресу, зберегти здоров'я собі й іншим.
Порада перша. Виховуй себе, а не інших.
Кожна людина, як і ти, - унікальна особистість. Приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивне, звертай увагу на її чесноти. Будь вимогливим насамперед до себе.
Порада друга. Завжди чимось займайся.
Це допоможе тобі розкрити твої сильні якості. Щоб забути про свої проблеми, зроби щось приємне іншим. Не зривай свій поганий настрій на інших. Підраховуй свої удачі, а не невдачі.
Порада третя. Щиро визнавай свої помилки.
Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Щоб учитися на своїх помилках, будь уважним до інших, ураховуй їхні погляди. Але не будь надто довірливим чи, навпаки, підозрілим.
Порада четверта. Вчися володіти собою.
Не гнівайся. Проаналізуй життєву ситуацію, визнач джерело негативних емоцій і намагайся змінити ставлення до ситуації. Не хвилюйся через дрібниці. Приймай ситуацію, якою б вона не була: краще неприємна правда, ніж приємна брехня.
Порада п'ята. Не бійся труднощів.
Перший крок завжди важкий. Але подолання труднощів допомагає розвивати терпіння, стійкість, мужність, силу духу. Думай про добре і приємне, рідних і друзів, здоров'я й успіх. Визнач, що від тебе не залежить, і не турбуйся про це. Сконцентруйся на тому, що тобі слід зробити зараз і сьогодні. Не замикайся в собі. Спілкуйся з людьми, які тобі допоможуть.
Порада шоста. Вір у себе.
Постійно вдосконалюйся, адже саме зараз ти маєш великі можливості для цього. Знаходь шляхи для успішного розвитку своїх здібностей, але будь обачним і критичним у їх виборі. Вчися самостійно і вчасно зупинятися.
Поради дратівливій людині
1. Намагайся не залишатися наодинці зі своїми неприємностями. Звернися до розсудливої і доброзичливої людини, розкажи про те, що тебе гнітить, -це принесе тобі величезне полегшення.
2. Умій на певний час забути про свої турботи. Хоч би які були неприємності, що спіткали тебе, намагайся час від часу звільнятися від важких думок. Подумай про щось приємне.
3. Не впадай у гнів. Привчай себе до паузи, що передувала б спалахові гніву. Під час цієї паузи спробуй осмислити ситуацію. «Розрядися» не гнівними словами, а фізичною працею чи будь-якими вправами: фізична втома «проковтне» твій гнів.
4. Іноді поступися. Прислухайся до думки іншого, поважай її, самокритично оціни свою точку зору.
5. Згадай, що ти - унікальний, проте не досконалий абсолютно в усьому. Ти не гірший від когось, а хтось не гірший за тебе. Намагайся передусім добре виконати свою роботу.
6. Не висувай надмірних вимог. Сприймай своїх друзів, батьків такими, які вони є. Той, хто надто багато вимагає від свого оточення, постійно дратується через те, що люди не відповідають його надмірним вимогам.
Тест «Чи вмієш ти бути врівноваженим та щасливим»?
У житті кожної людини бувають моменти, коли вона почувається щасливою або нещасною. Але є люди, які завжди веселі, бадьорі. Такі люди більше згадують, що було гарного за день. Позитивне ставлення до життя формує в людини врівноважений, життєрадісний характер.
Чи вмієш ти бути врівноваженим та щасливим?
1. Коли ти замислюєшся про життя, чи робиш висновок, що:
а) все було скоріше погано, ніж добре;
б) все було скоріше добре, ніж погано;
в) все було чудово.
2. У кінці дня ти частіше:
а) невдоволений собою;
б) вважаєш, що день міг би пройти краще.
3. Коли ти дивишся у дзеркало, то думаєш:
а) «Могло б бути краще!»;
б) «А що, зовсім непогано!»;
в) «Усе чудово!»
4. Якщо ти дізнаєшся про великий виграш когось зі знайомих, то подумаєш:
а) «А мені ніколи не щастить!»;
б) «Чому ж це не я?»;
в) «Одного разу і мені пощастить!»
5. Якщо ти почуєш по радіо або побачиш по телевізору про якусь трагічну подію, говориш собі:
а) «От так одного разу станеться і зі мною!»;
б) «На щастя, мене ця біда обминула!»;
в) «Ці репортери навмисне перебільшують події!»
6. Коли ти прокидаєшся вранці, найчастіше:
а) ні про що не хочеш думати;
б) зважуєш, «що день прийдешній тобі готує»;
в) радієш, що почався новий день.
7. Думаєш про своїх приятелів:
а) «Вони не настільки цікаві і чуйні, як мені хотілося б!»;
б) «У них є недоліки, але все ж їх можна терпіти!»;
в) «Надзвичайні люди!»
8. Порівнюючи себе з іншими, вважаєш, що:
а) «Мене недооцінюють»;
б) «Я не гірший за інших»;
в) «Можу бути лідером, і це визнають усі!» 
9. Якщо твоя маса збільшилася на 4-5 кг:
а) панікуєш;
б) вважаєш, що в цьому немає нічого особливого;
в) додержуєшся дієти й посилено займаєшся фізичними вправами.
10. Коли трапляється неприємність, ти:
а) нарікаєш на долю;
б) знаєш, що поганий настрій мине;
в) намагаєшся розвеселитися.
Кількість балів: а) 0 балів; б) 1 бал; в) 2 бали.
Кількість набраних балів порівняй з поясненням.
17-20 балів. Ти дуже врівноважена та щаслива людина, аж не віриться, що таке можливо! Радієш життю, не звертаєш уваги на неприємності. Людина ти життєрадісна, усім подобаєшся своїм оптимізмом, але... Чи не дуже поверхово й легковірно ти сприймаєш життєві події? Можливо, трохи тверезості і скепсису не завадить?
13-16 балів. Мабуть, ти «оптимально» врівноважена та щаслива людина, і радісних подій у житті більше, ніж журби. Ти хоробрий, раціональний, у тебе легкий характер. Стикаючись із труднощами, не панікуєш, тверезо їх оцінюєш.
8-12 балів. Щастя і нещастя для тебе - це формула «50 на 50». Якщо ти бажаєш схилити терези на свій бік, намагайся не боятися труднощів, зустрічай їх хоробро, звернися до друзів, але не залишай і їх у біді.
0-7 балів. Ти звик дивитися на світ крізь темні окуляри, думати, що доля приготувала для тебе життя невдахи, і навіть інколи хвалишся цим. А чи варто це? Намагайся більше часу проводити в компанії врівноважених, веселих, оптимістично налаштованих людей. Не завадило б чимось захопитися, знайти собі хобі.
Поради щодо складання плану формування адекватної самооцінки
1. Візьми аркуш паперу і розділи його на дві колонки.
2. У першу колонку впиши те, що тобі не подобається в собі, чого не можеш змінити (наприклад, форма носа, розмір взуття).
3. У другу колонку - те, що змінити можна (зачіска, маса тіла, поведінка, стиль спілкування, риси характеру).
4. Поміркуй над кожним записом другої колонки. Упевнись, що записане справді стало для тебе проблемою, яку хочеш розв'язати.
5. Розроби конкретні кроки для досягнення успіху.
6. Визнач тих, хто тобі допоможе втілити план.
7. Виконуй те, що обіцяєш собі.
8. Налаштуйся на успіх.
Роби добрі справи, допомагай оточуючим. Нагородою стане гарний настрій і задоволення собою. Такі дії підвищують самоповагу та сприяють формуванню адекватної самооцінки.

Підручники 7 клас основи здоров'я, інформатика, музичне мистецтво
Відповіді 7 клас алгебра, українська мова, біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 366 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть