загрузка...
Дорога до храму - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Дорога до храму
16:01
Дорога до храму
Великдень - найсвітліше свято у християн усього світу. У цей день усі радіють і вітають один одного: «Христос воскрес!».
Люди готуються до Великодня заздалегідь: печуть духмяні паски, розмальовують яйця, з якими потім ідуть до храму.
У храмах, церквах і соборах відбу-вається святкова служба. Хор співає урочисту багатоголосну (поліфонічну) музику. Її вплив підсилюють інші види мистецтва. Стіни та стелі церков прикрашені розписом сюжетів з життя Христа, Діви Марії, святих.
Д. Бортнянський. Хор «Свят».
 Охарактеризуй прослухану музику.
мінорна
піднесена
схвильована
урочиста
святкова    
мажорна
тривожна
темна    
хорова    
світла
прозора
вокальна    
інструментальна
Один з найвидатніших майстрів поліфонічної музики - німецький композитор Йоганн Себастьян Бах. Слухаючи його твори для органа, відчуваєш себе маленькою частинкою безмежного Всесвіту.
Й.С. Бах. Токата і фуга ре мінор.
Розкажи про свої враження від музики Баха. Поміркуй, яку музику викону-ють янголи на картинах (користуйся словами-характеристиками).
Коли ти будеш у храмі, прислухайся до музики, що там звучить. Вона во-кальна чи інструментальна?
На весь світ славляться своєю композицією, мініатюрним візерунком і вишуканим колоритом українські писанки. Виконуються вони в техніці воскового розпису.
Які зображення переважають на писанках, мальованках, дряпанках?
Цікаво, що писанкарство – один з найдавніших видів декоративного мистецтва. Щоб створити писанку, треба знати й розуміти її символіку.
Червоний колір на писанці символізує життя, вогонь; жовтий – сонце, місяць, зорі, урожай; блакитний (синій) – небо, повітря, воду; зелений – пробудження при¬роди, весну; коричневий, чорний – землю.
Знаки-символи: крапочки – зерно, що проростає; коло – сонечко; хвилясті та зигзагоподібні лінії – вода (річки, озера, дощ); квадрати та ромби – зорана зем¬ля; вазон – дерево життя; риба – родючість, здоров’я; олень – довголіття і багатство; птахи – передвісники весни; хрест – очищення; жіноча фігурка – Берегиня. Писанка «Берегиня» в народній міфології – це символ усьо¬го живого, що існує в природі. Вона зберігається цілий рік і оберігає родину від лиха.
В Україні збудовано музей, присвяче¬ний писанці. Він являє собою унікальну будівлю у вигляді вкритого розписом яйця.
Народні майстри виготовляють не лише писанки, а й інші цікаві види декорованих яєць.
Створи власний великодній подарунок (яйце, різні природні матеріали, клей-стер, пензлі).
Що ти можеш розповісти друзям про писанкарство?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 554 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть