загрузка...
Дорожні знаки - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Дорожні знаки
18:17
Дорожні знаки

Дорожні знаки потрібні для того, щоб вулиця могла «розмовляти» з усіма пішоходами та водіями. Ці знаки розміщуються таким чином, щоб інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких її призначено. Дорожні знаки помітно здалеку, адже вони мають яскраві кольори - голубі, жовті, із червоним облямуванням тощо.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

АЗБУКА МІСТА
Місто, в якому з тобою живем. Можна по праву зрівнять з букварем. Азбуку вулиць розкривши для нас. Місто уроки дає повсякчас. Ось вона, азбука - треба всю знать, — Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять. Азбуку міста завчи до ладу. Щоб не потрапити раптом в біду.
Ярослав Пішумов
Дорожні знаки поділяють на групи: попереджувальні, знаки пріоритету, заборонні, наказові, інформаційно-вказівні, знаки сервісу і таблички до дорожніх знаків.
1. Попереджувальні знаки.
Більшість із цих знаків мають форму трикутника із червоним облямуванням. Усередині на білому чи жовтому тлі нанесено зображення (силует) застереження. Вони інформують водіїв про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки.
Під час руху по цій ділянці водіям необхідно бути уважними й обережними.
Наприклад, такі знаки.
Знак «Діти» вказує, що поруч ділянка дороги, на якій можлива поява дітей з території дитячого закладу (дошкільний заклад, школа, оздоровчий табір тощо), що прилягає безпосередньо до дороги.
Знак «Дорожні роботи» вказує на ділянку дороги, на якій виконуються дорожні роботи.
2. Знаки пріоритету.
Ці знаки встановлюють черговість проїзду перехресть або вузьких ділянок дороги. Вони бувають різної форми - трикутної, прямокутної, круглої або багатокутної.
Наприклад, коли водій бачить знак «Дати дорогу», то повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі.
3. Заборонні знаки.
Ці знаки встановлюють різні заборони для учасників дорожнього руху на окремих ділянках доріг. Вони у більшості мають форму круга із червоним кантом.
Наприклад, знак «Рух заборонено» вказує на те, що забороняється рух усіх транспортних засобів.
Знак «Рух пішоходів заборонено», як ти, напевно, здогадався, повідомляє про заборону руху пішоходів.
4. Наказові знаки.
Показують обов'язкові напрямки руху або дозволяють рух по проїзній частині чи окремих її ділянках деяким учасникам дорожнього руху. Вони також запроваджують або скасовують деякі обмеження в русі. Мають здебільшого форму круга голубого кольору з білими символами. Наприклад, такі знаки.
Знак «Доріжка для велосипедистів» указує, що можливий рух лише на велосипедах. Якщо немає тротуару або пішохідної доріжки, дозволяється також рух пішоходів.
Знак «Доріжка для пішоходів» означає рух лише пішоходів.
5. їнформаційно-вказівні знаки.
Вони вказують, де місце зупинки транспорту, стоянки, пішохідний перехід, яка попереду дорога тощо. Ці знаки в основному голубого кольору у вигляді квадрата чи прямокутника. Наприклад, такі знаки.
Знак «Дорога з одностороннім рухом» інформує про те, що рух транспортних засобів по дорозі здійснюється лише в одному напрямку.
Знак «Місце зупинки автобуса» інформує про наявність зупинки автобуса.
6. Знаки сервісу.
Слово «сервіс», як ти вже знаєш, означає «обслуговування». Отже, ці знаки інформують учасників дорожнього руху про розташування об'єктів обслуговування. Наприклад, про те, що неподалік є лікарня, ресторан або їдальня, готель тощо. Вони мають форму біло-голубих прямокутників із символами.
7. Таблички до дорожніх знаків уточнюють або обмежують дію знаків, разом з якими їх встановлено. Ці таблички мають форму прямокутника або квадрата білого кольору з чорним облямуванням.
Ось, наприклад, така табличка, встановлена під знаком «Кафе», інформує учасників дорожнього руху, що на відстані 100 м від цього знака розташоване кафе.
Відгадай загадку Стоять вони всі при дорозі. Допомогти людині в змозі, Усюди — близько і далеко -Надійні сторожі безпеки. Одні із них нам сповіщають, А інші — щось забороняють. Попереджають нас завжди, Аби не трапилось біди. Вартують на узбіччях тихо, Оберігають нас від лиха. Ти тільки будь уважним дуже, їх слухайся, шановний друже. Це знає кожен, знає всякий — Слід поважать ....
1.  Які є групи дорожніх знаків? Для чого вони призначені?
2.  Чому знаки різняться за формою І кольором?
3.  Які дорожні знаки є на вулиці, де ти живеш? А які — на вулиці, де розташована твоя школа?

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 428 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть