загрузка...
Екстер'єр - обличчя будинку - 11 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 11 » Екстер'єр - обличчя будинку
15:41
Екстер'єр - обличчя будинку

У всі часи людину цікавила не тільки її зовнішність, вбрання, а й те, як виглядає будинок, в якому вона живе, храм, де вона молиться, споруди, які вона пов'язує зі своєю діяльністю, навчанням і дозвіллям. Проте кожен час висуває свої вимоги до архітектури, передусім, до її екстер'єру - неповторного архітектурного обличчя будь-якої споруди. Ніколи не сплутаєш масивність спрямованих у небо пірамідальних комплексів Стародавнього Єгипту, монументальну вишуканість колон античних храмів Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, загадкову химерність оздоблення архітектурних споруд у До-колумбовій Америці, стрімкість стрілчастих арок і дахів готичних соборів середньовічної Європи.
Архітектура здатна відображати естетичні ідеали, вірування та спосіб життя суспільства, особливий характер народів, що творили власний камінний літопис. Тому екстер'єр будівлі - це завжди візитівка певного народу та певної епохи.
Привіт! Я - Педро Фуентес з Іспанії. В моїй країні є багато чудових архітектурних споруд. Зокрема, й усім віданий казково прекрасний архітектурно-парковий ансамбль Альгамбра, що розташований у місті Гранада. Іспанія подарувала світу багатьох неперевершених архітекторів. Серед них і уродженець провінції Каталонія - Антоніо Гауді. Оригінальні фантастичні форми незмінно прекрасних споруд, створених великим Гауді, перетворили столицю Каталонії - Барселону - на справжню архітектурну перлину.
У наш час творить ще один великий іспанський зодчий - Сантьяго Калатрава. Без сумніву, це один із най-геніальніших архітекторів сучасності. Він отримав всесвітнє визнання завдяки своїм дивним, сміливим і водночас витонченим роботам у стилі «біо-тек». (Біо-тек - це новітній напрям в архітектурі. Будівлі у цьому стилі наслідують природні конструкції, прагнучи до органічного поєднання та співзвуччя з природою).
Побачивши, що «виробляв» цей іспанський архітектор зі звичайними спорудами, багато країн (СІЛА, Швеція, Аргентина, Ізраїль) захотіли мати й у себе творіння цього талановитого майстра з абсолютно новим поглядом на звичні конструкції.
Дякую, Педро! Твій земляк Сантьяго Калатрава - справжній чарівник! Я ніколи ще не бачила таких дивних та цікавих архітектурних споруд.
Друзі, спробуймо проаналізувати цей витвір мистецтва за поданим планом:
1. Визначте, до якого виду архітектури належить цей твір.
2. Які засоби виразності використано при створенні цієї споруди та якого ефекту досяг при цьому архітектор?
3. Що нагадує вам ця архітектурна споруда?
4. Чим сподобався вам цей витвір архітектора?
Знаете, друзі, я так само у захваті від творчості цього видатного іспанця. Та переконаний, що, перш німе проектувати будівлі в одному із сучасних стилів, спочатку варто розібратись у конструктивних особливостях звичайного будиночка, зрозуміти, які прості геометричні форми в його складовими. Необхідно також накреслити зображення простого за формою будинку з урахуванням правил лінійної перспективи.
Споруда матиме різний вигляд залежно від місцезнаходження спостерігача. Зображення складнішої за формою будівлі вимагає більш ретельної та вдумливої побудови з урахуванням перспективних скорочень усіх складових споруди.
Розглянь на рис. 2 зображення будинку та знайди відмінності у його побудові порівняно з рис. 1.
Кожне місто має своє неповторне обличчя. І саме архітектурні споруди, що обрамляють широкі проспекти та бульвари чи вишиковуються обабіч вузеньких вуличок, творять незабутній образ міста. Саме він дарує нам ті особливі настрій і почуття, що залишаються назавжди в душі кожної людини. І якщо ви опинилися на вулиці,
якою приємно йти, і все, що оточує вас, створює особливу атмосферу затишку, радості чи солодкого щему, знайте: ви потрапили під чари справжнього мистецтва архітектури. Тому сміливо можна стверджувати: архітектори, за чиїми проектами будуються споруди, і є головними творцями художнього образу будь-якого населеного пункту. Отож люди, не байдужі до історії своєї батьківщини, які цінують справжнє мистецтво, завжди піклуються про давні споруди, оберігають їх, аби донести цю красу до нащадків, поділитися нею з усім світом.
Привіт! Це Тереза Ді Дженнаро з Італії. Ми, італійці, надзвичайно пишаємося досягненнями наших художників, скульпторів та архітекторів, адже вони принесли нашій країні славу справжньої мистецької скарбниці. Щоденно туристи з усього світу милуються шедеврами італійських майстрів у численних музеях, галереях і виставкових залах Флоренції, Рима, Венеції. Проте, не тільки музеї здатні задовольняти естетичні смаки людини. Не менш захоплює старовинна архітектура міст Італії. Художники з усього світу черпають творчу наснагу, захоплено споглядаючи та відображаючи красу «міста каналів і мостів», «міста закоханих» - неповторної Венеції.
Подивіться, як зобразив архітектуру венеціанських вулиць мій земляк - відомий італійський художник минулого століття Рубене Санторо.
А тепер, друзі, проаналізуйте твір Рубенса Санторо «Гондола на венеціанському каналі» за поданим планом:
1. Визначте, до якого виду та жанру образотворчого мистецтва належить цей твір. Аргументуйте свої судження.
2. До якого виду архітектури належать зображені художником об'єкти ?
3. Поміркуйте, які засоби використав художник для створення відчуття глибини простору.
4. Який настрій виник у вас після сприйняття цього твору?
Дякую, Терезо! Венеціанські канали на полотнах Рубенса Санто-ро таки по-справжньому чарівні. Пропоную спробувати виконати пейзажне зображення міської вулиці. Для того, щоби правдиво відтворити дійсність у цій роботі, пригадаймо правила лінійної та повітряної перспективи.
Зверніть увагу на принципи побудови подібної роботи, подані на схемі з геометричними формами і на малюнку.
Зауважте, що допоміжні лінії, за допомогою яких виконується побудова, проводять від ребра кожної геометричної форми будівлі, що розташована від нас найближче, до відповідних точок сходження. Пам'ятайте, що всі точки сходження містяться на лінії горизонту.
Розгляньте завершений варіант пейзажної роботи та визначте, за допомогою яких виражальних засобів досягається ефект повітряної перспективи.
Роботу виконайте за власним задумом, керуючись етапами, що подано на с 33 підручника.
ВИКОНАЙ УДОМА
У вільний час розглянь світлини, на яких зображено найвизначніші архітектурні пам'ятки твого рідного краю. Підготуй коротку історичну та мистецьку довідку про них.

Підручники 7 клас англійська мова, фізика, біологія, алгебра
Відповіді 7 клас геометрія, українська мова, хімія, інформатика


Категория:
2015
| Просмотров: 604 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть