загрузка...
Електронна музика та її інструменти - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Електронна музика та її інструменти
16:43
Електронна музика та її інструменти

Привіт, любий друже! Сьогодні на тебе чекає зустріч із електронними музичними інструментами нового покоління.
Нещодавно на одній із площ міста я чула електронну скрипку. її звучання мене настільки зацікавило, що я слухала понад годину. А що ти знаєш про електронну музику?
Я знаю, що цямузика виникла давно. У наш Л час вона дуже популярна. Запрошую тебе послухати диск гурту «Space». Пересилаю -S тобі декілька композицій гурту.
Електронна музика - це термін, що позначає музику, створену з використанням електронного устаткування (синтезаторів, семплерів, комп'ютерів і драм-машин).
Синтезаторами називають як окремі пристрої, що є основою електронних музичних інструментів, так і електронні музичні інструменти. Синтезатор із клавіатурою одержав назву клавішний синтезатор. Синтезатор, у якому немає клавіатури, називається звуковим модулем.
Семплер - електронний музичний інструмент, що відтворює раніше записані взірці звуків - семпли (англ. sample) акустичних інструментів або будь-яких інших музичних звуків.
Драм-машина - електронний прилад, розроблений на основі принципу покрокового програмування для створення й редагування повторюваних музичних перкусивних фрагментів.
Бра електронної музики
Електронна музика тісно пов'язана і є своєрідним продовженням звукозапису. Із самого початку електронна музика увійшла до найбільш авангардних течій мистецтва XX століття.
У 1926 році в Нью-Йорку вперше відбулася радіотрансляція поліфонічного електроінструменту «Шанорад».
В 1939 році Джон Кейдж створив композицію «Вигаданий пейзаж №1», що вважається першою композицією, в якій було використано попередньо записані немузичні звуки (відтворювані з двох грамофонів).
Творці власне електронної музики працювали над штучною електричною генерацією звуку, його перетвореннями та організацією в цілісні музичні твори. Першою значною композицією цього напрямку стали твори К. Штокгаузена, що є найвидатнішим творцем німецької електронної музики.
У 1950-х роках відкриваються музичні студії, які застосовували в музиці світлові ефекти та фотознімки. Незабаром радянським інженером Є. Мурзіним був сконструйований фотооптичний синтезатор та відкрита студія електронної музики, в якій працювали композитори А. Шнітке, С. Губайдуліна, Е. Денисов та інші.
Із розвитком комп'ютерних технологій починають створювати музику за допомогою комп'ютерів. Найвидатніши-ми творцями електронної музики з часів її початку до 1970-х років були Е. Варез, Я. Ксенакіс, К. Штокгаузен, Д. Кейдж, Л. Ноно та інші.
У 1970-х роках електронна музика входить до масової культури. З'являється традиція використовувати в творах запис гри інших виконавців. Виходять перші альбоми електронної популярної музики. До найзначніших творців цього напрямку належать гурти «DEVO», «Ultravox», «Japan», «Yellow Magic Orchestra», «Kraftwerk» тощо.
У 1980-х роках техно та хауз відкриють епоху танцювальної електронної музики. У ній ритми значно швидші й точніші за ритми традиційних ударних інструментів. Ця музика створювалася для танцювальних клубів. Серед найвідоміших ді-джеїв (авторів танцювальної електронної музики) - Tiesto, Paul van Dyk, ВТ, Armin van Buuren тощо.
У XXI столітті електронна музика продовжує динамічно розвиватися. Клубну музику можна часто зустріти в композиціях сучасних поп- та хіп-хоп виконавців.
Кейко Мацуї. «Tears of the Ocean», «Deep Blue». Гурт «Space». «Just Blue», «Magic Fly».
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Які характерні особливості електронної музики було відчутно у творах?
2. Які музичні інструменти звучали в композиціях?
3. Розкажи про музичні образи, створені музикантами, і про засоби музичної виразності творів.
4. Яке враження на тебе справила музика? Розкажи про свої відчуття.
«Space» - французький гурт, який виконує музику в жанрі космічної електронної музики та диско. Гурт був створений в 1977 році Дідьє Маруані, Роланом Романеллі і Янніком Топом. У ранній період музиканти підкреслювали фантастичність музики та виступали в костюмах, схожих на скафандри.
Кейко Мацуї - японська ггіаніст-ка і композитор, яка виконує музику в стилі нью-ейдж. Ця музика рідко порушує проблеми реального світу, але споглядає світ ідеалізований. Така музика часто використовується для релаксацій і звернена до живої природи і національної культури.
ЕЛЕКТРОННІ ІНСТРУМЕНТИ
Лазерна арфа - електрон ний музичний інструмент, що являє собою кілька лазерних пучків, які потрібно перекривати, за аналогією зі щипками струн звичайної арфи. Для уникнення травм при грі на інструменті використовувалися спеціальні окуляри та рукавиці. В основному інструмент використовується під час концертів. На лазерних арфах грають Б. Зайнер, Ж. Жарр, К. Ліфанте, С. Памарт та інші.
Синтезатор - електронний пристрій, який синтезує звук за допомогою одного чи кількох електричних генераторів коливань.
Вокодер (англ. vocoder) - інструмент (немузичний), призначений для аналізу та синтезу звуків та мовлення. Вперше вокодер був використаний гуртом «Kraftwerk» у 1974 році. Пізніше його широко застосовували у своїй творчості «Pink Floyd», Ж. Жарр та інші музиканти.
Терменвбкс - музичний інструмент, головною частиною якого є два високочастотних коливальних контури, налаштовані на спільну частоту. Виконавець керує роботою терменвок-са, змінюючи положення долонь навколо антен інструмента.
Оптиган - електронний музичний інструмент, назва якого походить від поєднання слів «оптика», що вказує на оптико-електронне облаштування, і «орган» - музичний інструмент.
За принципом дії нагадує сучасні семплери - зразки звуків інструментів записувалися на оптичні диски, звідки зчитуються за відповідною командою інструмента.
Електроскрипка - поєднання акустичної скрипки з електронними приладами, в звучанні якої застосовують звукознімач. Електронну скрипку використовували Д. Кросс, В. Мей, Г. Баранов, В. Ветт та інші музиканти.
Цифровий електронний баян має не тільки USB-накопичувач, а й динаміки і цифровий дисплей. Його звук схожий на електро-орган.
Електрогітара - різновид гітари з електричними звукознімачами, які перетворюють коливання металевих струн у коливання електричного струму. Сигнал зі звукознімачів може бути оброблений для отримання різних звукових ефектів та підсилений для відтворення через динаміки.
Електронні музичні інструменти - тип електромузичних інструментів, будова яких ґрунтується на використанні електронних схем, що генерують змінний струм певної частоти і форми, що відповідає певній висоті і тембру звуку.
Пригадай музичні інструменти, які ми вивчали упродовж 5-7 класів. Чи пам'ятаєш ти їхнє звучання та темброве забарвлення? Наведи приклади. Порівняй їхнє звучання зі звучанням електронних музичних інструментів нового покоління. Що між ними спільного, а що відмінного?
Заспіваємо пісню Н. Май «Спасибі вам, фронтовики».
Я вражений звучанням електронних інструментів!
А мені подобаютися звичайні інструменти та їхнє звучання. Зробімо дві презентації та порівняймо, у кого вийде більше слайдів і краще оформлення. 
• Про яку сучасну музику йшлося на уроці?
• Що ти знаєш про електронну музику і її виникнення?
• Розкажи про електронні музичні інструменти.
• Імена яких композиторів і солістів та назви яких гуртів пов'язують із електронною музикою?
• Розкажи про свої враження від уроку.
Слухаючи музику, зауваж, чи є серед неї електронна. Порівняй її із сучасними композиціями, що виконуються під «живий» музичний супровід.

Учебники 7 класс по новой программе
Решебники 7 класс ГДЗ


Категория:
2015
| Просмотров: 559 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть