загрузка...
Герої давніх міфів - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Герої давніх міфів
15:23
Герої давніх міфів
Часто  в  нашому  житті  ми  чуємо слова «герой», «героїзм».
Герої - це, по-перше, люди, які усла¬вилися подвигами, а по-друге, - дійові особи творів літератури та мистецтва. Наприклад, міфів Давньої Греції. Прометей - одна з найблагородніших постатей у міфах. Він наділив розумом людей, які жили в печерах, навчив їх споруджувати будинки, розкрив таємниці мистецтва, ремесел та писемності. Прометей приручив тварин і спустив на море кораблі, дав хворим ліки, зокрема знайшов трави, що тамують біль. Саме він приніс на землю перше полум’я зі сховища небесного вогню і навчив людей вміло ним користуватися. А найголовніше - Прометей розбудив у людині дух і дав їй силу владарювання світом.
М/ф «Прометей» (фрагмент).
К. Стеценко. Хор «Прометей» (фрагмент).
Які риси Прометея передає музика? Чи можна назвати її героїчною і чому? Порівняй музичний і художні образи Прометея.  у  чому вони співзвучні?
Людину вважали героєм не лише за її силу і могутність. До відомих міфологічних героїв належить співець Орфей. Він спустився у повне страхіть підземне царство Аїда, щоб повернути до життя свою кохану дружину Еврідіку, яка загинула від укусу змії. Орфей полонив усіх своїм чарівним співом та грою. Чудові мелодії музикан¬та викликали сльози, його голосу корилися дикі звірі, дерева і навіть скелі. Не тільки в міфах оспівано любов Орфея та Еврідіки. Німецький композитор Христоф Віллі бальд Глюк присвятив їм оперу.
Є такий вираз: «мінорний настрій», тобто сумний, затемнений, пригнічений, навіть трагічний. Для відтво¬рення сумних, трагічних настроїв композитори пишуть музику в мінорному ладі. Лад - це об’єднання звуків.
Х.В. Глюк. Мелодія з опери «Орфей і еврідіка».
Розкажи про свої почуття від почутої музики. Добери музичні інструменти, за допомогою яких можна відтворити мінорний настрій.
Пригадай інших героїв міфів Давньої Греції, яких ти знаєш. Про незвичайні подвиги розповідається у міфах Давньої Греції, тобто цікавих історіях, у яких дійсне переплітається з вигаданим, навіть фантастичним.
Я. Коссірс. Прометей
Прометей подарував людям вогонь. За це його було жорстоко покарано. Його визволив з кайданів могутній Геракл - найдужчий серед людей. Завдяки силі й спритності він убив грізного лева, переміг потворну багатоголову гідру, приборкав злющого пса Цербера та уславився багатьма іншими подвигами. Ці та інші міфічні образи втілені митцями в образотворчо¬му та кіномистецтвах.
М/ф «Останній подвиг Геракла» (фрагмент).
Давні грецькі майстри, зокрема, зображали своїх героїв у вигляді силуетів на керамічних вазах.
Зверни увагу, що силуетні зображення фігур або предме-тів малюються, зазвичай, чорним кольором на світлому тлі або світлим –  на темному. Пам’ятай, що такий малюнок має бути дуже виразним, але без зайвих деталей. Створи силует Орфея, еврідіки або ліри, звучання якої зачаровує все навколо, і розмісти його на зображенні кера¬мічної вази. Передусім, виріж форму вази і зроби легкий начерк майбутнього силуету (олівці, крейди, фломастери темних кольорів). Визнач величину зображення на обраному форматі. Простим олівцем зроби начерк фігури персонажа міфу чи форми ліри. Силуети зафарбуй.
Які зображення називають силуетом?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 847 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть