загрузка...
Гігієна порожнини рота - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Гігієна порожнини рота
17:21
Гігієна порожнини рота

Перші зуби з'являються в немовлят у віці близько шести місяців. У дітей спочатку виростають тимчасові зуби. їх називають молочними. Усього таких зубів 20. Згодом вони випадають і виростають постійні зуби.
У дорослої людини всі зуби постійні. Загалом їх 32, по 16 на верхній і нижній щелепах. Зуби потрібні нам для того, щоб відкушувати й пережовувати їжу. Так, за допомогою різців - зубів, що розташовані спереду, — ми відкушуємо їжу. За різцями розташовані ікла — конусоподібні зуби, що слугують для розривання й утримування їжі. Малі та великі кутні зуби подрібнюють і перетирають часточки їжі.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Крім того, зуби беруть участь у вимові деяких звуків, наприклад, таких, як «з», «с», «ц», «т».
Щоб мати здорові зуби, ясна та свіжий подих, потрібно дотримуватися правил гігієни порожнини рота. Запам'ятай їх.
•   Чисть зуби щодня вранці та ввечері. Зубну щітку змінюй кожних три місяці. Нову щітку перед використанням помий гарячою водою з милом.
•   Після кожного прийому їжі ополіскуй рот теплою водою.
•   Щоб видалити залишки їжі між зубами, використовуй зубну нитку або зубочистку.
•   Після чищення зубів не забувай почистити язик. Для цього використовуй спеціальні скребки або зубні щітки зі спеціальною поверхнею на протилежному боці від щетини.
Щоб зуби були здоровими і міцними, гігієнічних процедур недостатньо. Зуби потрібно берегти! Не можна розкушувати ними горіхи, кісточки від ягід, тверді цукерки - льодяники, карамельки, відкушувати нитки тощо. Шкідливо для зубів їсти багато солодощів, уживати одразу після гарячої їжі холодну і навпаки. Корисно їсти сирі овочі та фрукти, наприклад моркву, капусту, яблука.
Двічі на рік слід відвідувати стоматолога для огляду порожнини рота. Він подивиться, чи всі зуби здорові, у якому стані ясна, порадить, якою щіткою і пастою треба користуватися, перевірить прикус. При нормальному прикусі верхній ряд зубів повинен частково перекривати зуби нижньої щелепи.
Неправильний прикус не лише впливає на зовнішній вигляд обличчя, але й призводить до порушень травлення, мовлення тощо. Причини виникнення неправильного прикусу різні: захворювання, за яких дитина дихає ротом, а не носом; шкідливі звички — смоктання пальців, гризіння олівців, ручок, нігтів, підпирання щоки рукою тощо.
Відгадай загадки Хвіст із кістки, а на спині щетинки.
Біла, пахуча, піниста, для ваших зубів корисна.
Червоні двері в моїй печері, Білі звірята сховались за двері. М'ясо, і хліб, і всю здобич мою З радістю звірятам отим віддаю.
Назви види зубів у людини.
Яке значення зубів?
Розкажи правила догляду за порожниною рота.
а) Поміркуй, чому потрібно регулярно відвідувати стоматолога, навіть якщо зуби не болять.
б)  Пригадай свій останній візит до стоматолога. Що лікар тобі порадив?
Які причини порушення прикусу?
Робота в групах. Обговоріть, що корисно для зубів, а що — шкідливо.


Категория:
2015
| Просмотров: 446 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть