загрузка...
Господарська діяльність людини в зоні мішаних лісів - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Господарська діяльність людини в зоні мішаних лісів
10:44
Господарська діяльність людини в зоні мішаних лісів

Від чого залежить господарська діяльність людини? Які природні умови є на території зони мішаних лісів? Господарська діяльність людини залежить від природних умов на території, де вона живе.
1. На фізичній карті України (форзац 2) визначте, які корисні копалини є на території зони мішаних лісів. 2. На карті природних зон України прочитайте назви великих міст у зоні мішаних лісів. У зоні мішаних лісів є поклади торфу, бурого вугілля, граніту, глини. Ліси, ґрунти, водойми, корисні копалини, сприятливі погодні умови — це основні природні багатства Полісся.
Якою господарською діяльністю можуть займатися люди міст і сіл у зоні мішаних лісів?
У зоні мішаних лісів люди займаються заготівлею деревини. Тут побудовано деревообробні підприємства, на яких переробляють деревину. її використовують для виготовлення меблів, будівельних матеріалів, паперу, картону. В усіх великих містах Полісся працюють меблеві фабрики, картонно-паперові комбінати та паперові фабрики (мал. 164, 165).
На Поліссі є багато підприємств з видобування та переробки торфу. Торф також застосовують як добриво. З нього роблять брикети, що використовують як паливо (мал. 166).
Полісся славиться гранітами, які видобувають на кількох великих родовищах і використовують як цінний будівельний матеріал (мал. 167).
На поліських землях вирощують льон, картоплю, пшеницю, гречку, цукровий буряк. З льону на льонокомбінатах виготовляють тканини для пошиття одягу та постільної білизни (мал. 168).
У зоні мішаних лісів багато сіножатей і пасовищ, тому тут розводять овець та корів. Сировину, яку дає сільське господарство, переробляють на цукрових заводах, молокозаводах, м'ясокомбінатах.
Сприятливі погодні умови, ліси, водойми, родовища корисних копалин, ґрунти — це основні природні багатства зони мішаних лісів. Тут займаються обробкою деревини, видобуванням та переробкою торфу і граніту, вирощуванням культурних рослин та розведенням свійських тварин.
1. Які природні багатства є в зоні мішаних лісів? 
2. Які промислові підприємства є в зоні мішаних лісів? Що на них виробляють? 
3. Які культурні рослини вирощують у зоні мішаних лісів? 
4. Яких свійських тварин розводять на Поліссі?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 723 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть