загрузка...
Ідея «перевтілення» у творі Франца Кафки «Перевтілення» - 6 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 6 » Ідея «перевтілення» у творі Франца Кафки «Перевтілення»
14:04
Ідея «перевтілення» у творі Франца Кафки «Перевтілення»
Ідея «перевтілення» у творі Франца Кафки «Перевтілення»
         Мине рік, і відійде минуле тисячоліття, стане миндою, казкою. Що саме чекає на людство у наступному, третьому, з яким багажем знань, почуттів ми зможемо перетнути його межу? Ці проблеми хвиль овали і хвилюють найвидатніші розуми нашої епохи. Поети, прозаїки, художники у своїх творах намагалися висвітити найважливіші проблеми, які турбують людство, прагнули віднайти шлях у суспільстві гармонії та світла.
Австрієць Франц Кафка був свідком великих і трагічних змін, що відбувалися в Європі на початку ХХ століття. На власні очі він бачив руйнування романтичного піднесеного старого світу і не бажав йому нічого, крім загибелі. Проте письменник відчував себе частиною цього хворого світу, що відходив у минуле. Занепад та страждання породили в його творах шокуючі поєднання відчуття жаги із описом сірої буденності.
Новела Кафки «Перевтілення» вражає нас своїм песимізмом. Весь час автор наголошує на тому, що людина, опинившись у безвихідному становищі, нікому не потрібна, ії цураються, від неї одвертаються найближчі-батько, матір, сестра.
Головний герой Грегор Замза, був хорошим сином і братом. Усе свої життя він присвячував родині. Він мав заробляти, аби утримати батька, матір і сестру, а тому обрав нелегку роботу комівояжера. «Ох, Господи, - подумав він, - який важкий фах обрав я собі». Навіть друзів він не міг собі знайти, бо увесь час був у дорозі. Високе почуття обов’язку не давало Грегорові розслабитися. Він захворів, бо його перетворення – це щось схоже на хворобу, і виявилось, що ним просто користувалися, бо це було зручно. Адже ж і батько ще був в змозі працювати у банку, і сестра змогла б собі знайти роботу. Але це Грегора не засмутило, навпаки – дало спокій його душі, бо він же думав, що без нього вони пропадуть. Тепер їхня черга піклуватися про нього. Та надовго не вистачає терпіння навіть у сестри, яка спочатку охоче допомагає Грегору.
То виходить, новела «Перевтілення» про людську невдячність?
Це й так, і не так. Перевтілення головного героя у комаху – це тільки засіб узагальнення тих бід, що готують на нас, на наших близьких. І мабуть, найважче випробування на людяність – це стосунки в родині. Перевтілення на комаху – це образ будь-якої зміни, що може статись з кожним із нас.
Але перевтілення Грегора – це яскрава метаморфоза відчуження людини від усього світу. Втративши людську подобу, герой опинився за межами людського існування. Він автоматично був позбавлений займати у суспільстві хоча б найнижчу ступінь і навіть у власній родині він не міг претендувати на будь-яке «людське» місце.
Саме так песимістично бачив наш вік, наше суспільство і людину в цьому суспільстві видатний австрійський письменник. Але людина має сподіватися на краще, бо вона думає, творить живе. Звичайно, людське життя коротке, але людина повинна гідно пройти через усе випробування, не втративши ні гідності, ні щирості душі, ні любові. Тільки тоді наступний вік буде добрішим до нас.


Категория:
Твір, сочинение
| Просмотров: 2093 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть