загрузка...
Інструментальні перевтілення - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Інструментальні перевтілення
14:59
Інструментальні перевтілення

Привіт, любий друже! Сьогодні на тебе чекає зустріч з електронною музикою та новим поняттям — стилізація. У чому полягає інструментальне перевтілення музичного твору? Послухаймо, що про це думають наші друзі. Вони вже на зв'язку.
Сьогодні я вперше спробував пограти на синтезаторі. Чудова можливість для перевтілення знайомих мелодій за допомогою переходу на різноманітні музичні стилі.
Так, я вже давно граю на синтезаторі, мені подобається експериментувати з музикою. Пропоную тобі послухати чудові мелодії в сучасних аранжуваннях.
Завдяки синтезаторам і комп'ютерним технологіям твір адаптується до нових стильових і виконавських тенденцій.
Досить часто композитори й аранжувальники використовують стилізацію — навмисне відтворення типових рис музичного стилю певної епохи, національного колориту тощо.
У візуальних видах мистецтва також використовують стилізації квітів, природних форм, людини, орнаментальних композицій у живописі та графіці, наслідування українських мотивів у декоративному розписі або вишивці тощо. Цікавим зразком стилізації у мистецтві є дизайн сучасного одягу.
Стилізація використовується і в літературі — звернення до народних пісень і сюжетів.
О. Бородин. «Улетай на крыльях ветра» (уривок з опери «Князь Ігор») у виконанні хору дДвчат-полонянок.
О. Бородін. «Улетай на крыльях ветра» (уривок з опери «Князь Ігор») у виконанні О. Козлова (саксофон) та Квартету імені Д. Шостаковича.
О. Бородін. «Улетай на крыльях ветра» (уривок з опери «Князь Ігор») у виконанні групи «Оберіг», солістка — Н. Морозова.
О. Бородін. «Улетай на крыльях ветра» (уривок з опери «Князь Ігор») у виконанні Warren G і Sissel.
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Розкажи про своє враження від прослуханих композицій.
2. Охарактеризуй засоби музичної виразності творів.
3. Як за допомогою інструментального перевтілення змінилася композиція?
4. Твір у якому виконанні тобі сподобався найбільше? Чому?
Олександр Порфировнч БОРОДІН
Російський композитор і вчений-хімік. Музика його вирізняється епічною широтою, мужністю та ліризмом. Найвизначніший твір Бородіна — опера «Князь Ігор», що є музичним зразком національного героїчного епосу. Вона створювалася протягом 18 років і не була закінченою (після смерті О. Бородіна оперу дописали й дооркестрували за матеріалами автора М. Римський-Корсаков і О. Глазунов). і. j
Опера «Князь Ігор» написана за сюжетом пам'ятки давньоруської літератури «Слово о полку Ігоревім», що розповідає про невдалий похід великого князя проти половців. Пісня «Улетай на крыльях ветра» у виконанні хору дівчат-полоня-нок — зразок ліризму, в якому переплелися туга за Батьківщиною, смуток і сподівання на звільнення.
Знайомтесь — синтезатор
Це електромузичний клавішний інструмент, де електронні можливості дозволяють конструювати звуки різної висоти, сили, тембру і регістру, імітувати людські голоси, інструменти сучасного оркестру, а також створювати принципово нові музичні барви. Саме завдяки синтезатору створюють електронне аранжування музичних композицій. Для того, аби розпочати роботу над інструментальним електронним аранжуванням, до мелодії підбираються акорди та відповідні тембри інструментів (інструментування), задається темп і динаміка звучання, обираються відповідні форма та стиль, додається гармонія. Особливе значення у цьому процесі набуває ритмічний малюнок ударних, басів, гітар, звукових ефектів тощо. Але для завершення роботи над обробкою твору потрібні спеціальні програми — музичні конструктори, як, наприклад, DoReMix, Music Generator, Dance Machine та інші.
П. Чайковський. Адажіо з балету «Лебедине озеро». Сучасна обробка твору для голосу і синтезатора, джазова стилізація композиції.
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Як змінилося звучання твору після електронного аранжування?
2. Охарактеризуй засоби музичної виразності оригінального твору та його обробок.
3. Який настрій викликала в тебе ця музика? Що ти уявляєш, слухаючи музичні твори?
4. Що ти знаєш про автора цього балету?
5. Який твір тобі сподобався найбільше? Чому?
Візьми фарби та пензлик і намалюй своє дитинство. Спробуй передати у малюнку настрій, який викликала у тебе пісня «Куди зника дитинство».
Я щойно написав невеличкий вірш про музику, а зараз працюю над ілюстрацією до нього. Я знаю, що ти, Христинко, також занотовуєш свої роздуми про музику.
Так, справді. Давай створимо проект «Світ моїх музичних захоплень» у вигляді стінгазети, де опублікуємо твій вірш і малюнок. А мої міні-твори про улюблену музику розмістимо в рубриці «Щоденник музичних вражень».
• Що таке стилізація? Чи використовується стилізація в інших видах мистецтва? Наведи приклади.
• Що потрібно для того, аби розпочати роботу над інструментальним електронним аранжуванням?
• Що тобі відомо про оперу «Князь Ігор» О. Бородіна?
• Як змінилося адажіо з балету П. Чайковського «Лебедине озеро» в електронному аранжуванні?
Приєднайся до проекту наших друзів. Напиши про свої враження від пісні «Гуцулка Ксеня» (муз. і сл. Я. Барнича) у виконанні К. Цісик та в інтерпретації гурту «Амедіа».

Нові підручники для 7 класу за програмою 2015 року
ГДЗ 7 клас решебники та відповіді предметів навчальної програми


Категория:
2015
| Просмотров: 826 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть