загрузка...
Історія рок-опери - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Історія рок-опери
16:35
Історія рок-опери

Привіт, друже! Запрошую тебе на незвичайний концерт. Сьогодні наші друзі дивитимуться рок-оперу.
Богдане, ходімо до концертного залу. Сьогодні там показуватимуть дуже цікаву оперу.
Ми уже багато разы дивилися оперу. Але ж ч ти обіцяла щось незвичайне?! Зрозумів.' На афіші зазначено, що церок-опера'Ятакмріяв про це! Дякую за сюрприз!
«Юнона і Авось» - одна з найвідоміших радянських рок-опер композитора Олексія Рибникова на вірші поета Андрія Вознесенського.
Сюжет рок-опери заснований на реальних подіях і присвячений подорожі на двох вітрильниках «Юнона» і «Авось» Миколи Рєзанова до Каліфорнії в 1806 р. і його зустрічі з юною Кончітою Аргуельо - дочкою коменданта Сан-Франциско. Зберігся і був частково виданий подорожній щоденник М. Рєзанова, який А. Вознесенський використав під час своєї роботи над рок-оперою.
У творі йдеться про М. Рєзанова, одного із керівників першої російської навколосвітньої експедиції, який під час своєї подорожі відвідує Каліфорнію і закохується у красуню Кончіту. Вони, незважаючи на нареченого Кончіти, побралися, але раптом М. Резанов повинен терміново покинути Каліфорнію і повернутися додому. У його планах - виклопотати дозвіл на шлюб із католичкою. Однак по дорозі він тяжко захворів і помер. Кончіта не вірила чуткам і чекала коханого понад 35 років.
Прем'єра рок-опери відбулася у 1981 році на сцені Московського театру. Головні ролі виконували М. Караченцев (граф Рєзанов), О. Шаніна (Кончіта), О. Абдулов (наречений Фернандо). Гастролі опери відбулися по всьому світу О. Рибников. Пролог, романси «Я тебя никогда не забуду» і «Белый шиповник», епілог «Аллилуйя» з рок-опери «Юнона і Авось».
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Розкажи про своє враження від музичних творів.
2. У чому особливість номерів рок-опери?
3. Які характерні особливості романсу тобі вдалося розпізнати?
4. Визнач характер та музичнні образи творів.
5. Чи сподобалися тобі ці твори? Чим саме?
Рок-опера - музично-драматичний жанр, осно вою якого є рок-музика, а коріння пов'язане з мюзиклом. 
Спільні та відмінні риси опери та рок-опери
Спільні риси: як і в класичній опері, в рок-опері є літературний сюжет, лібрето, розподіл сюжету на акти; для неї також характерні різні номери: арія, монолог, хор, розмовні діалоги.
Відмінні риси: в рок-опері є елементи, не характерні для класичної опери - танцювальні епізоди зі специфічною пластикою, найрізноманітніші прийоми звукового оформлення та світлові ефекти; своєрідна музична мова рок-опер пов'язана з використанням рок-ансамблю, а також класичного складу оркестру або їх поєднання, використовуються елементи музичної мови інших пластів - від фольклору і бароко до джазу й авангарду.
Історія розвитку жанру рок-опери
Автором першої рок-опери і засновником цього жанру вважається гітарист П. Тауншенд, лідер групи «The Who», який випустив у 1969 році альбом «Томмі», означений як рок-опера. Однією з найвідоміпшх стала рок-опера британського композитора Е. Веббера «Ісус Христос -
суперзірка», написана в 1971 році. Сцена з рок-опери у 1935 напісана «Орфей і Еврідіка» та радянська рок-опера - «Орфеи і Еврідіка» О. Журбіна. Широку популярність здобули опери О. Рибникова «Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти» (1976), О. Градського - «Стадіон» (1985) та інші.
Популярною українською рок-оперою є «Біла ворона», написана композитором Г. Татарченком та поетом Ю. Рибчин-ським у 1989 році. Тема цієї рок-опери - подвиг Ж. д'Арк.
Прочитай та обери ті характеристики, які стосуються рок-опери.
Симфонічний оркестр, камерний оркестр, струнний ансамбль, рок-гурт, лібрето, рок-музика, музично-драматичний жанр, літературне першоджерело, комічна опера, побутові стткети з елементами казки.
У 2009 році з'явилася рок-опера «Моцарт» - французький твір Дова Аттья і Альбера Барона Коєна, присвячений історії життя В. Моцарта. Продюсери хотіли показати, що Моцарта можна по праву вважати першим рок-музикантом в історії.
Прем'єра рок-опери відбулася 22 вересня 2009 року на сцені паризького Палацу спорту. «Моцарт» - перша рок-опера, яку зняли в ЗБ-форматі (2010 р).
Переглянь уривок рок-опери «Моцарт». Проаналізуй її музичні композиції. Які особливості рок-музики тобі вдалося розпізнати у творі? Розкажи про гру акторів.
Заспіваємо пісню «Києве мій» І. Шамо.
Візьми кольорові олівці та намалюй свою власну фантазію «Місто моєї мрії». Добери ті кольори та образи, які підказала тобі мелодія і характер пісні.
• Що таке рок-опера? Чим вона подібна та чим відмінна від опери та мюзиклу? Наведи приклади.
• Про що розповідає історія рок-опери «Юнона і Авось»? Поділися своїми враженнями від цього твору.
• Які музичні номери з рок-опер тобі сподобалися найбільше? Розкажи про них та їхні характерні засоби виразності.
Послухай оперу та рок-оперу, порівняй їхнє звучання. Приєднайся до проекту друзів та створи власну колекцію номерів із сучасних рок-опер.

Учебники 7 класс по новой программе
Решебники 7 класс ГДЗ


Категория:
2015
| Просмотров: 475 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть