загрузка...
Як готувати домашні завдання і самостійно вчитися - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Як готувати домашні завдання і самостійно вчитися
17:26
Як готувати домашні завдання і самостійно вчитися

За роки, проведені у школі, ти багато чого навчився: читати, писати, обчислювати приклади й розв'язувати задачі, працювати з комп'ютером, пізнавати природу, малювати тощо. Шкільне навчання продовжуватиметься ще не один рік. Щоб воно було успішним, потрібно не тільки бути уважним на уроках, слухати вчителя, але й уміти самому вчитися. Самостійне навчання включає також і виконання домашніх завдань, що допомагають повторити вивчене й добре засвоїти матеріал.
Перш за все слід правильно організовувати свою роботу, щоб виконати її швидко й не перевтомлюватись. Тому після шкільних занять не варто одразу сідати за уроки. Прийшовши зі школи, пообідай і відпочинь. Найкращим буде активний відпочинок — це прогулянки, рухливі ігри на свіжому повітрі тощо.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Ти вже знаєш, що висока розумова працездатність спостерігається в людини у другій половині дня, з 16 по 18 годину, — це найкращий час для виконання домашніх завдань. їх потрібно робити щодня в один і той самий час, пам'ятай про це. На домашні завдання ти маєш витрачати не більше ніж півтори години.
Сідаючи за уроки, провітри кімнату, підготуй своє робоче місце, перевір, чи все є для роботи - щоденник, зошит, підручник, ручка, олівець, чернетка тощо. Зайві речі прибери зі столу, щоб вони тобі не заважали.
Домашні завдання краще виконувати в той самий день, коли їх було задано. Продумай план роботи. Можливі різні варіанти порядку виконання домашніх завдань. Спершу можна виконати письмові завдання, а згодом — усні. Наприклад, розпочати з української мови, потім виконати математику й літературне читання. А можна чергувати письмові завдання з усними. Наприклад, виконати математику, потім - природознавство, а після цього - українську мову й літературне читання.
Обравши предмет, починай виконувати завдання. Пригадай матеріал, який вивчав у школі, повтори або вивчи правила, прочитай уважно завдання. Чи все тобі зрозуміло? Розпочинаючи його виконання, будь уважним, зосередься і не відволікайся. Під час виконання завдань не роби одночасно інші справи — не можна дивитися телевізор, їсти, розмовляти по телефону, грати на комп'ютері тощо.
Кожні 15 хвилин роби фізкульт-паузи та гімнастику для очей. Провітрюй кімнату.
Якщо тобі щось незрозуміло, запитай у дорослих. Учись користуватися додатковою літературою -словниками, довідниками, енциклопедіями.
Після завершення роботи уважно перевір, чи все зроблено правильно. Не поспішай.
Збери в рюкзак усі необхідні речі на наступний день — щоденник, підручники, зошити, шкільне приладдя тощо. Прибери робоче місце, розклади все на свої місця.
Якщо через хворобу ти пропустив заняття в школі, то не впадай у відчай. Після одужання можна надолужити пропущене, правильно організувавши свою роботу. Однак пам'ятай, що після хвороби для відновлення сил і працездатності потрібен час. Тому не варто за раз намагатися опанувати пропущений матеріал. Краще дій поступово за таким планом.
1. Дізнайся, скільки тем пропущено з кожного предмета.
2.  Розплануй, теми яких предметів і в який день ти будеш вивчати. Не бери для вивчення більше ніж одну тему на день з одного предмета.
3.  Вивчай матеріал так:
•   Згадай, що вже знаєш із теми, яку ти будеш вивчати.
•   Прочитай текст у підручнику, виділи головне. Обери прийоми, що допоможуть вивчити матеріал: поділи текст на частини, склади план, накресли таблицю, схему або зроби малюнок.
•   Повтори прочитане.
•   Вивчи правила.
•   Прочитай текст ще раз.
•   Дай відповіді на запитання і виконай завдання після теми.
• Щось незрозуміло — користуйся довідковою літературою. За необхідності звертайся по допомогу до вчителя, батьків, родичів, однокласників, друзів.
А якщо твій друг (подруга) відстав (відстала) від класу і йому (їй) важко самостійно надолужити пропущене, то запропонуй свою допомогу.
Поясни прислів'я
•  Не кажи «не вмію», а кажи — «навчусь».
•  Наука для людини, як сонце для життя.
•  Здобудеш освіту — побачиш більше світу.
•  Освіта — як повітря та їжа.
Відгадай загадку
На уроках, в книжці, в школі Почерпнеш ти їх доволі. І назавжди у житті Стануть друзями тобі.
1. Прочитай вірш І дай відповіді на запитання. Спитай у тата чи у мами. Які професії у них...
Професій в світі є чимало -
Сповна їх вистачить на всіх...
Учитель, лікар чи геолог.
Письменник, слюсар чи кресляр -
Всі називають головною
Одну професію — школяр!
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть.
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть!
Анатолій Костецький
•    Знайди у вірші назву своєї «професії».
•    Для чого потрібно вчитися?
2.  Розкажи, як ти готуєш домашні завдання. Чи все виконуєш самостійно?
3.  Які уроки тобі виконувати найважче, а які — найлегше?
4.  Чи доводилося тобі самостійно вивчати новий матеріал? Якщо «так», розкажи, як ти це робив (робила). Чи звертався (зверталася) ти до когось по допомогу? До кого саме? Чи використовував (використовувала) додаткову літературу?
5.  Разом з батьками впродовж тижня визнач, скільки часу ти витрачаєш на виконання домашніх завдань у цілому й окремо на кожний предмет. Запиши результати в зошит.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Обговоріть і розіграйте в класі такі ситуації:
1)  Твій товариш захворів і потребує допомоги в навчанні. Що ти йому порадиш?
2)  Ти пропустив (пропустила) заняття в школі. До кого звернешся по допомогу?
3)  Ти допомагаєш  однокласнику  вчити  матеріал. Розкажи, як ви організуєте свою роботу.

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 760 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть