загрузка...
Які бувають професії - 5 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 5 » Які бувають професії
20:24
Які бувають професії

Усі професії можна поділити на 5 типів: «людина — людина», «людина — природа», «людина — техніка», «людина — знакова система», «людина — художній образ».
Світ професій: «людина — людина».
Як ти вже знаєш, це професії, увага фахівця в яких звертається на людину. Вони пов'язані з навчанням, вихованням, обслуговуванням, керівництвом.
Першою особливістю професій типу «людина — людина» є те. що праця тут зводиться, перш за все: до взаємодії між людьми.
Друга особливість таких професій полягає в тому, що кожна з них вимагає від людини ніби подвійної підготовки. Потрібно вміти встановлювати й підтримувати зв'язки з людьми, розуміти їх. Також бути підготовленим у тій чи іншій сфері виробництва, науки, техніки, мистецтва.
До опису підбери назви професій, користуючись зразком. Обґрунтуй свою відповідь.
Зразок: професії, що допомагають людям долучатися до джерел культури та мистецтва: бібліотекар, керівник художнього колективу екскурсовод...
Серед професій типу «людина — людина» можна виділити:
•  професії, пов'язані з навчанням і вихованням людей;
•  професії, пов'язані з управлінням виробництвом, керівництвом людьми, колективами;
•  професії з надання побутових і торгових послуг;
•  професії, пов'язані з лікуванням людей.
Світ професій: «людина — природа»
Людей професій цього типу об'єднує любов до природи. їхня трудова діяльність пов'язана із рослинним і тваринним світом, середовищем й умовами проживання всього живого. Одна справа — просто любити тварину, гратися з нею або милуватися рослиною. І зовсім інша — постійно, день за днем доглядати за ними, спостерігати, лікувати, як це роблять зоотехнік, ветеринар, єгер, бджоляр, садівник, агроном та інші.
Такі фахівці досліджують потреби тварин і рослин та створюють
умови для їхнього життя й розвитку, залежно від їхніх потреб.
Повсякденна праця представників професій «людина — природа» багата на нестандартні ситуації, адже
живі створіння дуже вразливі, тому фахівець має бачити  найменші зміни в середовищі та життєвих
умовах рослин і тварин.
Професії, пов'язані з використанням і перетворенням природи, як й інші, вимагають особливо високої відповідальності від працівників, адже людина — це частина природи і мас піклуватися про її майбутнє.
Пригадай, що ти знаєш про живу та неживу природу з уроків природознавства, відповівши  на такі запитання.
•  Які ти знаєш ознаки організмів?
•  Які умови потрібні для життя організмів?
•  Що значить — дбайливо ставитися до природи?
Світ професій: "людина - знакова система".
Сучасна людина занурена у світ знаків і знакових систем, таких як літери, цифри, розділові, порівняльні знаки та ті, що використовуються для математичних дій, схеми, таблиці, тексти, дорожні знаки, різні умовні сигнали тощо.
Професії типу «людина—знакова система» часто пов'язані з оформленням різних документів, обробкою текстів, 'їх перетворенням, виконанням обчислень. Саме таку роботу виконують програміст бухгалтер, фотограф, діловод, редактор видавництва, перекладач та чимало інших фахівців.
Для таких професіоналів потрібні здібності до розумової праці. Наприклад, успішне виконання роботи, пов'язаної іззнаками, числами, виконанням обчислень потребує обізнаності в галузі математики. Треба мати добре розвинену пам:ять, навички логічного мислення, уміння концентрувати увагу на виконанні завдання, уміння міркувати, а також терпіння.
Які ти знаєш професії типу «людина — знакова система»? Назви.
Перелічи здібності, потрібні людині для успішної роботи зі знаковими системами.
Світ професій: «людина — техніка»
На виробництві та в інших галузях господарства використовують складні машини і механізми. Для їх обслуговування, налаштування, ремонту потрібні спеціальні фахівці з різних видів техніки. їхня професійна діяльність пов'язана з верстатами, транспортними засобами, механізмами, матеріалами, з перетворенням і використанням різних видів енергії. Серед цих професій найбільш поширені такі: слюсар-складальник, технік-механік. електрослюсар, слюсар-ремонтник, токар, інженер-конструктор, водій, водолаз, швачка тощо.
У різних галузях виробництва використовують безліч матеріалів: метал, пластмасу, тканину, харчову сировину, напівфабрикати. Успішно навчатися професії «людина — техніка» допомагають міцні знання з усіх предметів, а особливо з фізики, хімії, математики.
Наприклад, опануванню професії інженер-конструктор сприяє здатність подумки сполучати і роз'єднувати окремі деталі в механізмах.
Чому важливі професії типу «людина — техніка»? Знання з яких шкільних предметів допомагають опанувати професію типу «людина — техніка»? Чи хочеш ти  пов'язати  свою  майбутню  професію
з технікою? Чому?
Світ професій: «людина — художній образ»
Працю представників професій типу «людина — художній образ» називають мистецтвом. Професії цієї галузі пов'язані з художньою творчістю, а також із створенням умов для неї. Усі професії типу «людина — художній образ» розподіляються за сферами діяльності:
1.  Простір (архітектор, скульптор, дизайнер-садівник, дизайнер меблів).
2.  Звукове середовище, музика (композитори, музичні виконавці, диригенти, співаки).
3.  Література (письменники, поети, драматурги).
4.  Колір, образотворче мистецтво (художники-живописці, худож-ники-графіки, художники-декора-тори).
5.  Кіно і відео (фотохудожники, кіно- і телеоператори, режисери).
6.  Сцена (актори, танцюристи, співаки, музиканти).
7.  Зовнішній вигляд людини (модельєри, перукарі, гримери, ювеліри).
Люди, які обирають професії цього типу, повинні мати, крім спеціальних  здібностей, властивих
певному виду мистецтва, ще й загальнокультурні якості, такі як розвинений художній смак, багату і яскраву уяву, образні пам:ять і мислення.
Які ще мистецькі професії ти знаєш? Які якості потрібні людині, якщо вона бажає працювати в мистецтві?

підручники  4 клас
ГДЗ для 4 класу


Категория:
2015
| Просмотров: 524 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть