загрузка...
Яким повітрям ми дихаємо - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Яким повітрям ми дихаємо
17:23
Яким повітрям ми дихаємо

Від повітря, яким дихає людина, залежить її здоров'я. Для дихання людині необхідне чисте повітря. А воно чисте там, де багато рослин.
Найбільш забруднене повітря у великих містах та поблизу фабрик і заводів. Для очищення повітря люди висаджують дерева й кущі, установлюють фільтри на димарях підприємств тощо. Щоб було менше пилу, у спекотні дні спеціальні машини поливають міські вулиці.
Багато часу ти проводиш удома: готуєш уроки, граєшся, відпочиваєш, спиш, їси. І від того, яке повітря в оселі, також залежить твоє самопочуття.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Багато речей, що оточують нас і роблять життя комфортним, можуть забруднювати повітря. Так, меблі, виготовлені з деревостружкових плит, можуть містити у великій кількості синтетичний клей, лак, фарби та інші хімічні сполуки, що виділяють у повітря токсичні речовини. Токсичними можуть бути і пластикові предмети, лінолеум, килими із синтетичних волокон, предмети побутової хімії тощо. Якщо в квартирі або будинку багато виробів, особливо нових, що виготовлені зі штучних матеріалів, необхідно провітрити приміщення до зникнення запаху. Під час користування предметами побутової хімії треба дотримуватися інструкцій з їх ви користання.
Крім того, у помешканні збирається багато пилу, що забруднює поверхню предметів:  меблі,  одяг і взуття тощо. Повністю позбутися пилу не вдасться, але зменшити його кількість цілком можливо. Для цього слід регулярно прибирати квартиру (будинок) — мити підлогу, витирати пил, пилососити.
Заходячи до оселі, треба витерти взуття біля порогу і перевзутися в кімнатні капці. Зняти верхній одяг і повісити в коридорі або передпокої.
Дуже важливим для самопочуття людини є провітрювання приміщення. Якщо тривалий час перебувати в непровітрюваній кімнаті, починає боліти голова, з'являється втома та знижується працездатність.
Класну кімнату слід провітрювати перед початком занять і на кожній перерві. Учні в цьому випадку мають вийти з класу. У теплу пору року можна тримати кватирку або фрамугу вікна відчиненою під час уроків, але так, щоб не було протягів. Фізкультхвилинки також необхідно проводити при відчиненій кватирці.
Удома обов'язково треба провітрювати кімнату перед тим, як готувати уроки, перед сном, під час прибирання.
Щоб почуватися комфортно у своїй оселі, треба стежити за мікрокліматом у ній, тобто за температурою, вологістю повітря та іншими показниками. Для створення нормального мікроклімату в приміщенні використовують системи опалення, обігрівачі, вентилятори, очищувачі, зволожувачі, кондиціонери тощо.
Кімнатні рослини не тільки створюють затишок і є окрасою наших приміщень. Більшість із них збагачує повітря киснем, зволожує його, покращує мікроклімат оселі, очищує повітря від пилу та шкідливих речовин. Тому вчися доглядати за кімнатними рослинами. Це — корисна справа й надзвичайно цікаве захоплення.
ПРИБИРАННЯ
Що це там за шум у гаї? Равлик хатку прибирає. 
Все підмів, помив як слід. Не біда, що ллється піт. 
Зайві речі повиносив. Килимок пропилососив. 
Перемив усю посуду, Не знайти й пилинки бруду. 
Ще й здійснив мандрівку дальню За букетом у вітальню. 
Свіжо в хатці, як у лузі. Прошу в гості, любі друзі!
Петро Сорока
Поясни приспів 'я У чепурній оселі й життя веселе.
Відгадай загадки
Куди ступиш — усюди маєш. Хоч не бачиш — уживаєш.
По хатині, хоч без ніг, 
Станцював і в кут забіг.
Скрізь, неначе крокодил. Встромить ніс-насос І, якщо почує пил, — Вип'є ....
1. Назви показники мікроклімату приміщення.
2. Що забруднює повітря приміщень?
3. Для чого потрібно стежити за чистотою оселі та провітрювати приміщення?
4. Розкажи, як ти допомагаєш батькам прибирати оселю.
5. Робота в групах. Обговоріть:
•  Що забруднює повітря в місті?
•  Що слід робити, щоб повітря менше забруднювалося?
•  Де у вашій місцевості найбільш забруднене повітря, а де повітря чистіше?
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Як підтримувати чисте повітря в оселі
Складіть пам'ятку «Як підтримувати чисте повітря в оселі» і залишіть у зошит.


Категория:
2015
| Просмотров: 1463 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть