загрузка...
Картинки з виставки - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Картинки з виставки
15:45
Картинки з виставки
Як ти вважаєш, чи може музична п’єса називатися картинкою? На ній же нічого не зображено! Д. Яковін. Хранителі троянди
Картинними можуть бути певні музичні образи. Наприклад, написані за творами живопису чи скульптури. Вже відома тобі «Баба-Яга» входить до фортепіанної сюїти «Картинки з виставки» Модеста Му-соргського. Цей цикл із 10 п’єс ком-позитор створив під впливом творів художника Віктора Гартмана, які побачив на виставці.
Одна з п’єс циклу називається «Гном». Композитор звуками «малює» образ маленького, але страшного карлика, який рухається, підстрибує, кривляється.
М. Мусоргський. Цикл «Картинки з виставки». «Прогулян-ка», «Гном».
Яким ти уявляєш гнома, слухаючи музику?
Н. Туровська. Гном
Гноми - це фантастичні істоти, які живуть у гірських печерах. Кожний має свій характер: не випадково їх назвали Гном-пустунчик, Гном-мудрунчик, Гном-кривляка, Гном-забіяка. Вони живуть дружно, допомагають один одному.
Композитор Едвард Гріг при-святив гномам декілька фортепіанних творів.
Е. Гріг. «Похід гномів».
Які почуття викликає в тебе ця му-зика? Як відбувається розвиток музики? Визнач кульмінацію. Чи є у п’єсі контрастн частини? Як вони різняться за характером образів? Де панує мелодія, а де  –  акорди?
Кадр з м/ф «Білосніжка і семеро гномів»
Часто у творах мистецтва ми зустрічаємося з добрими гномами, наприклад, такими, як у мультфільмі Вол¬та Діснея.
М/ф «Білосніжка і семеро гномів» (фрагмент).
Пісенька про гнома
Кожному відома.
Жив собі на світі гном.
Дивував усіх кругом
Дивними дивами -
добрими ділами.
Т. Коломієць
Створи пісеньку про гнома: маршову (для хлопчиків) або наспівну, як колискову (для дівчаток). А починатися вони можуть так:
Ми познайомилися з різними героями казок: можемо впі знати їх за зовнішнім виглядом, а за мі¬мікою обличчя - розповісти про їхній настрій і характер. А як ти вважаєш, де можуть мешкати ці чарівні істоти, якими є їхні замки, будиночки чи печери, і головне - які казкові предмети їх можуть оточувати?
Цікавим завданням для ху-дожника є можливість уявити фантазійний світ, де казку творять не лише самі герої, а й предмети навколо них. Так виникають незвичайні казкові натюр¬морти.
Поміркуй і скажи, в помешканнях яких казкових персонажів можна уявити такі натюрморти. Чому їх називають казковими?
Натюрмортом називають жанр у мистецтві, у творах якого зображено різні речі, що оточують людину. Такі картини художники малюють з натури, тобто став¬лять перед собою все, що вирішили зобразити. Казковий натюрморт художник завжди створює за уявою, намагаючись показати світ незвичайних речей, красу їхніх форм і барв.
Які казкові предмети можна створити, беручи за основу форми прямокутника, кола, овалу, трапеції, ромба?
Намалюй казковий натюрморт із двох-трьох предметів (тонований папір, гуаш). Передусім поміркуй, у помешканні якого персонажа вони мають знаходитися. Обери формат, наміть основні форми предметів і лише потім завершуй натюрморт у кольорі.
Що означає слово «натюрморт»? Якими за розміром зо-бражують предмети, що знаходяться ближче, а якими  –  ті, що далі від глядача? Чим цікавий казковий натюрморт?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 914 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть