загрузка...
Казкові герої на телеекрані - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Казкові герої на телеекрані
15:11
Казкові герої на телеекрані
З героями казок ми зустрічаємося також, коли дивимося телевізор. Наприклад, з улюбленим героєм усіх дітей Буратіно. Адже про нього створено чимало пісень і фільмів.
К/ф «Золотий ключик» (фрагмент).
А чи знаєш ти, що італійський письменник Карл Коллоді придумав казку про дерев'яного хлопчика Пінокіо, а російський письменник Олексій Толстой запозичив цей сюжет і написав «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно»? А ключик не просто золотий. Він - чарівний! Ключик, що відкриває потаємні двері в комірчині тата Карло, де є сходи, що ведуть до щасливої країни краси, добра та знань. Цей золотий ключик допоможе нам відкрити потаємні двері до Країни Мистецтв і творити різні мистецькі дива.
ДИВО ПЕРШЕ ТЕАТРАЛЬНЕ
Пригадай героїв казки «Золотий ключик» - Бураті но, Мальвіну і П'єро. Спробуй відповідною інтонаці єю передати характер цих персонажів.
Я - герой цієї казки. Впізнай мене без підказки!
І Пригадай мультфільми (кінофільми) про Буратіно чи Пінокіо.
ДИВО ДРУГЕ (МУЗИЧНЕ)
Створи музичні інтонації Буратіно, Мальвіни та П'єро. Поміркуй, кого з персонажів можна охарактеризувати пісенною мелодією, кого - танцювальною,  а  чия  мелодія   може  нагадувати  говірку-декламацію.
В основі кожної мелодії лежить інтонація.
В. Косенко. Казка.
Яка інтонація лежить в основі цієї мелодії? Які слова-відтінки найточніше передають музичні образи?
піднесена
поетична
меланхолійна
примхлива
схвильована
граціозна        
ніжна      
окрилена    
задушевна
Кадри з к/ф «Пригоди Буратіно»
Поекспериментуй у вільний час: придумай музичні інтонації до таких характерів: веселий, журливий, розгніваний, зляканий, спокійний. 
Захоплюючим і цікавим є мистецтво кіно. На екрані можуть відбуватися справжні чудеса: актори можуть раптово з’являтися і зникати, а за мить опинятися в інших країнах, дружити з хижими звірами і проникати в глибини морів та океанів.
У кіномистецтві завжди майстерно поєднані слова, міміка, жести акторів, музика, світло і колір.
Кадр з к/ф «Пригоди Буратіно»
Що, на твою думку, може робити художник у кіно?
Уяви, що актори чарівної казки виконують свої ролі у звичайному одязі й без відповідних декорацій. Чи буде такий кінофільм яскравим і захоплюючим?
ДИВО ТРЕТЄ (МІМІЧНЕ)
Спробуй перед дзеркалом відтворити міміку кожно¬го з героїв казки.
ДИВО ЧЕТВЕРТЕ (ХУДОЖНЄ)
Намалюй героя казки «Золотий ключик» (кольорові олівці, крейда). Передай за допомогою міміки характер і настрій свого героя. Розкажи про нього. Поміркуй, яку форму має голова Буратіно, а яку –  П’єро? Де на обличчі розміщені очі, ніс, рот? Як треба змінити форми очей і ротика, щоб веселий персонаж став сумним?
Як художники відтворюють на малюнках міміку казкових персонажів? 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 841 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть