загрузка...
Хочу, можу, треба. Воля - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Хочу, можу, треба. Воля
18:38
Хочу, можу, треба. Воля

Чи замислювався ти про те, що саме спонукає тебе до певних дій, до якоїсь поведінки? Наприклад, що змушує тебе робити ранкову зарядку? «Я хочу отримати від неї заряд бадьорості на ввесь день», — скажеш ти. А можливо, даси таку відповідь: «Зарядку треба робити, щоб бути здоровим». У першому випадку рушійною силою є бажання («я хочу»), а в другому — необхідність («мені треба»).

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Хотіти - це значить бажати чогось досягти або щось отримати. Отримавши те, що хотілося, або досягнувши поставленої мети, людина відчуває задоволення. Якщо після ранкової зарядки ти отримуєш заряд бадьорості та енергії, то, звичайно, будеш задоволений.
У житті люди часто поводяться не так, як хочеться, а так, як потрібно. Робити те, що хочеться, можуть тільки малюки. Хочуть їсти — їдять, хочуть спати -сплять, хочуть гратися - граються тощо. Підростаючи, діти набувають життєвого досвіду і згодом починають розуміти, що треба робити, а як чинити не слід. Допомагають їм у цьому батьки, родичі, вихователі, учителі.
Можливо, іноді дитина і не хоче робити зарядку, але усвідомлення того, що вона потрібна, спонукає її виконувати зранку фізичні вправи. Кажуть, що така дитина має волю. Тобто вона свідомо керує своїми діями і вчинками для досягнення мети: мати міцне здоров'я.
Бувають люди із сильною і слабкою волею.
Люди із сильною волею цілеспрямовані, самостійні, ініціативні, рішучі, витримані, наполегливі.
Люди зі слабкою волею безініціативні, нерішучі, уперті, нестримані.
Щоб чогось досягти або щось отримати, недостатньо лише бажання або розуміння того, що це тобі дійсно необхідно. Потрібно ще мати можливість це зробити («я можу»). Зрозуміти, чи зможеш ти щось зробити, чи вистачить у тебе на це сил, допоможе самооцінка. Пригадай, що таке самооцінка і яка вона буває.
Пам'ятай: будь-який результат — бадьорий настрій від зарядки, чи міцне здоров'я, чи хороші знання — досягається за допомогою «двигунів» хочу, можу, треба.
Словникова скарбничка
Воля - це свідоме керування людиною своєю діяльністю та поведінкою, що виявляється в прийнятті рішення, подоланні труднощів і перешкод на шляху досягнення мети, виконання поставлених завдань.
1. Пригадай випадки із життя, коли ти мусив (мусила) робити те, чого не хотілося (наприклад, на прохання батьків).
2. Робота в парах. Поміркуйте, що могло б статися, якби люди чинили тільки так, як хочуть.
3. Що таке воля?
4. Назви позитивні вольові якості.
1 5. Обговори з батьками, які вольові якості тобі слід розвивати.


Категория:
2015
| Просмотров: 421 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть