загрузка...
Корисні копалини України - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Корисні копалини України
10:32
Корисні копалини України

Що таке корисні копалини? Наведіть приклади різних видів корисних копалин. Для чого люди видобувають корисні копалини? Україна багата на різноманітні  корисні копалини.  У нашій країні добувають майже 100 видів корисних копалин. Завдяки наявності корисних копалин в Україні розвинута промисловість.
На карті родовища корисних копалин позначають умовними знаками. Кожна корисна копалина має свій умовний знак.
1. Користуючись фізичною картою України, визначте, які корисні копалини є на території нашої країни. 2. Розподіліть корисні копалини на види залежно від їх використання. В Україні добувають такі горючі (паливні) корисні копалини: кам'яне та буре вугілля, торф, нафта й природний
газ (мал. 143). Їх використовують як паливо і сировину для промисловості. З нафти виробляють бензин, гас, мастила. З речовин, отриманих із горючих корисних копалин, виробляють пластмаси, синтетичне волокно, фарби, лаки.
Серед покладів природного палива в нашій країні основне місце займають кам'яне та буре вугілля. За запасами вугілля Україна посідає перше місце в Європі та восьме у світі.
В Україні є невеликі запаси нафти й природного газу.
До яких джерел енергії належать горючі корисні копалини? Чим можна замінити природне паливо?
Природне паливо — це невідновлюване джерело енергії, запаси якого з часом вичерпуються. Тому його потрібно використовувати економно, замінюючи відновлюваними джерелами енергії — енергією Сонця, вітру, води.
Рудні корисні копалини України — це залізна та марганцева руди (мал. 144). Вони є сировиною для виплавки чавуну і сталі. З них виготовляють труби, машини, інструменти, верстати, посуд тощо.
Із будівельних корисних копалин в Україні найважливішими є вапняк, пісок, граніт, мармур, глина, гіпс (мал. 145).
Будівельні корисні копалини використовують для виготовлення цегли, цементу та бетону, необхідних для спорудження будинків, доріг.
Корисні копалини — це багатство країни. На території України зосереджено великі запаси марганцевих і залізних руд, кам'яного вугілля, кухонної солі, глини, піску, вапняків. За кількістю та якістю цих корисних копалин Україна посідає помітне місце серед країн світу.
Проте запаси корисних копалин у нашій країні не безмежні. З кожним роком вони зменшуються, оскільки потреби людей постійно зростають. Тому корисні копалини слід використовувати економно.
На території України є всі види корисних копалин: горючі (паливні), рудні та будівельні.
1. Які корисні копалини є на території України? 
2. Розподіліть корисні копалини України на види за їх використанням. 
3. Яке значення мають корисні копалини різних видів для господарської діяльності людини? 
4. Запропонуйте шляхи збереження корисних копалин в Україні.
В Україні зосереджено найбільші у світі поклади марганцевих руд. Марганцеві руди залягають поблизу великих родовищ залізної руди та коксівного вугілля. Завдяки такому територіальному поєднанню в нашій країні є великі металургійні комбінати з виплавки чавуну та сталі.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 1082 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть