загрузка...
Козацькому роду нема переводу - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Козацькому роду нема переводу
15:27
Козацькому роду нема переводу
В українській народній творчості нерідко оспівується сміливість запорожців - героїв козацької доби. Народна мудрість так і мовить: «Козацькому роду нема переводу».
Такі риси козаків, як мужність, завзятість, вірність Батьківщині, притаманні не тільки українцям минулого. Ці риси шануються і в наш час. Із хлопчиків-козачат у майбутньому виростуть справжні герої.
Зверни увагу на нотний запис мелодії пісні.  її  мар-шовий характер передається чітким пунктирним ритмом. Він зображується крапочкою біля ноти, яка подовжує тривалість ноти. Передай пульс і відтвори ритм маршу. Чи є в цьому творі пунктирний ритм? Пригадай, що означає слово «пунктир» в образотворчому мистецтві.
П. Андрусів. Козацькі старшини
Про що можуть говорити козаки на картині П. Андрусіва? уяви і спробуй озвучити їхню розмову. Разом з друзями відтворіть ритмічну партитуру.
Героями художніх творів живописців, графіків, скульп торів, майстрів декоративного мистецтва часто є українські козаки. Так називали вільних озброєних людей, які ставали на захист рідної землі від ворогів.
Картина Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» підтверджує відому істину, що художник, зупинивши мить, може передати цілий світ. Світ звитяги, слави, гумору, життєлюбства. Якщо вди¬витися в обличчя, в очі запорожців, то можна побачити, які різні козаки за характером – веселі, задумливі, суворі.
І. Рєпін. Запорожці пишуть листа турецькому султанові
Які характери козаків вдалося передати художнику-живо-писцю?
Козаки-запорожці стали героями не тільки музичних і художніх творів, а й мультиплікаційних фільмів. Козаки Око, Грай і Тур - герої відомих українських мультфільмів. Ці різні за характером і вдачею персонажі втілюють кращі якості українців: товариськість, спритність, розум, дотепність. Зверни увагу на те, що козаки з мультфільмів відрізняються і за характером, і за зовнішністю. Один - маленький і гладкий, дру¬гий навпаки - високий і худий, козак-богатир.
М/ф з козацького серіалу (на вибір).
Чим вдрізняється зображення людей на картинах і в мультфільмах?
Щоб намалювати козака з мультфільму, художники-аніматори спрощують загальний вигляд фігури людини, але роблять більш виразними риси обличчя. Такий прийом називають стилізацією.
Намалюй веселих та вигадливих козаків. Разом з товари-шами створіть власну «козацьку» історію в малюнках.
Де ще, окрім мультфільмів, можна спостерігати стилізовані зображення людей? 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 2932 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть