загрузка...
Легендарні митці - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Легендарні митці
15:33
Легендарні митці
Багато незвичайних легенд було складено про ковалів, гончарів та інших народних майстрів. За вмі¬лі руки народ наділяв їх особливими, навіть чарівними здібностями, а вони натомість дарували йому у своїх виробах красу і радість.
Пригадай, хто така Маруся Чурай. Поміркуй, чому її образ було обрано для створення символічного монумента безсмертній українській народній пісні в Полтаві.
Чому, на твою думку, саме такою скульп-тор уявив українську пісню? Яку назву мають такі величні скульптури, що є окрасою міст і сіл?
Поміркуй і розкажи, які таємниці «заховали» у своїх творах гончар і майстер живопису на склі. Як би ти розповів казку, розпочату художником? До якого виду мистецтва належать ці твори?
У легендах і переказах мужніх і незламних героїв порівняно із сильними, міцними деревами, сумних і тендітних жінок – з гнучкими тополями, красивих мо¬лодих дівчат – із квітами. Чимало фантастичних історій пов’язували з народними святами та звичаями. Створи незвичайний образ для власної легенди (моноти-пія). За допомогою кольорів та ліній передай характер персонажа. Розкажи про нього свою чарівну історію.
Пригадай легенди рідного краю. Якими ти уявляєш їх пер-сонажів? У житті та творчості митців є чимало героїчного. Серед леген-дарних музикантів, чиє життя є зразком людської величі, одним з перших назвемо великого німецького композитора Людвіга ван Бетховена.
Трагічна доля не зломила його духу. Втрачаючи слух, митець продовжував створювати непере вершені шедеври. Його музика
вчить бути сильним і мужнім у боротьбі з життєвими перешкода ми, хоч якими важкими б вони були. Багато творів композитора, сповнені маршових інтонацій і ритмів, передають енергію і волю героїв, які борються за щастя людей і досягають своєї мети.
Розвиток музики завжди має кульмінацію - момент найвищої напруги у творі. Кульмінація досягається підсиленням гучності, збільшенням кількості голосів тощо.
Зверни увагу: розвиток музики в симфоніях будується на контрасті тем. уяви себе диригентом оркестру і спробуй «розповісти» руками про розвиток музики симфонії, зміну контрастних тем. Спробуй визначити, де у творі кульмінація.
Німецький композитор ніколи не був в Україні. Проте в його спадщині є твори, в яких звучать українські мелодії. Так, почувши колись відому українську пісню «Їхав козак за Дунай», Бетховен створив варіації на цю тему. Разом з однокласниками організуйте і проведіть «Концерт улюблених пісень»: оберіть диригента класного хору та групу музикантів, що створюватимуть ритмічний супровід до співу.
Який музичний образ втілено у головній темі симфонії № 5 Л. ван Бетховена, про яку композитор сказав: «Так доля стукає у двері»? Яким чином вона суголосна з життєвою долею самого митця?

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 531 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть