загрузка...
Леся Українка належить до тих постатей, які, поза своєю творчою діяльністю, не мають своєї біографії - Микола Євшан - 23 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 23 » Леся Українка належить до тих постатей, які, поза своєю творчою діяльністю, не мають своєї біографії - Микола Євшан
13:05
Леся Українка належить до тих постатей, які, поза своєю творчою діяльністю, не мають своєї біографії - Микола Євшан

    З цією тезою не можна не погодитись, адже Лесю Українку не назвав ніхто досконало. Вона зберегла ту таємничість, ту загадковість та чуйність. Лесю Українку можна назвати душею українського народу, адже та глибина творів «зачіпають за живе», осягають всю глибину людської душі.
    Леся Українка – вольова особистість, саме воля її спрямувала на творчість. Вона змушена була витерпіти тяжкі страждання і вести боротьбу зі своїм власним тілом, яке всіляко перешкоджало її духові. У такому стані вона написала за своє коротке життя безліч творів різних жанрів. Важливу роль для розвитку талановитої особистості, звичайно полягає в сімейній атмосфері, яка булі створена її батьками. І перше завдання, яке батьки Леся Українки поставили перед собою – це виховання високого рівня громадської національної свідомості у своїх дітей. Те, що було закладено в Лесю з перших кроків її життя, дало дуже рано видимі результати. Це була творчість різноманітна і різнобічна. Вона оволоділа майже всіма європейськими мовами, в тому чисті й рядом слов’янських. 
    Письменниця обирає свою власну позицію. Вона полягає в тому, що відмовившись від романтизації минулого України, вона проголошує необхідність боротьби за її майбуття. Для себе Леся вибирає ту зброю, якою вона володіє найкраще. Це – слово! А таке ставлення до свого покликання змушує бути надзвичайно сумлінними щодо своєї праці, не зупиняючись у своїх пошуках.
    У творах Лесі Українки завжди існує той багатошаровий рівень змісту. Так, попри високий філософсько-мітопоетичний рівень, який завжди притаманний творам Лесі, є реалістичним, пов’язаний зокремими фактами її життя. І де б не перебувала Леся, вона не могла ввійти в життя того народу, була ввідана своїй рідній Україні, але всім вистачало Лесиного щирого серця, її співчуття до людей було дивовижним.
    Все це лише маленька частинка, яку ми можемо дізнатися про Лесю Українку. І в цьому безмежжі є її неповторність і  не співмірність з жодним письменником чи поетом світу. Сама Леся говорила: «Не знаю, як для кого, а для мене, коли б я побачила свою докладну біографію в друку, то була б найприкріша хвилина мого життя, дарма, що в моїй біографії не знайшлось би нічого ні особливо цікавого для людей, ні надто ганебного для мене». Саме тому поза своєю творчою діяльністю, вона не має своєї біографії. Її ім’я назавжди стало символом безкомпромісного глушіння вищим ідеалам людського буття.

 


Категория:
Твір, сочинение
| Просмотров: 2214 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть