загрузка...
Ліплення тварин - 5 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 5 » Ліплення тварин
19:44
Ліплення тварин

Ліплення — процес створення скульптурного зображення з м'якого пластичного матеріалу з використанням різних способів і прийомів.
Пригадай, які пластичні матеріали використовують у своїх роботах скульптори? Які існують прийоми та способи ліплення?
Скульптури тварин В. Ватагіна
Чи вмієш ти спостерігати за тваринами? Спробуй зліпити по пам'яті знайому тобі тварину, за якою ти спостерігав удома, на вулиці, у зоопарку або на відпочинку, використовуючи конструктивний, пластичний або комбінований спосіб ліплення.
ЛІПЛЕННЯ  УЛЮБЛЕНОЇ ТВАРИНКИ
Наші помічники:
•  пластилін
•  дощечка
•  стеки
Фігурку улюбленої тваринки робимо так:
1.  Перед початком роботи пластилін треба добре розім:яти. Пригадай, як це робити. Які інструменти допоможуть тобі в роботі?
2.  Для виготовлення виробу використовуй комбінований спосіб ліплення. Почни роботу з більшої частини — тулуба тваринки. Ніжки виліпи прийомом витягування з тулуба, а голову з вушками виліпи окремо, користуючись прийомами розкачування між долонями та витягування. Примазуванням з'єднай усі частини тваринки.
3.  Свій виріб краще встанови на дощечці. Тоді ти зможеш, як справжній скульптор, обертати дощечку з виробом і розглядати його з усіх боків.
4.  Спочатку намагайся досягти загальної подібності у формі тварини, передай співвідношення між частинами тіла. Виліпленій фігурці надай характерних ознак. Зверни увагу на форму мордочки, тулуба, розмір вух, хвоста тваринки.
5.  Особливу увагу зверни на задні лапи. Вони майже в усіх тварин ніби вигнуті в коліні назад. Намагайся надати своїй тваринці характерної пози, передати її рух.
6.  Дрібні деталі пророби стекою або їх наліпи. За бажанням передай фактуру хутра тваринки.
7.  Підчас роботи з пластиліном дотримуйся гігієнічних вимог. Після закінчення роботи спочатку витри руки сухою серветкою або ганчіркою, а потім вимий руки з милом.
Творимо красу
У вільний час зліпи домашнього улюбленця.
ЛІПЛЕННЯ ФАНТАСТИЧНОЇ ІСТОТИ
Фантазія скульптора безмежна і може створити най вигадливіші образи надприродних, вигаданих та фантастичних істот. Часто ці образи скульпторам навіюють явища природи та літературні герої (пригадай хоча б Іллю Муромця, Котигорошка, Солов'я-розбійника, Змія Горинича, Водяного з народних казок. легенд). Напевно, тобі доводилося бачити сухий корч, який би нагадував лісове чудовисько або хмаринку, що, ніби казковий чаклун, мчить небесними просторами.
Пригадай твори, героями яких є фантастичні істоти. Які якості вони втілюють у казках? Як передати вираз та настрій доброї або злої істоти? Які засоби для цього використовують скульптори?
ЛІПЛЕННЯ ЛІСОВИЧКА НА ОСНОВІ ПЛЯШЕЧКИ
Наші помічники:
пляшечка
з-під йогурту
дощечка
стеки
пластилін
серветка
Казкового лісовичка робимо так:
Виліпи казкового лісовичка або іншу фантастичну істоту, використовуючи як основу пляшечку з-під йогурту.
1.  Розглянь уважно форму пляшки та спробуй уявити доброго казкового лісовичка.
2.  Скатай із пластиліну декілька товстих ковбасок, наліпи їх на нижню частину пляшечки для надання об'єму та примаж. Після цього обліпи всю пляшечку тонким шаром пластиліну.
3.  Виліпи окремо руки, ноги лісовичка та приєднай їх до тулуба.
4.  Наліпи деталі обличчя лісовичка.
З  кольорового пластиліну скатай ковбаски для волосся.
5.  Виліпи капелюшок лісовичку у вигляді шапочки мухомора.
6.  Разом з дорослим вкрий скульптуркулісовичка лаком для дерева.
Творимо красу разом
У вільний час придумайте казку зі своїми фантастичними істотами і створіть їх.
НАРОДНА ІГРАШКА
Ти вже знаєш, що найдавнішим видом декоративно-прикладного мистецтва є гончарство. Пригадай, де розташовані основні центри керамічного мистецтва на Україні. Які керамічні вироби, крім посуду, виготовляли гончарі?
Дитяча іграшка — зображення півника чи баранчика, створене нестримною фантазією народного майстра, — неповторна перлина, що визначає народну уяву У давні часи люди робили різні фігурки з глини, прикрашали їх візерунками, обліплювали зерном і кидали у вогонь. Навколо вогнища вони виконували танці, присвячені Матері-Землі. Після виконання цього урочистого дійства, що мало сприяти багатому врожаю, обпалені глиняні фігурки віддавали для забави дітям. Так з'явилися перші керамічні Іграшки.
Подивись на ці витвори українського гончарного мистецтва. Вони виблискують яскравими барвами, приваблюють своїми простими і водночас плавними та м'якими формами. 
Народні майстри не прагнули точно відтворити тварин, а створювали декоративні образи: у коників, баранців та оленів на ногах немає копит, у них вигадливі гриви, морди, хвости. Майстри надавали декоративності, казковості створюваним образам шляхом перебільшення або зменшення деяких частин тіла іграшки та використанням візерунків незвичайних кольорів. У справжніх тварин немає оздоблення у вигляді орнаменту.
ЛІПЛЕННЯ ЗА МОТИВАМИ НАРОДНИХ ІГРАШОК
Наші помічники:
•  дощечка
•  стеки
•  пластилін
Ліпимо декоративний образ коника або баранчика так:
1. Розділи шматок пластиліну на дві частини: більшу і меншу.
2. Із більшого шматка скатай тулуб. Надріж його з обох боків стекою та витягни з тулуба ніжки.
3. Із меншого шматка скачай стовпчик, виліпи з нього шию і голову. З'єднай шию з тулубом примазуванням.
4. Залежно від образу виліпи вушка, гриву, ріжки, хвостик і копитця.
5. Декоруй образ деталями.
Творимо красу
У вільний час виліпи декоративного гттаха та розпиши його гуашшю, попередньо покривши борошном.

підручники для 4 класу українська мова 
ГДЗ 4 клас математика 


Категория:
2015
| Просмотров: 900 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть