загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 110. Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай» - 14 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 14 » Літер. читання 2 кл. Урок 110. Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай»
17:18
Літер. читання 2 кл. Урок 110. Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай»

Мета: ознайомити учнів з творчістю Анатолія Григорука; навчати свідомо, правильно, виразно читати вголос і мовчки; вдосконалювати навички читання за особами; вчити розуміти гумор, жарт; розвивати зв'язне мовлення учнів, вміння робити оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Вставте голосні, прочитайте!
Р_м_шк_ рв_т_ м_ х_д__л_                                     (Ромашки рвати ми ходили
Н_д р_чк_ю в р_сн_й тр_в_.                                    Над річкою в рясній траві.
І р_пт_м р_вл_к_ з_стр_л_                                      І раптом равлика зустріли
Із р_жк_м_ н_ г_л_в_.                                              Із ріжками на еолові.)
Н. Забіла
2.    Читайте, відповідайте хто це? що це?
Червона, солодка, запашна — ... (суниця). Весняний, теплий, лагідний — ... (вітер). Нова, цікава, бібліотечна — ... (книжка). Маленькі, працьовиті, медоносні — ... (бджілки).
3.    Робота над скоромовкою
Прилетіли горобці — Говорили про крупці; Не про крупці, Не про крупицю, А про круп'ячко.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «У художньому музеї»
Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Українці — народ, який любить сміятися, жартувати. Гумористичні оповідання зі скриньки сміху викличуть у вас доброзичливу усмішку. Сьогодні ми ознайомимося з оповіданням Анатолія Григорука.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Біографічна довідка
—  Анатолій Григорук народився у 1932 р. в селі Махаринці, що на Вінниччині. Усе своє життя він присвячує дітям. Спочатку працював учителем, потім — редактором у видавництві дитячої літератури «Веселка», а потім і дотепер опікується дитячим журналом «Малятко».
Твори письменника для дітей цікаві не лише змістом, а й незвичними назвами — «Семафори відкрито», «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко», «Пухова сніговиця», «Солом'яне море», «Чим хата багата», «Що край, то звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук барона Мюнхгаузена» та ін. Тексти його добрі й веселі, а мова легка й гарна. Автор так цікаво і весело описує пригоди своїх героїв, що важко втриматись від сміху. Читаючи оповідання, звертайте увагу на мову дійових осіб, щедро пересипану прислів'ями і приказками, порівняннями.
2.    Опрацювання оповідання А. Григорука «З курми лягай, з півнями вставай» (с. 128-130)
1)    Виразне читання оповідання вчителем.
— Чи сподобалося вам оповідання? Який настрій воно у вас викликало?
2)    Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Церемониться — виявляти педантичне піклування про дотримання пристойності, зайву делікатність.
Лежанка — низька піч у вигляді тапчана для лежання. Навпочіпки — зігнувши ноги в колінах і тримаючись на пальцях ніг.
б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем, «буксиром» у парі.

Уволю                                                     ніколи
позіхати                                                  сонько
квапиться                                               підохочують
просунувши                                            встигатимеш
вилежується                                           зледальщіла
Фізкультхвилинка
3)    Читання оповідання учнями. Гра «Квіточка».
Читає той учень, на парту якого впала квіточка.
4)    Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.
— Хто є головним героєм оповідання?
— Куди любить ходити Дениско? Чому?
— Яка біда була у хлопчини?
— У якій родині зростав Дениско?
— Знайдіть і прочитайте всі приказки, які промовляла родина, щоб уранці підняти з ліжка Дениска.
— Які дії хлопчика викликали у вас сміх?
— Як ви розумієте заголовок твору?
— У яких випадках доречно вживати цей вислів?
— Чи звертається письменник до кожного читача?
— На якій думці зосереджує увагу?
5)    Гра «Актори».
—  Прочитайте заголовок оповідання: з докором; винувато; із жалем; роздратовано буркніть; церемонно.
6)     Читання оповідання за особами.
— Скільки потрібно читців?
—  Знайдіть у тексті слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати слова дідуся, бабусі, мами, тата, Мар'янки, Дениска.
VI.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Анатолій Григорук «З курми лягай, з півнями вставай»
— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
— З яким настроєм завершуєте урок?
— Які висновки для себе зробили?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати оповідання. Вивчити прислів'я.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1597 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть