загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 112. Всеволод Нестайко «Як ми літали в космос» - 16 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 16 » Літер. читання 2 кл. Урок 112. Всеволод Нестайко «Як ми літали в космос»
16:12
Літер. читання 2 кл. Урок 112. Всеволод Нестайко «Як ми літали в космос»

Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка «Як ми літали в космос»; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Всеволод Нестайко «Як ми літали в космос»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над чистомовкою
Ра-ра-ра — у дворі весела гра.

Ру-ру-ру — ми продовжуємо гру.

Ло-ло-ло — все навкруг розцвіло.

Лі-лі-лі — кури ходять по землі.
2.    Читайте, думайте, доповнюйте!
Росте — дерево, дитина,... (кущ, квітка, саджанець).
Пливе — пароплав, човен,... (качка, хмара,риба, пліт, кит).
Висить — рушник, картина,... (портрет, павутиння, лампочка, яблуко).
Хрумтить — морква, огірок,... (цукор, капуста, сухар).
Дзижчить — комар, муха,... (оса, бджола, джміль).
3.    Робота над лічилкою
Я жмурюсь, заплющую очі, Всі ховайтесь, хто де хоче! 
Вмить розбіглась дітвора — Йти шукать мені пора. 
Більш не буду я чекать: Раз, два, три — іду шукать. 
Раз — за Петра. Два — за Дмитра. Три — за Тетянку. 
Чотири — за Оксанку. Я усіх уже знайшов, Сам ховатися пішов.
В. Гринько
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Дуель». Робота в групах
Групи ставлять запитання одна одній за змістом оповідання.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми прочитаємо, чим завершився незвичайний політ у космос.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Гра «Бджілки»
Самостійне напівголосне читання другої частини оповідання (с. 132-133, до слів «почувся тріск, щось гупнуло, загриміло і„.»).
— Хто розкрив намір друзів?
— Чому хлопці вимушені були взяти Тетянку із собою у політ?
2.    Читання твору «ланцюжком» (с 134, до слів «і раптом...»)
— Як ви вважаєте, де опинилися юні «космонавти»?
3.    Виразне читання оповідання вчителем (с. 135)
— Чим закінчився політ?
Фізкультхвилинка
4.     Словникова робота
1)    Довідкове бюро.
Песиголовці — про людину, що втратила свої кращі риси і людську подобу. Атмосфера — газоподібна оболонка Землі та деяких інших планет.
2)     Читання стовпчиків слів.
Пообриває                зціпивши
хвилюючись             в крайньому
злорадно                  двірничці
потилицю                 найпопулярніша
Читання кожного стовпчика згори вниз («луною» за вчителем) і знизу вгору («буксиром» із сусідом по парті).
5.    Гра «Квіточка»
Читання другої частини оповідання. Читає той учень, на парту якого впала квіточка.
6.    Аналіз оповідання з елементами вибіркового читання
— Як хлопці відреагували на появу Тетянки?
— Як називає її автор?
— Як діти вмощувалися в ракету?
— Як відбувався запуск ракети? Прочитайте.
— Який епізод космічного польоту викликав у вас сміх? Прочитайте.
— Якого висновку дійшли космонавти?
— Назвіть головних героїв оповідань Анатолія Григорука та Всеволода Не-стайка.
— Чому твори про них вміщено саме в скриньці сміху?
7.    Гра «Земля — небо»
За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.
8.    Робота над змістом малюнка
— Розгляньте малюнок. Кого на ньому зображено?
— Прочитайте рядки оповідання, які проілюстрував художник.
VI.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Всеволод Нестайко «Як ми літали в космос»
— Який настрій панував на сьогоднішньому уроці?
— Коли було найвеселіше?
— Чому хлопцям так і не вдалося полетіти в космос?
— До якого висновку вони дійшли?
— Чи згодні ви з цією думкою?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати відповіді на запитання «Повтори і пригадай» (с. 136).


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2200 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть