загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 113. Урок позакласного читання. Казки народів світу - 16 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 16 » Літер. читання 2 кл. Урок 113. Урок позакласного читання. Казки народів світу
16:15
Літер. читання 2 кл. Урок 113. Урок позакласного читання. Казки народів світу

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширювати знання учнів про казки народів світу; розвивати зв'язне мовлення учнів; вдосконалювати вміння висловлювати оцінні судження, знаходити зображувально-виражальні засоби опису героїв; виховувати інтерес до народної мудрості.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Казки народів світу
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над скоромовкою
Звили чаплі гніздо із паклі. Із чорного неба крапають каплі. У гнізді із паклі намокли чаплі.
2.    Робота над чистомовкою
Жу-жу-жу — яз Оленкою дружу.

Іж-іж-іж — пиріжок на всіх розріж.

Жи-жи-жи — маєш друга — бережи.

Жа-жа-жа — друг купив мені коржа.
3.    Робота над лічилкою
Раз і два. Раз і два. В нас лічилка лісоваї

В лісі — дерево дуплисте, А в дуплі живе сова.

Що жовтаві очі має, Спить — удень. Вночі — літає.

Добрий сон, сові приснись! Я — ховаюсь! Ти — жмурись!

Г. Чубач
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок, зокрема казок народів Європи.
— Погляньте на мапу Європи. Які країни ви знаєте?
У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки.
IV.   РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИЖОК
— Які книжки на виставці вам знайомі?
— Які казки ви читали?
— Хто автори цих казок?
— Які народи вони представляють?
За бажанням дітей учитель викликає трьох-чотирьох учнів переказати прочитану казку.
— Чия розповідь вам найбільше сподобалася?
V.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Вікторина «Чи знаєте ви казки?»
— Яка героїня, ідучи лісом до бабусі, зустріла вовка? (Шарль Перро «Чер вона Шапочка»)
— Хто соромився своєї гидкої зовнішності? (Г. X. Андерсен «Гидке каченя»)
— Кому чоботи допомогли стати королем? (Шарль Перро «Кіт у чоботях»)
—  У якій казці співали разом кіт, осел, пес і півень? (Брати Грімм «Бременські музиканти»)
— Хто ніяк не міг знайти золотого ключика? (О. Толстой «Пригоди Бура-тіно, або Золотий ключик»)
— У якій казці матір з сином кинули в бочці в океан? (О. Пушкін «Казка про царя Салтана»)
Фізкультхвилинка
VI.  ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ КАЗОК
1.    «Як гусак лиса перехитрив» (чеська народна казка)
— Хто перестрів гусака?
— Які почуття під час зустрічі з лисом пережив гусак? Прочитайте.
— Як він перехитрив лиса?
— Яка риса характеру допомогла гусакові?
2.    «Лисиця* дрізд і ворона» (литовська народна казка)
Гра «Бджілки»
Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.
Робота в групах
Кожна група отримує своє завдання.
1 -ша група — стисло переказати текст.
2-га група — підготувати відповіді на запитання.
— Що сталося з дітьми дрозда?
— Яку пораду дала ворона?
— Як ворона перехитрила лисицю?
— Якою показана лисиця в казці?
3-тя група — характеристика дійових осіб.
Робота в парах
Учні читають діалог, який їм найбільше сподобався.
VII.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Казки народів світу
—  Наш урок добігає кінця, але ніколи не закінчується казка. Адже і дорослі, і діти хочуть вірити в диво, в те, що добро має перемогти зло.
Затишно дітям в пазусі казок. Отак би й слухав про царя Салтана, Або про те, як весело козак. Обманював турецького султана. Про карих коней з полуменем грив, Про чаклуна, що все на світі може. І хто б там, що кому не говорив, А згине зло і правда переможе.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом».
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1918 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть