загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 114. Іван Франко «Лис Микита» (уривок) - 16 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 16 » Літер. читання 2 кл. Урок 114. Іван Франко «Лис Микита» (уривок)
16:18
Літер. читання 2 кл. Урок 114. Іван Франко «Лис Микита» (уривок)

Мета: дати учням поняття «авторські {літературні) казки»; вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання; формувати вміння працювати в колективі та самостійно.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Іван Франко «Лис Микита» (уривок)
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Гра «Тренуємо емоції»
•   Насупитись, як сердита людина, осіння хмара;
•   посміхнутись, як кіт на сонці, як саме сонечко;
•   позлитись, як два цапки на мосту;
•   злякатись, як Маша, що загубилася в лісі;
•   втомитись, як дід, що тягнув ріпку;
•   погарчати, як гарчить Сірко на вовка тощо.
2.    Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»
Казав казку — казочку, Приказку — приказочкуі Косарикам — косарям, Казкарикам — казкарям.
3.    Робота над чистомовкою
Ато-ато-ато — чистомовок є багато.

Ті-ті-ті — та найкращі будуть ті,

Ята-ята-ята — що поможуть вам, малята,

Ув-ув-ув — ротик щоб слухнявим буві
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учні відповідають на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 136).
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Гра «Відгадайте казочку» (див. додаток на с 104)
— Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? (Діти: «Ми не знаємо автора».)
— Правильно. У цих казочках немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони мають одну назву: народні.
—  А сьогодні ми почнемо ознайомлення з казками, в яких автор відомий. Ці казки називаються літературними, або авторськими.
Давайте повторимо і запам'ятаємо ці назви. (Діти декілька разів повторюють, запам'ятовують терміни.)
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота над завданням зі скриньок літературних казок
2.    Опрацювання казки Івана Франка «Лис Микита» (с. 137-141)
1)    Вступна бесіда.
— Казочка, з якою ми ознайомимось сьогодні, називається «Лис Микита».
— Що ви знаєте про лисицю, її повадки, поведінку? (Демонстрування малюнка лисиці.)
— У яких казочках ви зустрічалися із нею?
— Автор цієї казки — І. Я. Франко.
2)     Читання учнями тексту про І. Я. Франка.
3)     Читання казки учнями мовчки.
— Назвіть персонажів прочитаної казки.
4)    Словникова робота.
Леститися — ніжно горнутися, виявляти ласку до кого-небудь. Шарпнула — тягти кого-, що-небудь посмиком; різко, рвучко смикати за щось.
Вовтузитися — не сидіти спокійно; соватися.
5)     Читання казки учнями «ланцюжком».
— Де Вовчиця зустріла Лиса?
— Що він робив?
— Яким автор зобразив Лиса і Вовчицю?
— Чим закінчилася риболовля для Вовчиці?
—  Пригадайте українську народну казку, до якої подібний твір Івана Франка.
— Розгляньте малюнок до казки.
— Яким зображено Лиса?
6)     Читання казки учнями за особами.
VI.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Іван Франко «Лис Микита» (уривок)
— Отже, наш урок добіг кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися? (Казки бувають не тільки народними, а й літературними, або авторськими.)
— З якою казкою ви ознайомилися?
— Чого вона вас навчила?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Читати та переказувати казку "Лис Микита".

За бажанням проілюструвати казку.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1750 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть