загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 115. Юрій Ярмиш «Та сама мишка» - 16 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 16 » Літер. читання 2 кл. Урок 115. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»
16:21
Літер. читання 2 кл. Урок 115. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»

Мета: вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на запитання, характеризувати дійових осіб; виховувати бажання працювати в колективі.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над скоромовкою
Для синків-молодців Мати напекла млинців. І хвалили молодці Ті млинці на молоці.
2.    Робота над лічилкою
Вовк розсівся на печі, З клоччя крутить калачі,

З віхтя вихопить шматок — Раз — і стулить пиріжок.

Вовче тісто з рук упало, 3.    Робота над чистомовкою
Ки-ки-ки — дуже любим ми казки. 
Ни-ни-ни — вчать всьому нас вони.

А упало — то пропало. Чорний пес хапнув пиріг — І тікати скільки ніг.

Розбігаймось хто куди, — Вовк біжить — чекай бідиі
Ця-ця-ця — ох цікава казка ця. Ву-ву-ву — хочу слухати нову.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.    Гра «У художн ь о му музеї»
Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують кожен свою роботу.
2.    Гра «Обличчям до обличчя»
Учні повертаються одне до одного та переказують казку в парах.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
•   Сиднем у землі сиділа,
Час настав — і всіх здружила Діда, бабу, внучку й Хвінку, Мишку та кицюню Мінку. (Ріпка)
— Як ви вважаєте, чи допоможе мишка всім і наступного року?
— Сьогодні ми про це дізнаємося з казки, яку написав Юрій Ярмиш.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Біографічна довідка
—  Народився Юрій Феодосійович у Дніпродзержинську на Дніпропетровщині в сім'ї вчителів. Дитинство його пройшло на берегах Славути і на Уралі, а шкільні роки — серед розкішної природи Карпат.
Юрієві Ярмишу доводилось багато подорожувати. Він побував у Великій Британії, Канаді, США, на Балканах, кілька разів відвідав Індію, враження про яку описав у творі «По дорогах Індії».
Як казкар Ю. Ярмиш відомий не лише в нашій країні. У Санкт-Петербурзі видано антологію найкращих казок сучасних письменників країн Співдружності Незалежних Держав, у якій вміщено по одному-два твори кожного автора, а Ю. Ярмиша — аж 16 казок.
Друзі жартома називають його «українським Андерсеном». І це не випадково. Ім'я українського казкаря Ю. Ярмиша посіло одне з чільних місць серед письменників, які пишуть для дітей і про дітей.
У 2001 р. за цикл новел-фантазій Юрію Феодосійовичу присуджено літературну премію імені Юрія Яновського.
2.    Опрацювання казки «Та сама мишка» (с 141-142)
1)    Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями.
— Чи сподобалася вам казка?
— Що в ній незвичного?
2)     Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Пишатися — відчувати гордість за кого-небудь, бути сповненим гордості за щось; гордитися.
б) Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем; скоромовкою в парах. 
Ото                             отоді
страх                          торік
збагнути                     відхекатись
торішньої                   наморилася
страхітливо               сіроманці
— Прочитайте найкоротше і найдовше слово. Фізкультхвилинка
3)     Читання казки учнями «ланцюжком».
4)    Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
— Як бабуся і кицька дякували мишці?
— Що відповіла мишка дідусеві наступного року?
— Пригадайте персонажів української народної казки «Ріпка».
— Опишіть їхні дії в народній і літературній казках.
—  Що спільного й відмінного у народній казці та казці Юрія Ярмиша? Чого більше?
— Розгляньте малюнок. Який епізод казки на ньому зображено?
3.    Опрацювання казки «Про ріпку та внучку»
1)    Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання першої частини казки.
— Читайте, намагаючись передбачити, що відбуватиметься далі.
— Як ви вважаєте, хто допоможе?
2)     Читання учнями кінцівки казки.
— Чому внучка не захотіла рвати ріпку?
— Які важливі для вас думки Юрій Ярмиш висловив у своїх казках?
VI.  
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Юрій Ярмиш «Та сама мишка»
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
— Чого вас навчили прочитані казки?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати казки.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1791 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть